"ШКОЛА КОМПЕТЕНТНОГО БАТЬКІВСТВА" - ЗАПОРУКА ЯКІСНОГО ЖИТТЯ РОДИНИ та ГРОМАДИ
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
31 січня 2022 року
Період реалізації проєкту
01 квітня 2022 - 30 вересня 2022
Номер проєкту
20220130-2991
Бюджет
201000 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
моніторинг та оцінка виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, міжнародних угод з прав людини, чинного законодавства України, державних програм, що стосуються забезпечення та дотримання прав осіб з інвалідністю; сприяння розвитку безбар’єрного простору осіб з інвалідністю в регіоні; сприяння забезпечення доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до транспорту, інформаційно-комунікаційних систем, технологій та послуг; інформаційно-просвітницькі компанії, направлені на формування розуміння позитивного економічного ефекту від впровадження принципів універсального дизайну при плануванні інфраструктурних об’єктів на всіх рівнях; проведення заходів для забезпечення поліпшення становища та розширення прав і можливостей осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю; сприяння формуванню політики захисту та безпеки осіб з інвалідністю в ситуаціях ризику, збройних конфліктів, надзвичайних ситуацій; соціальний захист дітей до 18 років з діагнозом цукровий діабет І типу; забезпечення ефективних просвітницько-навчальних компаній, спрямованих на створення умов для відвідування дитячих садків і загальних шкіл з метою отримання дошкільної та шкільної освіти дітьми з цукровим діабетом І типу (інсулінозалежним); соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; сприяння реалізації соціального замовлення та розвитку системи соціальних послуг; сприяння зайнятості осіб з інвалідністю та реалізації права на працю на рівні з іншими; сприяння забезпеченню реалізації права на освіту осіб з інвалідністю шляхом підтримки впровадження інклюзивного навчання на всіх рівнях освіти.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Підвищення рівня компетентності батьків дітей раннього віку щодо розвитку дитини та послуги раннього втручання в Дніпропетровської області та України
Актуальність програми
В Дніпропетровській обл. працює 6 центрів/служб/кабінетів раннього втручання у відповідності до Розпорядження Каб МІНУ № 366-рвід14.04.2021 р.«Про схвалення Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року»,одним із завдань є розроблення та впровадження державної системи раннього втручання. Раннє втручання – послуга для сімей, які виховують дітей віком від 0-4 р з порушеннями розвитку або ризиком виникнення порушень. В Дніпропет обл. 13183 дітей з інвалідністю віком від 0 до 18 років, і це найвищий показник у порівнянні з іншими регіонами України.Нажаль,з кожним роком цей показник лише збільшується. За данними паспорта, в Дніпропет обл нараховується 104 тис. дітей дошкільного віку. За світовою статистикою біля 10% населення мають інвалідність, тому в Дніпропетр обл. біля 14 тис. дітей дошкільного віку, які мають інвалідність. Дужє важливо , щоб батьки більш розуміли та були компетентні в питаннях розвитку дитини, а також, відчули підтримку та значимість від влади та суспільства.В ранньому втручанні допомога дитині надається з раннього віку, що дозволяє в подальшому запобігти інвалідності або знизити її ступінь.Послуга раннього втручання є ефективною тоді, коли до процесу розвитку дитини залучені батьки, бо саме батьки проводять з маленькою дитиною найбільшу кількісті часу.Батьки мають бути компетентними, щоб створити найкраще розвиткове середовище власної дитині і це собливо актуально, коли дитина вже має порушення розвитку.
Очікувані результати
Короткострокові
Створено та розміщено на онлайн-платформі програму «Школа компетентних батьків» - 10 відеоуроків для батьків за темами: 1. Скринінги розвитку дитини – раннє виявлення порушень розвитку. 2. Раннє втручання – нова сімейноцентрована послуга. 3. Важливість ранніх дитячо-батьківських відносин. 4. Як батькам організувати гру з дитиною? 5. Якщо дитина не розмовляє: стратегії альтернативної і додаткової комунікації в ранньому втручанні. 6. Як впоратись з небажаною поведінкою дитини: поради для батьків. 7. Супровід родини, яка виховує дитину з ДЦП в ранньому втручанні. 8. Супровід родини, яка виховує дитину з розладом спектру аутизму в ранньому втручанні. 9. Супровід родини, яка виховує дитину з порушеннями зору в ранньому втручанні. 10. Супровід родини, яка виховує дитину з порушеннями слуху в ранньому втручанні. 1000 осіб на рік відвідали онлайн-платформу, на якій розміщено програму «Школа компетентних батьків» та ознайомились з лекціями.
Показати повний опис
Довгострокові
- Підвищується рівень обізнаності населення щодо компетентного батьківства та раннього втручання; - Збільшується кількість осіб, які відвідали онлайн-платформу, на якій розміщено програму «Школа компетентних батьків» та ознайомились з лекціями; - Підвищується кількість батьків, які можуть організувати найкращий розвиток власної дитини; - Зменшується кількість дітей, які мають порушення розвитку та інвалідність
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
- 10 відеоуроків програми «Школа компетентних батьків» розміщено на онлайн-платформі та є у постійному вільному доступі; - Очікуємо, що біля 1000 осіб на рік відвідають онлайн-платформу, на якій розміщено програму «Школа компетентних батьків» та ознайомились з лекціями; - 100 осіб прийняли участь в онлайн- конференції « Компетентні батьки – партнери в ранньому втручанні»; - Підвищується кількість сімей в Дніпропетровській області, які звернулись за послугою раннього втручання
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
- Підвищується рівень обізнаності населення щодо компетентного батьківства; - Підвищується рівень інформованості населення щодо послуги раннього втручання; - Зростає рівень компетентності батьків дітей раннього віку; - Діти раннього віку з порушеннями розвитку вчасно отримують допомогу.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Онлайн-конференція « Компетентні батьки – партнери в ранньому втручанні»
Всього учасників (з них жінок)
100 (50) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
10 (5) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
10 (5) осіб
Захід
«Школа компетентних батьків» - онлайн програма
Всього учасників (з них жінок)
1000 (500) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
100 (50) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
100 (50) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Батьки дітей віком 0-4 роки; Батьки дітей з порушенням в розвитку віком 0-4 роки; Діти віком 0-4 роки, яким батьки зможуть надати допомогу у розвитку; Фахівці команд раннього втручання, корекційні педагоги та студенти за фахом педагоги, реабілітологи, лікарі та соціальні працівники.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
Підняти рівень зацікавленості населення, молоді, студентів до теми компетентного батьківства.
Опис заходів для здійснення етапу
Інформування про проєкт у соціальних мережах та ЗМІ. Створення текстів для відеоуроків. Залучення спікерів з України, які є найкращими фахівцями з заявлених тем.
Строк реалізації етапу
01 квітня 2022 — 31 травня 2022
Відповідальний виконавець
Клежньова Юлія член ГО Ангел дитинства
Етапи реалізації
Основний
Завдання
Створити доступну безкоштовну онлайн-програму «Школа компетентного батьківства».
Опис заходів для здійснення етапу
Створення та розміщення на онлайн-платформі відеоуроків для батьків за темами: 1. Скринінги розвитку дитини – раннє виявлення порушень розвитку. 2. Раннє втручання – нова сімейноцентрована послуга. 3. Важливість ранніх дитячо-батьківських відносин. 4. Як батькам організувати гру з дитиною? 5. Якщо дитина не розмовляє: стратегії альтернативної і додаткової комунікації в ранньому втручанні. 6. Як впоратись з небажаною поведінкою дитини: поради для батьків. 7. Супровід родини, яка виховує дитину з ДЦП в ранньому втручанн.і 8. Супровід родини, яка виховує дитину з розладом спектру аутизму в ранньому втручанні. 9. Супровід родини, яка виховує дитину з порушеннями зору в ранньому втручанні. 10. Супровід родини, яка виховує дитину з порушеннями слуху в ранньому втручанні.
Строк реалізації етапу
01 травня 2022 — 16 вересня 2022
Відповідальний виконавець
Алексєєва Наталія голова ГО Ангел дитинства
Етапи реалізації
Заключний
Завдання
Популярізація теми компетентного батьківства, реклама онлайн-програми «Школа компетентних батьків» в соц мережах та ЗМІ.
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення онлайн-конференції «Компетентні батькі – партнери в ранньому втручанні» з залученням спікерів із тренірив та фахівців з команд раннього втручання, які працюють в України.
Строк реалізації етапу
22 серпня 2022 — 30 вересня 2022
Відповідальний виконавець
Алексєєва Наталія голова ГО Ангел дитинства
Етапи реалізації
Заключний
Завдання
Аналіз впливу проєкту
Опис заходів для здійснення етапу
Звітування за проєктом
Строк реалізації етапу
01 вересня 2022 — 30 вересня 2022
Відповідальний виконавець
Алексєєва Наталія голова ГО Ангел дитинства
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Висвітлення заходів проєкту в соцмережах, ФБ, ЗМІ Дніпропетровської області, під час прес- конференцій та круглих столів і відкритих засідань профільних департаментів, семінарів для батьків та фахівців в ОТГ Дніпропетровської області.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
«Школа компетентних батьків» програма з 10 відеоуроків для батьків дітей раннього віку, які будуть розміщені на онлайн-платформі та будуть доступними для всіх зацікавлених у будь-який зручний час. Фахівці з корекційним напрямом діяльності будут мати зручний посібнік для батьків та дітей раннього віку зі всеєї України.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux