Всеукраїнські практичні воркшопи волонтерів здорового способу життя
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
09 листопада 2021 року
Період реалізації проєкту
24 березня 2022 - 30 квітня 2022
Номер проєкту
20211107-1895
Бюджет
382846.4 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
1.3. Підвищення рівня компетентностей молоді з метою формування у молоді свідомого та відповідального ставлення до власного здоров’я, сприяння гармонійному психічному розвитку, збереженню репродуктивного здоров'я, культури безпеки життєдіяльності, запобігання виникненню соціально небезпечних захворювань та різних форм залежності, розвитку неформальних спортивних рухів, вуличних тренувань і фізичної культури
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Підвищення рівня компетентностей молоді та осіб з інвалідністю з метою формування свідомого та відповідального ставлення до власного здоров’я, розвитку неформального спортивного руху - спортивний туризм - скандинавська ходьба, вуличних тренувань і фізичної культури, культури безпеки життєдіяльності, запобігання виникненню соціально небезпечних захворювань та різних форм залежності.Активне включення в життя осіб з інвалідністю.
Актуальність програми
Сьогодні, під час пандемії, надзвичайно актуальним є задача надати молоді та особам з інвалідністю знання та сформувати у молоді звичку свідомого та відповідального ставлення до власного здоров’я, важливо проводити профілактичні заходи для запобігання виникненню соціально небезпечних захворювань та різних форм залежності. При переході до дистанційного навчання та життя в онлайн стає на перший план розвиток фізичної активності на свіжому повітрі , розвитку спортивних рухів, тренування на вулиці, позитивне спілкування з однодумцями. Дуже актуальним є виховання лідерів, лідерів- осіб з інвалідністю, які зможуть доносити таку оздоровчу інформацію та локально на місцях в своїх областях впроваджувати в життя набуті знання. Важливим є дати молоді можливість самим створити кейси, які зможуть запрацювати на досягнення оздоровчої мети для майбутнього нашої держави.
Очікувані результати
Короткострокові
Впровадження проекту позитивно вплине на стан здоров’я учасників проекту, отримані знання та набуті навички з організації неформального спортивного руху: спортивний туризм - скандинавська ходьба дозволять учасникам долучитись до тренувань на свіжому повітрі і розвивати фізичну культуру. Очікується позитивний гендерний вплив, усвідомлення як жінками, так і чоловіками можливості покращити своє здоров’я завдяки вуличним тренуванням та фізичній культурі, організації оздоровчих заходів для молоді
Показати повний опис
Довгострокові
Реалізація проєкту сприяє гармонійному психічному розвитку молоді, успішній соціальній взаємодії осіб з інвалідністю,
підсилить знання по культурі безпеки життєдіяльності, запобігання виникненню соціально небезпечних захворювань та різних форм залежності. Лідери оздоровчих отримають знання , які будуть впроваджувати в локальних проєктах в різних регіонах України.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Підвищиться рівень компетентності щодо неформального спортивного руху: спортивний туризм - скандинавська ходьба, його позитивного впливу на здоров’я у 12000 учасників проєкту шляхом розповсюдження соціальної реклами відео про проєкт в Інтернет-мережі. У тому числі отримають практичні навички з техніки скандинавської ходьби 100 безпосередніх учасників заходу, серед яких 25 осіб з інвалідністю Це дозволить підвищити рівень відповідального ставлення до власного здоров’я у 90% учасників проєкту.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Результати проєкту після його реалізації будуть використовуватись у подальшому при підготовці і залученні молоді та осіб з інвалідністю до вуличних тренувань, занять фізичною культурою, скандинавською ходьбою.
Підвищений рівень компетентності учасників проєкту дозволить популяризувати фізичну активність молоді, втілювати використовувати їх в різних заходах, як то: дебати , воркшопи, змагання, екскурсії для фізичного виховання молоді, осіб та підвищенні рівня її компетентності з цього питання.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Всеукраїнські практичні воркшопи волонтерів здорового способу життя
Всього учасників (з них жінок)
100
(55)
осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
40
(25)
осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
20
(12)
осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Молодь 14-35 років, молодіжні та соціальні працівники, представники влади та громадскості, які працюють з молоддю
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
Розробити сценарій трьохденного всеукраїнського проєкту. Сформувати команду учасників, партнерів, залучити спонсорів.
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення інформаційної кампанії. Залучення та відбір учасників проєкту (до 100 осіб) з різних регіонів України з числа активної молоді, молодіжних працівників, громадських об’єднань тощо через повідомлення в мережі інтернет, сайти, ЗМІ.
Розробка макетів та друк роздаткових матеріалів, банеру
Строк реалізації етапу
24 березня 2022
—
21 квітня 2022
Відповідальний виконавець
Ковальчук Олена - член Ради організації
Етапи реалізації
Основний
Завдання
- підвищити рівень компетентності молоді з теми формування свідомого та відповідального ставлення до власного здоров’я, неформальних спортивних рухів, вуличних тренувань і фізичної культури через семінар-тренінг та оздоровчі дебати;
- сформувати в учасників заходу практичні навички для створення неформального спортивного руху спортивний туризм - скандинавська ходьба через сканді-тур до перлини поліського краю Радомишльського замку та українського стоундхенджу Камінного
села (Житомирська обл) - історико-культурних та геологічних пам’яток України;
- долучити молодь до вуличних тренувань і занять фізичною культурою через участь у всеукраїнських змаганнях волонтерів здорового способу життя зі скандиинавської ходьби.
Опис заходів для здійснення етапу
Практичний семінар-тренінг з залученням спікерів та спеціалістів з донесенням знань про молодіжну політику з розрізі популяризації здорового способу життя, нормативних актів, законів та ін. документів; проведення дебатів з напрацюванням практичних кейсів для впровадження на місцях в регіонах учасників проєкту. Проведення оздоровчих сканді-поход з ознайомленням з історією рідної України. Проведення змагання з технікою скандинавської ходьби для підведення підсумків та заохочення проведення таких заходів в регіонах для молоді.
Строк реалізації етапу
21 квітня 2022
—
23 квітня 2022
Відповідальний виконавець
Снігурівська Ірина - голова Організації, керівник проєкту
Етапи реалізації
Підсумковий
Завдання
Поширення інформації про проєкт для сталості проєкту, звітування.
Опис заходів для здійснення етапу
Поширення відеофільму та фотоматеріалів за результатами реалізації проекту через мережу інтернет та ЗМІ поширення брошюри про напрацьовані кейси оздоровчих технологій для молоді серед громадських активістів нагадодження подальшої співпраці з молоддю. Підготовка підсумкових матеріалів та звітування по проєкту.
Строк реалізації етапу
24 квітня 2022
—
30 квітня 2022
Відповідальний виконавець
Ольга Медвідь-Терлецька -член Ради
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми
ІнфІнформація про заплановані заходи висвітлюватиметься березень- травень 2022р за допомогою засобів масової інформації, мережі інтернет. (фейсбук, інстаграм тощо ). Окрім цього, слід зазначити, що всі заходи, котрі плануватимуться в ході проєкту, висвітлюватимуться на офіційних сторінках організаторів у мережі фейсбук. Співпраця з обласним телебаченням, телеканалами UA: «Житомир», СК1 та радіо – каналом «Житомирська хвиля 103.4 FM», газетою «20 Хвилин», які успішно працюють в офлайн і онлайн режимі. Ресурси газета «Житомирщина».
Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Ми підтримуємо зв'язки з учасниками проєкту та допомагаємо реалізувати їм локальні проєкти. Тема здорового способу життя для молоді одна із найпотрібніших і тому ствлість проєкту - це наша задача яку будемо вирішувати.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації