МОЛОДІЖНА ЕКО ІНІЦІАТИВА
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
29 жовтня 2021 року
Період реалізації проєкту
01 серпня 2022 - 31 жовтня 2022
Номер проєкту
20211029-1369
Бюджет
519400 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
1.1. Підвищення рівня компетентностей молоді з метою розвитку серед молоді громадянських компетентностей (у тому числі формування розуміння потреби у навчанні протягом життя, критичного мислення, готовності та вміння діяти самостійно, знати і відстоювати свої права, вміння швидко адаптуватися до нових умов, нести відповідальність за свої дії та власне життя, об’єктивно оцінювати і реагувати на нові виклики, приймати рішення, керувати емоціями, розв’язувати проблеми, висловлювати і логічно обґрунтовувати власну думку, розвиток медіаграмотності, лідерства, утвердження принципів доброчесності і антикорупційних принципів, посилення відповідального ставлення до навколишнього природнього середовища тощо)
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Підвищення рівня екологічної освіти та культури молоді, розширення участі громадськості у формуванні державної екологічної політики, формування нового природоохоронного менталітету, активізації процесу формування свідомості і активної позиції громадськості щодо подальшого розвитку екологічної політики України. Пропаганда плогінг руху в україні.
Актуальність програми
Підвищення рівня екологічної свідомості суспільства. Подолання екологічної кризи, на межі якої опинилася Україна, неможливе без суттєвої зміни відносин між установами, що контролюють стан навколишнього середовища, та населенням, що споживає ресурси, без орієнтації на багаторічну перспективу в галузі екологічного виховання молоді. Важливий аспект природоохоронної діяльності - формування масової екологічної свідомості за допомогою засобів масової інформації, журналістів. Залучення до підготовки матеріалів у пресі провідних фахівців відповідної галузі сприятиме підвищенню ефективності екологічної освіти населення. Пріоритетним напрямком є реалізація концепції безперервної екологічної освіти. Робота з молоддю повинна орієнтуватись не тільки на пасивне засвоєння певних масивів інформації, а й на реалізацію практичних заходів у позашкільних закладах екологічної освіти. Проведення разових акцій щодо очищення міських парків, лісових масивів, прибережних зон, висадження алей і клумб сприятиме формуванню патріотичних, екологічно орієнтованих молодих особистостей. Користь від таких акцій полягатиме не тільки в поліпшенні умов існування людини, а й у вихованні молоді. Нині актуальним є проведення масових природоохоронних заходів, спрямованих на формування екологічного мислення молодого покоління.
Очікувані результати
Короткострокові
активізація творчого потенціалу та зростання рівня творчої компетентності (250 осіб учасників семінірів та 50 учасників конференції). Ознайомлено близько 5000 осіб завдяки роздатковим матеріалам.
Показати повний опис
Довгострокові
привернення уваги громади до проблем охорони довкілля, спрямування зусиль до практичних дій по його оздоровленню, пропаганда здорового способу життя (пропаганда плогінг руху в Україні), виховання екологічного мислення та культури.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
300 осіб (250 учасників семінірів та плогінг забігів та 50 учасників конференції). 5000 осіб поінформовані.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
завдяки проведенню конференції та семінарів відбудеться усвідомлення необхідності екологічного вибору як вибору, орієнтованого на загальнолюдські цінності, впровадження моделі екологічного виховання, формування життєвої компетентності, підвищення якості екологічної освіти в Україні. Проведення активних дій та комунікацій з молодим поколінням.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
МОЛОДІЖНА ЕКО ІНІЦІАТИВА (АКТИВНІ УЧАСНИКИ)
Всього учасників (з них жінок)
300 (150) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
30 (15) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
100 (50) осіб
Захід
МОЛОДІЖНА ЕКО ІНІЦІАТИВА (ПАСИВНІ УЧАСНИКИ)
Всього учасників (з них жінок)
5000 (2500) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
500 (250) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
1000 (500) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Молодь, віком від 14 до 35 років (в т.ч. учні старших класів середніх закладів освіти та студенти вищих навчальних закладів), яка приймає активну участь у суспільному житті країни (керівники,засновники, інші представники молодіжних громадських організацій) – 300 активних учасників, 5000 ознайомлених учасників).
План реалізації програми
Етапи реалізації
Іформаційно-методичний
Завдання
створення підгрунтя провадження програми
Опис заходів для здійснення етапу
Створення переліку і карти місць, які потребують прибирання та регулярного патрулювання. Розробка плану проведення заходів з прибирання берегової зони. Пошук і залучення партнерів і спонсорів: громадські та державні організації екологічної спрямованості. Залучення зацікавлених сторін для забезпечення патрулів необхідним інвентарем, обладнанням, витратними матеріалами, логістикою. Анонсування проекту та його заходів за доступними каналами комунікації: соціальні мережі, форуми, сайти, оголошення. Залучення активістів і волонтерів: формування бази волонтерів, ініціативних груп та патрулів. Розподіл зон відповідальності. Проведення необхідного інструктажу і навчання.
Строк реалізації етапу
01 серпня 2022 — 01 вересня 2022
Відповідальний виконавець
Назарова Людмила - керівник організації
Етапи реалізації
Основний
Завдання
реалізація проекту згідно плану дій
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення запланованих заходів з очищення берегів: прибирання сміття в береговій зоні, зон рекреації та відпочинку поблизу інших водойм; встановлення додаткових сміттєвих контейнерів, в т.ч. для роздільного збору сміття; патрулювання водойм, місць відпочинку, контроль за дотриманням чистоти в рекреаційних зонах; агітаційна та роз'яснювальна робота з населеним та відпочиваючими. Проведення заходів з боротьби з браконьєрством. Провести всеукраїнську конференцію «Екологічні аспекти захисту довкілля: молодіжна участь»; провести п‘ять семінарів «ЕкоЯ» (м.Київ, м. Кременчук, м.Кривий Ріг, м. Херсон, м. Канів). Організувати плогінг забіги.
Строк реалізації етапу
01 вересня 2022 — 01 вересня 2022
Відповідальний виконавець
Назарова Людмила - керівник організації
Етапи реалізації
Завершальний
Завдання
Звітування, створення плану післядії
Опис заходів для здійснення етапу
Підвести підсумки реалізації програми. Підготувати фінансовий та тематичний звіт. Розробити план післядії. По завершенню кожного заходу - моніторинг, ведення звітності з проведеної роботи (очищена територія, кількість зібраного сміття), фото-, відеофіксація та висвітлення результатів в соціальних мережах.
Строк реалізації етапу
15 жовтня 2022 — 31 жовтня 2022
Відповідальний виконавець
Назарова Людмила - керівник організації
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Інформування громадськості про хід та результати реалізації проекту буде здійснюватися:

·   інформування у місцевих ЗМІ (статті, інтерв’ю, прес-конференції, піар-підтримка представниками цільових груп).

·        розміщення інформації про захід у соціальних мережах Facebook, YouTube.

·        інформування про проведення заходу обласними державними адміністраціями України, молодіжними Центрами.

·        розповсюдження інформаційних матеріалів.


Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
програма є довгостроковою, тому після бюджетного фінансування, організація залучатиме ресурси спонсорів та партнерів.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux