"Всеукраїнський фестиваль Тараса Шевченка «Ше.Fest» - 2022"
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
06 листопада 2021 року
Період реалізації проєкту
01 червня 2022 - 30 вересня 2022
Номер проєкту
20211102-1711
Бюджет
687900 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
1.1. Підвищення рівня компетентностей молоді з метою розвитку серед молоді громадянських компетентностей (у тому числі формування розуміння потреби у навчанні протягом життя, критичного мислення, готовності та вміння діяти самостійно, знати і відстоювати свої права, вміння швидко адаптуватися до нових умов, нести відповідальність за свої дії та власне життя, об’єктивно оцінювати і реагувати на нові виклики, приймати рішення, керувати емоціями, розв’язувати проблеми, висловлювати і логічно обґрунтовувати власну думку, розвиток медіаграмотності, лідерства, утвердження принципів доброчесності і антикорупційних принципів, посилення відповідального ставлення до навколишнього природнього середовища тощо)
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Підвищення рівня компетентностей молоді, у тому числі громадянських, з метою розвитку серед молоді громадянських компетентностей. У тому числі формування розуміння потреби у навчанні протягом життя, критичного мислення, готовності та вміння діяти самостійно, знати і відстоювати свої права, вміння швидко адаптуватися до нових умов, нести відповідальність за свої дії та власне життя, об’єктивно оцінювати і реагувати на нові виклики, приймати рішення, керувати емоціями, розв’язувати проблеми, висловлювати і логічно обґрунтовувати власну думку, лідерства, утвердження принципів доброчесності, посилення відповідального ставлення до навколишнього природнього середовища на прикладі творчості і життєвого шляху Тараса Шевченка шляхом проведення мистецького проекту, в якому візьме участь молодь з усіх куточків країни.
Актуальність програми
За останній період в Україні активно розвивається культура проведення фестивалів ( "Atlas Weekend", "Zaxidfest" і т.п.). Саме в таких місцях 80% відвідувачі даних заходів є молодь віком від 16 до 35 років, тим саме підведжуючи високий рівень зацівленості до подібних проектів. Проте далеко не всі організатори присвячують свою роботу для виховання молоді, тому, як правило, подібні фестивалі, окрім як музики та розваги за собою нічого не несуть. На фоні цього стає актуальним проведення фестивалів, які спрямовуватимуть свою роботу на виховання своєї аудотриї, шляхом підвищення рівня компетентностей. Фестиваль Тараса Шевченка «Ше.Fest» один з таких проектів. За час існування фестивалю, на землі Тараса Григоровича подія об’єднала тисячі молодих людей, які наново відкрили для себе творчість з «Кобзаря», почерпнули патріотичної та проукраїнської атмосфери, долучились до допомогти воїнам АТО, пройшли низку майстер-класів з ремесел 19 ст., щоб краще зрозуміти Шевченка. Окрім того, й звернулись до Шевченка-художника, взявши участь у художніх перформансах та тренінгах. Його поезію наново інтерпретують актори, музиканти, художники та письменники. На час проведення фестивалю на території села заборонено продаж алкоголю, тому проведення заходу також сприяє популяризації здорового способу життя.
Очікувані результати
Короткострокові
Ефективність проекту полягає у тому, що буде залучено молодих активістів та зацікавленої молоді, що сприятиме їх оволодіння певними компетентностями. Корисність проекту полягає у можливості відвідувачів фестивалю взяти участь в тематичних обговореннях, проектах та дискусія, що в свою чергу сприятиме адаптації та соціалізації в українському суспільному просторі населення, яке має упереджене ставлення до української культури.
Показати повний опис
Довгострокові
Довгостроковими наслідками проекту будуть результати проведення заходу, які позитивно вплинуть на показники участі молоді в суспільному житті, що сприятиме збільшенню відсотка молоді, яка бере участь у суспільному житті та зменшенню відсотка молоді, яка не бере жодної участі в суспільному житті.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
В проекті візьмуть участь учасники з різних областей України, у тому числі понад 20 сучасних музичних колективів, 20 шевченкознавців, 2 театральних груп, 25 художників, 55 народних майстрів, понад 70 волонтерів. Очікується, що не менше 60% учасників проекту будуть і надалі активно використовувати набуті у ході заходу компетентності у креативних індустріях та сфері медіаграмотності. У ході проекту буде охоплено близько 11 500 людей через мережі партнерських організацій.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Фестиваль має на меті показати цікавого, молодого та близького Шевченка, адаптувати творчість поета в ХХІ століття для кращого сприйняття засобами мистецтва (музики, поезії, образотворчості), залучити молодь до організації, координації проекту, та забезпечить: підвищення рівня компетентностей молоді, зокрема у креативних індустріях та медіаграмотності; реінтеграції, адаптації та соціалізації в українському суспільному просторі населення, яке має упереджене ставлення до української культури;
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Проведення фестивалю «Ше.Fest»-2022 у с. Моринці
Всього учасників (з них жінок)
300 (150) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Цільовою аудиторією даного проєкту стане молодь віком від 16 до 35 років.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
Підготовка програми
Опис заходів для здійснення етапу
Розроблення програм, лозунгу та дизайну Ше.Fest, обирання локації.
Строк реалізації етапу
01 червня 2022 — 01 липня 2022
Відповідальний виконавець
Колоша Д.В. – голова оргкомітету фестивалю, Висоцький О.А. – режисер фестивалю
Етапи реалізації
Основний
Завдання
Популяризація заходу
Опис заходів для здійснення етапу
Активна піар-кампанія через соціальні мережі та ЗМІ.
Строк реалізації етапу
01 червня 2022 — 19 серпня 2022
Відповідальний виконавець
Колоша Д.В. голова оргкомітету
Етапи реалізації
Виконавчий
Завдання
Провести фестиваль
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення фестивалю
Строк реалізації етапу
19 серпня 2022 — 21 серпня 2022
Відповідальний виконавець
Колоша Д.В. голова оргкомітету
Етапи реалізації
Заключний
Завдання
Звітування проєкту
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка та подача творчого та фінансового звіту
Строк реалізації етапу
22 серпня 2022 — 30 вересня 2022
Відповідальний виконавець
Сапсай Т.П. – член оркомітету; Ференчак Я. І.– голова ВГО МНР
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Способом активної піар-кампанії, яка в себе включає:

1.    Реклама через радіоефіри державних та приватних радіостанцій поширення аудіо ролика-анонсу фестивалю (21.07 – 21.08.2022 р.)

2.    Показ відеореклами через державні та комерційні телеканали (21.07 – 21.08.2022 р.)

3.    Розсилка прес-релізів через ЗМІ та інформаційних партнерів, в тому числі розміщення рекламного постеру в провідних виданнях країни (журнал «Країна», «Газета по-українські» тощо та муніципальних ЗМІ. (15.07 – 16.08.2022).

4.    Розміщення інформації на власному сайті та поширення на сайтах інформаційних партнерів.

5.    Поширення афіш заходу в 22 областях країни (тираж 10 000 прим.)

6.    Активна робота в соцмережах.

7.    Участь в прямих ефірах та записах Національних та комерційних радіостанцій та ін. А також інтерв’ю із організаторами для газет та журналів.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Очікується участь відвідувачів фестивалю в тематичних обговореннях, проектах та дискусія, що в свою чергу сприятиме розширенню кругозору та підвищенню інтелектуального рівня. Учасники та гості свято зможуть більше дізнатись про життя та творчість Тараса Шевченка як одного з найвизначніших громадсько-політичних діячів України ХІХ ст., борця за незалежність та духовного символу українців.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux