Програма «Школа SMM-спеціалиста»
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
24 грудня 2021 року
Період реалізації проєкту
01 травня 2022 - 31 жовтня 2022
Номер проєкту
20211224-2701
Бюджет
3361870 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
8. Сприяння зайнятості осіб з інвалідністю та реалізації права на працю на рівні з іншими, доступу до підприємницької діяльності та самозайнятості осіб з інвалідністю.
Формат проведення проєкту
Програма
Показати повний опис
Мета програми
Метою програми є навчання представників цільової аудиторії (надалі за текстом ЦА) осіб з інвалідністю та/або членів сімей у складі якої є особа з інвалідністю, яка потребує постійного догляду одній з найпопулярніших і найперспективніших онлайн професій, а саме професії «SMM-менеджера» (менеджер з соціальних мереж згідно Класифікатора професій). SMM або social media manager -це фахівець, який відповідає за ведення соціальних мереж, розробку контент-плану, аналітику сторінок у соціальних мережах та роботу з рекламою. Професія, яка з'явилась з появою соціальних мереж, виходу організацій та брендів на інтернет-майданчики та потребою у просуванні продукту завдяки онлайн-інструментам. Після проходження запропонованого організацією-заявником курсу учасники опанують нову для себе професію та отримають можливість реалізувати себе в новій професії та реалізувати своє право на працю на рівні з іншими особами як шляхом оформлення трудових відносин з роботодавцем, так і шляхом самозайнятості (фріланс).
Актуальність програми
Вибір професій, які пропонується опанувати особам з інвалідністю є дуже обмеженим, як правило ці професії нецікаві, рутинні і з низькою оплатою праці. Такий стан вкрай негативно позначається на їх фізичному та емоційному стані - їх життя сіре, одноманітне і проходить в постійній нужді. Технології швидко розвиваються, і виникають нові спеціальності. Розвиток інтернету і цифрових технологій дозволяє особам з інвалідністю не відчувати себе обмеженими в професійній реалізації. Більш того у них з'явилася можливість стати успішними і матеріально незалежними. «SMM-менеджер» -це нова і доволі «молода» професія (адже соціальні мережі зв’ялися недавно), але є досить затребуваною. Професія SMM-cпеціаліста лише нещодавно вийшла не ринок і очевидно, що в осяжному майбутньому не зникне і не втритить своєї актуальності. Професія надає можливість працювати у дистанційному (віддаленому) режимі, а також працювати над одразу декількома проектами, тим самим значно збільшуючи власні прибутки. Щоб виконувати свої професійні функції досить мати комп'ютер і доступ в Інтернет, працювати можна з дому.Якщо говорити саме про середню зарплату, то згідно даних сайту «Work.«Work.ua» середня заробітна плата знаходиться в діапазоні від 13-16 тис. гривень. Оптимально підходить для осіб з інвалідністю до приведення громадського простору, архітектурної, транспортної, інформаційної та інших елементів доступності до мінімальних потреб для вільного пересування.
Очікувані результати
Короткострокові
Оволодіння новими навиками , вміннями та знаннями, юридичною грамотністю та набуття психологічної стійкості учасниками програми.
Показати повний опис
Довгострокові
1) Можливість знайти своє місце в соціумі, отримання якісної освіти, оволодіння актуальною професією, скласти гідну конкуренцію на ринку праці; 2) Передання нових знань і власного досвіду іншим особам з інвалідністю; 3) Реалізація права на працю осіб з інвалідністю на рівні з іншими категоріями громадян;
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
1) до 80 безпосередніх учасників програми переважна більшість яких це особи з інвалідністю; 2) Інформаційний охват програми-8000 осіб, з яких 4000 становлять особи з інвалідністю. 3) Безпосередні учасники програми, які представляють різні регіони, мають змогу передати необмеженому колу осіб досвід отриманий в ході реалізації програми.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
1) Підвищення рівня професійної майстерності учасників, зростання їх конкурентоздатності на ринку праці. 2)Оволодіння новими навиками, вміннями та знаннями, юридичною грамотністю та набуття психологічної стійкості. Після завершення курсу учасник мають право отримати сертифікат про навчання якщо виконає залікові роботи. 3) На фінальному заході в межах програми обговорено зі стейкхолдерами актуальні проблеми щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю; 4) Проведено публічне обговорення щодо стану дотримання та оцінки виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю в контексті реалізації права на працю.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Он-лайн курс навчання
Всього учасників (з них жінок)
80 (40) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
60 (30) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
10 (5) осіб
Захід
фінальний захід із вручення сертифікатів
Всього учасників (з них жінок)
55 (35) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
35 (20) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
7 (4) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Люди з інвалідністю та/або член родини у складі якої є особа з інвалідністю, яка потребує догляду, та які бажають опанувати нову для себе професію.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий етап виконання програми
Завдання
Основним завданням зазначеного етапу є підготовка до фактичної реалізації програми
Опис заходів для здійснення етапу
розробка плану реалізації програми, підбір персоналу(спеціалістів), затвердження плану уроків та заходу, відбір контрагентів та підписання угод для реалізації програми, комунікація з представниками органів державної влади щодо надання інформаційної підтримки щодо розміщення оголошення про набір учасників на онлайн-курс. Розміщення оголошення про старт та набір учасників на програму (на офіційний сайті та сторінки у соц.мережах заявника, а також розміщення інформації на сайтах партнерів та держав.органів. Збір, обробка та перевірка отриманих заявок від представників ЦА. Формування групи для навчання. Затвердження списку учасників та комунікація з ними (повідомлення їх). Створення чатів для комунікації учасників з організаторами, керівником програми, кураторами та додання в зазначені чати учасників. Проведення короткого ввідного уроку-інструктажу для учасників програми.
Строк реалізації етапу
01 травня 2022 — 30 червня 2022
Відповідальний виконавець
Вознюк О.Г., Голова
Етапи реалізації
Етап реалізації програми
Завдання
На етапі реалізації програми буде здійснювати дистанційне онлайн-навчання на курсі учасників програми Заплановано, що зазначений етап завершиться адвокаційним заходом
Опис заходів для здійснення етапу
Розпочнеться дистанційний онлайн-курс , учасники заходу будуть отримувати нові знання на онлайн-уроках, а також закріплюватимуть отриманні знання виконанням домашніх завдань. Домашні завдання буду перевірятися персоналом програми, учасники навчання отримуватимуть зворотній зв’язок щодо виконаних завдань з зазначенням моментів, які необхідно удосконалити. Етап реалізації програми завершиться адвокаційним заходом на якому: а) відбудеться обговорення зі стейкхолдерами викликів, які наразі існують у сфері працевлаштування та профорієнтаційної роботи щодо ЦА програми; б) учасники програми отримають сертифікати про закінчення навчання на курсі.
Строк реалізації етапу
01 липня 2022 — 30 вересня 2022
Відповідальний виконавець
Вознюк О.Г.,Голова
Етапи реалізації
Завершальний етап проекту.
Завдання
аналіз програми, підготовка звітів
Опис заходів для здійснення етапу
Здійснення аналітики, підведення підсумків, відслідковування всіх індикаторів програми, підготовка до звітування та звітування
Строк реалізації етапу
01 жовтня 2022 — 31 жовтня 2022
Відповідальний виконавець
Вознюк О.Г., Голова
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

вся інформація про заходи, активності, діяльність в межах програми буде обов’язково висвітлена Організацією на сайті та сторінці у соціальній мережі Facebook організації-заявника.

Організацію та партнерами буде розміщена інформація стосовно програми, яка реалізується (зміст, джерело фінансування, партнери, мета та завдання), оголошення щодо можливості долучитися до процесу навчання, інформація про завершення набору на програму та формування груп, розміщення анонсів заходів у межах програми, після заходів-статті/посту про сам захід.

Щодо строків інформування - за 3-5 днів до моменту проведення заходу та впродовж 1-3 днів з дня проведення заходу/заходів

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
При потребі виявленій під час статистично-аналітичній роботі, дана програма може бути розширена/доповнена онлайн-курсами з інших актуальних та цікавих інтернет-професій.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux