Децентралізація та молодь: просто про складне
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
31 жовтня 2021 року
Період реалізації проєкту
01 квітня 2022 - 30 червня 2022
Номер проєкту
20211030-1419
Бюджет
619775 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
1.1. Підвищення рівня компетентностей молоді з метою розвитку серед молоді громадянських компетентностей (у тому числі формування розуміння потреби у навчанні протягом життя, критичного мислення, готовності та вміння діяти самостійно, знати і відстоювати свої права, вміння швидко адаптуватися до нових умов, нести відповідальність за свої дії та власне життя, об’єктивно оцінювати і реагувати на нові виклики, приймати рішення, керувати емоціями, розв’язувати проблеми, висловлювати і логічно обґрунтовувати власну думку, розвиток медіаграмотності, лідерства, утвердження принципів доброчесності і антикорупційних принципів, посилення відповідального ставлення до навколишнього природнього середовища тощо)
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Сприяння підвищення рівня компетентності молоді в знаннях в держаних програмах, як створити громаду в своєму населеному пункті, популяризувати програми децентралізації серед молоді для підвищення ефективності управління громадами.
Актуальність програми
Серед найактуальних реформ нашої країни є реформа децентралізації. Державна політика України у сфері місцевого самоврядування спирається на інтереси жителів територіальних громад і передбачає децентралізацію влади – тобто передачу від органів виконавчої влади органам місцевого самоврядування значної частини повноважень, ресурсів та відповідальності. В основу цієї політики закладено положення європейської хартії місцевого самоврядування та найкращі світові стандарти суспільних відносин у цій сфері. Кабінет Міністрів України визначив підтримку реформи децентралізації в Україні одним з пріоритетних завдань, що сприятиме розвитку місцевого самоуправління і економічного розвитку країни в цілому. 2020 рік став ключовим у питанні формування базового рівня місцевого самоврядування: 12 червня 2020 року Уряд затвердив новий адміністративно-територіальний устрій базового рівня. Відповідно до розпоряджень Кабінету Міністрів, в Україні сформовано 1469 нових територіальних громад, які покриватимуть усю територію країни. Нова законодавча база значно посилила мотивацію до міжмуніципальної консолідації в країні, створила належні правові умови та механізми для формування спроможних територіальних громад сіл, селищ, міст, які об’єднують свої зусилля у вирішенні нагальних проблем. Також вже виправдала себе нова модель фінансового забезпечення місцевих бюджетів, які отримали певну автономію і незалежність від центрального бюджету.
Очікувані результати
Короткострокові
Реалізація проекту дозволить молоді через розвиток громадських компетентностей отримати, підвищити та сформувати знання та навички з організації власної громади в своєму населеному пункті, як правильно працюють громади та як залучити інвестиції в свою громаду.
Показати повний опис
Довгострокові
Робота щодо розвитку громадських компетентностей молоді направлена на вирішення важливої задачі, основна мета якої – розвиток обізнаності сьогоднішнього і майбутнього нації. У сучасних умовах проект є особливо актуальним серед молоді, яка починає працювати в новоутворених громадах. Молодь буде поширювати знання серед свого оточення в своїх населених пунктах, що буде призводити до ефективної роботи громади, а вже після цього поширювати набутий досвід серед усієї країни.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Очікується, що під час тренінгів візьмуть участь безпосередньо 160 осіб, шляхом поширення інформаційних матеріалів буде охоплено 23000 осіб. В результаті проведення заходів 100% молоді розширить обізнаність в питаннях , як правильно користуватися інформаційними технологіями для допомозі в більш ефективній роботі, вміння ефективного менеджменту та якісної обробки інформації, і звісно підвищить освіченість людей в реформі про децентралізацію.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Ефективність від проекту – збільшено кількість молодих людей, які стали більш обізнані в реформі децентралізації, її підтримці, як та які можна отримати послуги та фінансування. Окрім цього підвищено обізнаність молоді в інформаційних технологіях для спрощення роботи в громадах.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Децентралізація та молодь: просто про складне
Всього учасників (з них жінок)
160 (75) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Молодь віком від 14 до 35 років
План реалізації програми
Етапи реалізації
Інформаційно-методичний
Завдання
Інформаційно-просвітницька робота
Опис заходів для здійснення етапу
• Висвітлення ходу реалізації програми в засобах масової інформації • Відбір тренерів • Підготовка, видання і безкоштовне розповсюдження інформаційних матеріалів «Децентралізація та молодь: просто про складне»
Строк реалізації етапу
01 квітня 2022 — 30 квітня 2022
Відповідальний виконавець
Сметан Данило, Голова
Етапи реалізації
Проведення семінару-тренінгу "Децентралізація та молодь: просто про складне"
Завдання
Проведення семінар-тренінгу та підведення підсумків реалізації програми
Опис заходів для здійснення етапу
• Організація та проведення освітнього семінар-тренінгу • Підвести підсумки реалізації програми на прес-конференції . • Підготувати фінансовий та тематичний звіт.
Строк реалізації етапу
01 травня 2022 — 30 червня 2022
Відповідальний виконавець
Сметан Данило, Голова
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

На початку реалізації програми буде проведено прес-конференцію, на якій буде представлено громадськості проект і шляхи його реалізації. Також прес-конференції будуть проводитись на початку та по закінченню основних етапів реалізації програми. Протягом дії проекту у всеукраїнських та регіональній пресі (близько 80 видань) буде подаватись інформація про хід виконання проекту. Крім того інформація про програму буде висвітлена на всеукраїнських інформаційних каналах, на міських теле- та радіоканалах. Також висвітлення програми планується через безкоштовне розповсюдження інформаційних буклетів і інформаційно-методичних матеріалів серед молоді.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Використання результатів проекту після його закінчення – в тематиці розвитку громадських компетентностей, а саме розвитку обізнаності про реформу децентралізації, більш ефективний розвиток громад, поширення більшої обізнаності про реформу серед усієї країни.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux