Проєкт підтримуючого проживання "Тренувальні квартири" для молоді з інвалідністю (від 18 років)
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
10. Сприяння реалізації соціального замовлення та розвитку системи соціальних послуг.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Головною метою проєкту є активне включення людини з інвалідністю в різні соціальні процеси та ситуації, формування у них навичок самостійного проживання в побуті та вміння користуватися допоміжними засобами реабілітації. Проживання для молоді з інвалідністю із супроводом організується, для тих хто потребує підтримки, щоб після проєкту самостійно жити вдома. Супровід спрямований на розвиток максимально можливої самостійності людини та сприяння повному включенню її до суспільства. Тренувальна квартира - це найефективніший метод соціальної абілітації, що включає інновацйну освітню та виховну систему спрямовану на підготовку людей з інвалідністю до самостійного незалежного життя в соціум.
Актуальність програми
Люди з інвалідністю, які досягли повноліття та мають комплексні порушення розвитку найчастіше не можуть жити самостійно, потребуючі такого ж постійного догляду своїх батьків, опікунів або інших осіб, який вони отримували в дитинстві. Але батьки старіють, сил на догляд у них стає менше, а їхня вже доросла дитина стає непосильною ношею. Якщо хтось з батьків або опікунів у родині помирає, їх діти залишаются зовсім непристосовані до самостійного життя і будуть напрвлені у психоневрологічні інтернати. Навчання повнолітніх людей з інвалідністью в умовах, що наближені до квартирних, дає можливість набути навичок самообслуговування для подальшого самостійного проживання з батьками, з подальшим супроводом або наодинці.
Очікувані результати
Короткострокові
підлітки вперше матимуть можливість жити деякий час окремо від батьків, в цей час батьки зможуть відпочити, адже більшість з них перебуває в хронічному стресі та втомі.
Показати повний опис
Довгострокові
- Молода людина звикає до певного режиму та послідовності дій. - розвиток максимально можливої самостійності людини та сприяння повному включенню її до суспільства. -Батьки зможуть подивитися на свою дитину з іншого боку, повірити у її сильні сторони, досться впевненість, що вона є більш соціально адаптованою. -молодь набуває навички самостійного прожівання та ведення побуту (самостійно або за допомогою супроводжуючого, залежно від діагнозу)
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Проєкт розрахований на 4 молодих людей з інвалідністю
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Для кожного студента на курсі буде складений ідивдуальний план супроводу з цілями, тобто з опануванням саме тих навичок, які молода людина має засвоїти в процесі навчання. Всі цілі ідивідуальні, обговорюються з молодою людиною і батьками Для когось це може бути вибір продуктів за списком та розрахунок в магазині, приготування за алгоритмом страв, а для когось самостйне чищення зубів або окремі дії в процесі підготовки виходу з дому, планування свого дня і т.д. В учасниках виховаются відповідальність за забезпечення свого життя та за свої вчинки
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Проект підтримуючого проживання "Тренувальні квартири" для молоді з інвалідністю (від 18 років)
Всього учасників (з них жінок)
11 (0) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
4 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Основна цільова група молоді люди ( від 18 років) з комплексними порушеннями розвитку (коли у людини є кілька порушень одночасно: ДЦП, сліпота, аутизм, синдром Дауна, ментальні порушення, епілепсія тощо), а також молодь з інвалідністю старше 18 років, що знаходяться під опікою або з інтернатних установ, їх родини. Інші зацікавлені сторони: куратори, волонтери, донори, суспільство
План реалізації програми
Етапи реалізації
Планування
Завдання
Підготовка до виконання проєкту
Опис заходів для здійснення етапу
- розробка деталізованого опису розпорядку дня та її затвердження, - формування команди: куратор + 3 асистенти,психолог,спеціаліст з індивідуального супроводу, методист. Затвердження їх графіку. - формування комунікаційного плану для соціальних мереж та СМІ - оголошення про старт прийому заявок на офіційній сторінці в Facebook та відповідно формування списку учасників. - первинне анкетування учасників проєкту - первинне анкетування батьків та виявлення запиту - пошук та укладання договору аренди квартири - підготовка місця підтримуючого проживання, - ідентифікація ризиків та планування їх мінімалізації.
Строк реалізації етапу
01 серпня 2022 — 14 вересня 2022
Відповідальний виконавець
Яскевич Олеся Олександрівна (голова правління ГО "Бачити серцем")
Етапи реалізації
Основний
Завдання
Реалізація затвердженної програми проєкту.
Опис заходів для здійснення етапу
З понеділка по п'ятницю студенти живуть у тренувальній квартирі із супроводом помічників, щодня з 9:00 до 16:00 вони відвідують Творчу Майстерню (проект ГО "Бачити Серцем" для молоді з комплексними порушеннями розвитку), ввечері повертаються до квартири, купують продукти, готують вечерю, роблять домашні справи, спілкуються, готуються до сну. Вночі зі студентами залишається нічний асистент. Вранці учасники проекту прокидаються з допомогою асистентів, роблять побутові справи готують сніданок збираються йдуть з помічниками у Майстерню. У п'ятницю вдень батьки забирають учасників проекту додому на вихдні та приводять знову у понеділок вранці в Майстерню новий тиждень починається за таким самим алгоритмом.
Строк реалізації етапу
15 вересня 2022 — 15 грудня 2022
Відповідальний виконавець
Яскевич Олеся Олександрівна (Голова правління ГО "Бачити серцем")
Етапи реалізації
Заключний
Завдання
Зворотній зв'язок з учасниками та звітність
Опис заходів для здійснення етапу
- повторне анкетування учасників після завершення проєкту -зворотній зв'зок від батьків -Збір інформації щодо якісних, короткострокових та довгострокових показників. -Обговорення з командою та підведення загальних підсумків проєкту, постановка нових цілей та масштабування проєкту. -Формування фінансової звітності та обмін фінальньними документами. -Фото- та відеозвіт на офіційних сторінках в Facebook та Instagram.
Строк реалізації етапу
16 грудня 2022 — 29 грудня 2022
Відповідальний виконавець
Яскевич Олеся Олександрівна (голова правління ГО "Бачити серцем")
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Будуть залучені журналісти, публічні особи та громадські діячі, лідери думок та інфлюенсери.

Пресреліз про початок проведення, а також актуальна інформація буде транслюватись на офіційних сторінках організатора ГО «Бачити серцем»:

https://www.facebook.com/bachytysercem/

https://www.instagram.com/bachyty_sercem/

Щотижня ми плануємо випускати дайджест новин та робити матеріали про те, якою має бути інклюзія на практиці з історіями дітей та сімей, які беруть участь у проєкті.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
У 2022 році проект “Тенувальні квартири" буде реалізованим вперше. У проекта розроблені чек-листи, маршрути супроводу, інструкції для всіх учасників проекту. Ми вважаємо, що допомагати іншим - це разом будувати сильну країну, де немає неважливих, непотрібних і не таких дітей. Підтримуючи проведення табору, ми разом з вами вирішуємо важливу проблему можливості соціалізації для дітей та підлітків з комплексними порушеннями розвитку та впроваджуємо якісні зміни, які стануть основою для формування реальної інклюзії та процесу адаптації дітей з інвалідністю до життя у соціумі.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux