Інклюзивний соціально-мистецький проект «Театр жестовою мовою»
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
23 грудня 2021 року
Період реалізації проєкту
01 квітня 2022 - 25 грудня 2022
Номер проєкту
20211220-2618
Бюджет
1477500 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
2. Проведення заходів, які спрямовані на забезпечення виконання зобов’язань, взятих Україною в результаті ратифікації Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, шляхом реалізації положень Національного плану дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року (розпорядження Кабінету Міністрів України від 07.04.2021 № 285-р). *
*При визначенні цього пріоритетного завдання необхідно додатково зазначити назву розділу, завдання та заходу.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Формування культури сприйняття особи з інвалідністю зі слуху як повноправного учасника суспільного життя через просвітницько-виховну роботу засобами татрального мистецтва та соціально-мистецької діяльності осіб з інвалідністю зі слуху, як ефективного інструменту їх інтеграції у суспільство через перегляд творчих виступів професійних акторів з порушеннями слуху для реалізації положень Національного плану дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року другого розділу (завдання 1, захід 2).
Актуальність програми
В Україні досі залишаються невирішеними такі проблеми, як наприклад, задоволення естетичних та культурних потреб осіб з інвалідністю зі слуху, відсутність інформації про можливості реабілітації через театральне та сценічне мистецтво. Відсутність позитивного прикладу для наслідування для осіб з інвалідністю у культурній сфері. Низька культурна, дозвіллева, творча, соціальна складові життя людини з порушеннями слуху, особливо в частині професійного театрального мистецтва є проблемою практично на всій території України через дисбаланс соціально-культурних можливостей здорових людей і людей з інвалідністю, відсутність професійно організованих театральних студій для осіб з порушеннями слуху та відсутність підтримки їх роботи в більшості обласних центрів.
Зараз Інтернет-простір наповнений спробами адаптації пісень та мистецьких творів шляхом перекладу жестовою мовою, однак суспільству мало відомі або зовсім невідомі приклади мистецтва осіб з порушеннями слуху реалізовані на високому професійному рівні, як от наприклад, виконання жестовою мовою театральної постановки, акторами яких є особи з порушеннями слуху, тощо.
Знайомство з інклюзивним мистецтвом осіб з порушеннями слуху для суспільства – це знайомство з особливою культурою та самобутністю осіб з інвалідністю зі слуху, а також з їх можливостями і талантами, передача засобами мистецтва особливостей вираження соціокультурної самобутності спільноти глухих, популяризація жестової мови та культури глухих, залучення дітей і молоді.
Очікувані результати
Короткострокові
Організація активностей інклюзивного соціально-мистецького проекту «Театр жестовою мовою» з групою акторів з порушеннями слуху з спеціальною театральною програмою по містам України.
Знайомство мешканців 11 обласних центрів України та м. Києва з інклюзивним соціальним мистецтвом, створеним особами з інвалідністю зі слуху.
Популяризація мистецтва, зокрема сценічного, як засобу реабілітації людини з інвалідністю та інформування суспільства про позитивні приклади активної соціальної участі осіб з інвалідністю зі слуху через театральне мистецтво.
Показати повний опис
Довгострокові
Розвиток театрального мистецтва серед осіб з інвалідністю та його популяризація в суспільстві.
Визнання, підтримка та популяризація особливої культурної та мовної самобутності глухих, вираженої у жестовій мові.
Сприяння соціалізації людей з інвалідністю та підвищення їх суспільного потенціалу.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
12 театральних вистав та творчих зустрічей професійних акторів з порушеннями слуху в 11 обласних центрах України та м. Києві. Мінімальна кількість відвідувачів заходів, які відвідають активності проекту в кожному місті не менше 200 осіб різного віку та соціального стану.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Збільшення кількості інформації про самобутню культуру та творчість осіб з інвалідністю зі слуху через показ театральних вистав акторів з інвалідністю зі слуху у містах України та інформування про результати реалізації проекту в соціальних мережах та на сайті УТОГ, інших інформаційних ресурсах. Залучення місцевих засобів інформації до висвітлення театральних вистав акторів з інвалідністю зі слуху. Поширення інформації про проект як ще один доказ необмежених можливостей осіб з інвалідністю зі слуху.
Поширення інформації про позитивні історії та успіхи акторів з інвалідністю зі слуху, представлення успішних практик самореалізації глухої людини через мистецтво.
Популяризація творчості та мистецтва, як одного із засобів реабілітації та самореалізації людини з інвалідністю.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Гастрольне турне театру міміки та жесту "Райдуга", професійними акторами якого є особи з інвалідністю зі слуху
Всього учасників (з них жінок)
2200
(1700)
осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
660
(400)
осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
100
(60)
осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
2200 глядачів, учасників проекту, які відвідають програму проекту в своєму місті, в т.ч. 30% - особи з інвалідністю.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Організаційна робота з розробки плану реалізації інклюзивного соціально-мистецького проєкту "Театр жестовою мовою"
Завдання
Забезпечення вирішення всіх організаційних питань по реалізації проєкту та затвердження плану-графіку та репертуару гастрольного турне.
Опис заходів для здійснення етапу
1. Складання плану-графіку гастрольного турне з реалізації проєкту, проведення перемовин для визначення міст-учасників проєкту, в яких буде здіснено показ вистав.
2. Складання репертуару для виступів у містах-учасниках проєкту.
3. Організація підготовчої та репетиційної роботи до кожного окремого виступу у містах-учасниках проєкту.
4. Розробка та запуск інформаційного сайту для інформування про хід реалізації проєкту та популяризації інклюзивного мистецтва осіб з порушеннями слуху в суспільстві через розміщення в ньому матеріалів про творчість, особливу культуру та самобутність осіб з інвалідністю зі слуху, а також їх можливості і таланти.
Строк реалізації етапу
01 квітня 2022
—
30 квітня 2022
Відповідальний виконавець
Кривко Тетяна Олександрівна, перший заступник голови
Етапи реалізації
Реалізація інклюзивного соціально-мистецького проєкту "Театр жестовою мовою"
Завдання
Забезпечення 12 виступів гастрольного турне, відповідно до затвердженого плану-графіку.
Підготовка та розміщення інформаційних публікацій про хід реалізації проєкту
Опис заходів для здійснення етапу
Вирішення всіх організаційних питань забезпечення виступів акторів з інвалідністю зі слуху, відповідно до затвердженого репертуару у 11 обласних центрах України та м. Києві.
Забезпечення належного інформаційного супроводу реалізації проєкту
Строк реалізації етапу
01 травня 2022
—
25 грудня 2022
Відповідальний виконавець
Кривко Тетяна Олександрівна, перший заступник голови
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми
Розміщення інформації на інформаційних ресурсах УТОГ:
Офіційний сайт УТОГ https://utog.org/, зокрема в розділі "Проекти";
Офіційна сторінка в facebook Українське товариство глухих: https://www.facebook.com/utog.org
Група в facebook ГО "Українське товариство глухих": https://www.facebook.com/groups/usddeaf
Телеграм-канал: https://t.me/DeafUkr, Телеграм-групи: https://t.me/+rb-IHzDyPbVmMjRi та https://t.me/forum_utog
Організація прес-конференцій та інтерв'ю в містах-учасниках проєкту.
Фото- та відео- звітність про реалізацію проєкту.
Розробка та запуск окремого сайту.
Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Через поширення інформації про реалізацію інклюзивного соціально-мистецького проекту «Театр жестовою мовою» очікується популяризація та підтримка професійного мистецтва акторів з порушеннями слуху, організація нових виступів та програм, театральних постановок тощо, які матимуть популярність серед глядачів. Залучення спонсорів та менценатів для підтримки професійного мистецтва акторів з порушеннями слуху. Популяризація реабілітації осіб з інвалідністю зі слуху через самобутню культуру та мистецтво.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації