"ПРАВО НА ТВОРЧІСТЬ"
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
3. Сприяння створенню безперешкодного середовища для осіб з інвалідністю відповідно до визначених завдань для досягнення стратегічних цілей Національної стратегії із створення безперешкодного простору в Україні на період до 2030 року (розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.04.2021 № 366-р).* *При визначенні цього пріоритетного завдання необхідно додатково зазначити назву стратегічної цілі та завдання.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Сприяти творчо обдарованим людям з інвалідністю в отриманні на рівні зі всією українською спільнотою умов та можливостей для культурного (мистецького) та/або креативного вираження, провадження культурної діяльності; доступу до культурних послуг, культурних цінностей, культурної спадщини та інформації, розвитку підприємництва та збільшення рівня їх самозайнятості.
Актуальність програми
Реалізація пункт 65 ПЛАНУ ЗАХОДІВ на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2021 р. № 883-р - впровадження найкращих практик і механізмів залучення осіб з інвалідністю, дітей і молоді, осіб похилого віку до культурного життя шляхом проведення всеукраїнської культурно-мистецької акції спрямованої на підтримку та розвиток творчих здібностей осіб з інвалідністю - всеукраїнського фестивалю творчості "НА КРИЛАХ НАДІЇ".
Очікувані результати
Короткострокові
Виявлення нових творчо талановитих в різних видах мистецтва людей з інвалідністю. Гідне оцінення їх унікальної творчості та промоція їх креативної успішності суспільству.
Показати повний опис
Довгострокові
Здійснюється соціальна адаптація творчих людей з інвалідністю, їх комфортна інтеграція у суспільство через мистецькі практики та пропагується творчість людей з інвалідністю суспільству для їх подальшої творчої самореалізації та становлення толерантного суспільства через сприйняття та визнання унікальних творчих здібностей митців аматорів. Зростає самозайнятість осіб з інвалідністю у творчих заходах туристичної галузі регіонів, у виготовленні виробів декоративно-прикладного мистецтва. Вдосконалюється законодавча та нормативно-правова база у напрямку усунення законодавчих бар'єрів для розвитку напрямку реабілітації осіб з інвалідністю засобами культури і мистецтва, як важливого елемента моделі комплексної реабілітації.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
• понад 200 творчо обдарованих людей з інвалідністю приймуть участь у проєкті (форматах - онлайн/офлайн); • представники 17 громадських об’єднань осіб з інвалідністю приймуть участь у проєкті; • 20 волонтерів долучаться до реалізації заходів проєкту; • здійсниться наповнення сторінки проєкту у соціальній мережі Faceebook; • 4 благодійні (меценатські) організації (особи) приєднаються для виконання проєктних завдань; • 3 друковані періодичні видання для осіб з інвалідністю, інші ЗМІ донесуть інформаційні матеріали до громадськості; • напрацьовано та подано проєкт змін до 4-х Законів України задля усунення бар'єрів у напрямку розширення можливостей людям з інвалідністю до реабілітації та підприємництву через творчість.;
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
• Відбудеться промоція 200 творчо обдарованих людей з інвалідністю; • Інформацію про учасників проєкту через ЗМІ отримають понад 100 тис. громадян; • 17 осіб з інвалідністю активізуються у самозайнятості; • 17 регіональних управлінь культури отримають інформацію про 200 цікавих майстрів з інвалідністю; • 17 регіональних громадських об’єднань підвищать рівень інституційного розвитку та спроможності у питаннях реалізації прав осіб з інвалідністю на творчість та самозайнятість; • зацікавлені інституції, окремі громадяни та суспільство в цілому отримають інформування щодо необхідності забезпечення прав осіб з інвалідністю у державі та формування позитивного ставлення до них у суспільстві, сприймаючи їх як рівних, а, часом, і творчо досконаліших громадян. Відбудеться налагодження партнерських взаємовідносин низки громадських об’єднань, меценатів (донорів) та творчо обдарованих людей з інвалідністю у напрямку створення умов для самозайнятості та розвитку креативного потенціалу майстрів.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Всеукраїнський фестиваль творчості "НА КРИЛАХ НАДІЇ"
Всього учасників (з них жінок)
150 (90) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
105 (65) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
2 (2) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Творчо обдаровані люди з інвалідністю різного віку та різних нозологічних форм захворювань.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
Складання документації проєкту.
Опис заходів для здійснення етапу
Складання положення фестивалю, плану проведення фестивалю, анкет учасників фестивалю, форми заявки на участь у фестивалі, оголошення про проведення фестивалю, запрошень, макетів дипломів, подяк учасникам, проєктів договорів про надання послуг/виконання робіт, проєктів договорів цивільно-правового характеру, інших (за потреби).
Строк реалізації етапу
04 квітня 2022 — 31 травня 2022
Відповідальний виконавець
Савчук Анатолій Миколайович
Етапи реалізації
Відбірковий
Завдання
Здійснення відбору учасників фестивалю.
Опис заходів для здійснення етапу
Отримання заявок та матеріалів від потенційних учасників фестивалю
Строк реалізації етапу
01 червня 2022 — 31 липня 2022
Відповідальний виконавець
Савчук Анатолій Миколайович
Етапи реалізації
Представницький
Завдання
Представлення відібраних учасників фестивалю та промоція їх творчості в режимі онлайн.
Опис заходів для здійснення етапу
В форматі анонсу представлення учасників фестивалю, їх здобутків, досягнень та творчості на сторінці фестивалю у соціальній мережі Facebook - https://www.facebook.com/groups/683151532352943
Строк реалізації етапу
01 серпня 2022 — 31 жовтня 2022
Відповідальний виконавець
Савчук Анатолій Миколайович
Етапи реалізації
Подієвий
Завдання
Проведення фестивалю творчості людей з інвалідністю "НА КРИЛАХ НАДІЇ" в режимі офлайн.
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення виступів зі сцени, виставки виробів та 3-х майстер-класів із декоративно-прикладного мистецтва.
Строк реалізації етапу
02 листопада 2022 — 05 листопада 2022
Відповідальний виконавець
Савчук Анатолій Миколайович
Етапи реалізації
Звітний
Завдання
Формування, подання та захист звітів.
Опис заходів для здійснення етапу
Складання звітних форм, подання та захист підсумкових звітів проєкту.
Строк реалізації етапу
07 листопада 2022 — 20 грудня 2022
Відповідальний виконавець
Савчук Анатолій Миколайович
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Інформування громадськості відбуватиметься в режимі оперативного (поетапного) подання інформації про перебіг та результати заходів проєкту в режимі онлайн публікацій на сторінці проєкту у соціальній мережі Facebook з функцією мультиплікації інформації на сторінки Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, Міністерства соціальної політики України, місцевих органів влади та партнерських організацій.

Також інформація буде пропонуватися місцевим телекомпаніям, блогерам та онлайн виданням, друкованим періодичним виданням ГО "ВО СОІУ" "БЕРЕГНАДІЇ", "БЛАГОВІСТ", "СИЛА ДУХУ".

Передбачається для створення відеоролика фестивалю "НА КРИЛАХ НАДІЇ" залучити режисера проєкту Українського культурного фонду "Особливі митці від териконів до Карпат" Юрія Кочкарова (попередня згода режисера отримана).
Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Подальша реалізація результатів проєкту після завершення періоду фінансової підтримки не припиниться, як не припиниться творче вдосконалення та самореалізація творчих людей з інвалідністю. Кошти на реалізацію мистецьких проєктів вишукуватимуться у бюджетах територіальних громад, у меценатів, благодійників, у донорів, які фінансують проєкти громадських об’єднань, збиратимемо кошти на краудфандингових платформах, тощо. Вдосконалене законодавство у взаємоузгодженій редакції змін дозволить творчим людям з інвалідністю, їх об'єднанням активно розвивати напрямки креативних індустрій, збільшить самозайнятість митців та майстрів декоративно-прикладного мистецтва.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux