«За збереження родини»
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
02 листопада 2021 року
Період реалізації проєкту
01 вересня 2022 - 18 грудня 2022
Номер проєкту
20211101-1629
Бюджет
251892.6 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
1.4. Підвищення рівня компетентностей молоді з метою посилення відповідального ставлення молоді до планування сім’ї та відповідального батьківства
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Посиленню відповідального ставлення молоді до планування сім’ї та відповідального батьківства і зміцнення інституту сім’ї шляхом формування у молоді, яка збирається вступити до шлюбу, й у молодих родин успішних моделей сімейного життя та міжособистісних відносин, що ґрунтуються на діалозі, взаєморозумінні та повазі один до одного через проведення навчальних семінарів, надання сприяння в спілкуванні та взаємопомочі, підтримці здорового способу життя.
Актуальність програми
Недостатній рівень готовності до сімейного життя у молоді, високий рівень розлучень, безвідповідальне батьківство і незадовільні демографічні показники ― це сумний факт. Швидкий ритм життя, нестача часу, пропаганда конкуренції, умови війни та пов’язана з цим напруга (окрема історія ― проблеми ветеранів/ок і людей з району ООС), зубожіння, соціальні негаразди, відсутність наступності між поколіннями і знань про шлюб, ґендерна безграмотність ― це реалії. Молодь часто розглядає шлюб архаїчним відгуком минулого. Невміння і небажання будувати відносини, вирішувати конфліктні ситуації та йти на поступки призводить до чисельних розлучень. І хоча багато хто знов одружується, «жертвами» невдалого сімейного досвіду стають діти. Проєкт «За збереження родини» полягає у проведенні в регіонах семінарів-тренінгів, а згодом ― Конгресу молодих родин у Києві з залученням молоді і тренерів/ок, психологів/инь, експертів/ок із сімейних питань, які зможуть надати соціальну та психологічну підтримку, а далі будуть залучені до постійної співпраці. Проєкт сприяє посиленню відповідального ставлення молоді до планування сім’ї та батьківства і створює умови для зміцнення інституту сім’ї шляхом формування у молодих родин успішних моделей сімейного життя та міжособистісних відносин, що ґрунтуються на діалозі, взаєморозумінні та взаємоповазі шляхом проведення семінарів, надання підтримки у комунікації та взаємопідтримці; привертає увагу суспільства й експертів/ок до цих проблем.
Очікувані результати
Короткострокові
Проведення навчання психологів/инь-волонтерів/ок (50 ос.). Заплановано збільшити кількість сімейних пар, які після участі у проєкті визнають покращення сімейних стосунків, до 175. Також заплановано збільшити кількість молодих осіб, які після участі в проєкті визнають покращення психологічної підготовленості щодо вступу до шлюбу до 530 ос. Буде розроблена і прийнята резолюція, чиї рекомендації адресуються владі.
Показати повний опис
Довгострокові
Результати проєкту буде використано для навчання та підготовки спеціалістів/ок у галузі сімейної психології, соціальних робітників/ць у молодіжно-родинній сфері, подолання негативної демографічної тенденції в усіх регіонах України. Впровадження рекомендацій резолюції Конгресу молодих родин буде лобіюватися в органах влади.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Під час проведення у регіонах 5 семінарів-тренінгів для молоді (зокрема сімейних пар) у їхній роботі візьме участь до 970 ос. У рамках проведення Конгресу молодих родин візьмуть участь 100 учасників/ць, які представлятимуть більшість регіонів України, котрі проводитимуть роботу у регіонах, що дозволить розпочати й активізувати діяльність 5 Клубів молодих родин. Аудиторія сягне 25 000 ос.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Проєкт покращить рівень практично-методичної допомоги молодим людям і родинам. Сприятиме розвитку морально-етичних засад у молоді, зокрема молодих родинах; відповідальному ставленню до сім’ї та батьківству, ґендерній грамотності. Формування інституту здорової родини, заснованої на свободі та достоїнстві особистості, підвищуватиме загальний рівень правової культури молоді, зокрема, в питаннях поваги до прав і свобод людини, відповідальності за власне життя, підвищуватиме демографічні показники.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Конгрес молодих родин
Всього учасників (з них жінок)
100 (50) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
1 (1) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
4 (2) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Молоді сім’ї; молоді особи, які планують вступити до шлюбу; молоді активіст(ки), сімейні психологи(ні); експерт(к)и; представники органів влади і місцевого самоврядування.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий і регіональний
Завдання
Проведення регіональних семінарів
Опис заходів для здійснення етапу
Створюється оргкомітет із представників/ць НДЛМ і учасників/ць проєкту минулих років: - підготовка та розміщення поліграфічної продукції (оголошень) про серію семінарів-тренінгів «За збереження родини» в обраних регіонах України; - відбір учасників/ць семінарів-тренінгів і Конгресу молодих родин (молоді сім’ї та молоді люди, зацікавлені у розв’язанні сімейної проблематики); - пошук партнерів, ІГС, які виявлять бажання співпрацювати, а також співпраця з тренер(к)ами, експерт(к)ами в даній галузі, обмін досвідом сімейного життя; - підготовка спеціальної веб-сторінки «За збереження родини»; - проведення для психологів/инь-волонтерів/ок тренінгів/ок щодо надання психологічних консультацій сімейним парам із метою їх подальшого залучення до реалізації проєкту; проведення низки семінарів-тренінгів із залученням сімей-учасниць, молодих осіб, зацікавлених у розв’язанні сімейної проблематики тренерів/ок, спеціалістів/ок, експертів/ок із сімейних питань, молодих журналістів/ок.
Строк реалізації етапу
01 вересня 2022 — 30 листопада 2022
Відповідальний виконавець
Голова НДЛМ Вікнянський П.М., керівник проєкту Щерба О.С., бренд-менеджерка проєкту Андріюк В.П., комунікаторка проєкту Рудкевич Л.С.
Етапи реалізації
Всеукраїнський
Завдання
Проведення Конгресу молодих родин
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення Конгресу молодих родин, протягом якого обговорюватиметься тематика проєкту, основні сімейні проблеми та пропонуватимуться шляхи вирішення.
Строк реалізації етапу
01 грудня 2022 — 11 грудня 2022
Відповідальний виконавець
Голова НДЛМ Вікнянський П.М., керівник проєкту Щерба О.С., бренд-менеджерка проєкту Андріюк В.П., комунікаторка проєкту Рудкевич Л.С.
Етапи реалізації
Заключний
Завдання
Аналіз та підведення підсумків
Опис заходів для здійснення етапу
Аналіз роботи, що була проведена в регіонах і на всеукраїнському рівні, підведення підсумків. Резолюція Конгресу доводиться для опрацювання до органів державної влади. Всі матеріали цієї роботи можна буде використовувати для навчання та підготовки спеціалістів/ок, зокрема, у галузі сімейної психології та соціальних робітників/ць, у молодіжно-родинній галузі, для розробки нових державних програм.
Строк реалізації етапу
11 грудня 2022 — 18 грудня 2022
Відповідальний виконавець
Голова НДЛМ Вікнянський П.М., керівник проєкту Щерба О.С., бренд-менеджерка проєкту Андріюк В.П., комунікаторка проєкту Рудкевич Л.С.
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Хід реалізації проєкту буде висвітлюватись в інформаційно-методичних і рекламних матеріалах проєкту, а також у всеукраїнських та регіональних ЗМІ, в інтернеті, у т.ч. на спеціальній веб-сторінці проєкту, в соцмережах і месенджерах.


  • Газета «День» (day.kyiv.ua); листопад, грудень; прес- і постматеріали
  • «Українське радіо» (nrcu.gov.ua); листопад, грудень; прес- і постматеріали
  • Інтернет-видання Studway (studway.com.ua); листопад, грудень; прес- і постматеріали
  • Інтернет-видання «Громадський простір» (prostir.ua); листопад, грудень; прес- і постматеріали
  • Інтернет-видання «ГУРТ» (gurt.org.ua); листопад, грудень; прес- і постматеріали
  • Інтернет-видання «Платформа» (platfor.ma); грудень; пресматеріал
  • Ресурс «Можливості» (mozhlyvosti.com, t.me/Mozhlyvosti); грудень; пресанонс
  • Офіційний сайт НДЛМ (ndlm.org.ua); постійно; анонси та постматеріали
  • Соцмережі та месенджери (Facebook, Telegram, Instagram, Twitter); постійно; анонси та постматеріали
Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Впровадження рекомендацій резолюції Конгресу молодих родин буде лобіюватися в органах влади. Супроводжуватимемо проведення у регіонах семінарів-тренінгів для сімейних пар, модеруватимемо та підтримуватимемо Клуби молодих родин, створених за підсумками проєкту.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux