Ідеатон «Студентський простір: просто, чи не просто?»
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
09 листопада 2021 року
Період реалізації проєкту
01 квітня 2022 - 30 квітня 2022
Номер проєкту
20211109-1977
Бюджет
222172.5 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
1.1. Підвищення рівня компетентностей молоді з метою розвитку серед молоді громадянських компетентностей (у тому числі формування розуміння потреби у навчанні протягом життя, критичного мислення, готовності та вміння діяти самостійно, знати і відстоювати свої права, вміння швидко адаптуватися до нових умов, нести відповідальність за свої дії та власне життя, об’єктивно оцінювати і реагувати на нові виклики, приймати рішення, керувати емоціями, розв’язувати проблеми, висловлювати і логічно обґрунтовувати власну думку, розвиток медіаграмотності, лідерства, утвердження принципів доброчесності і антикорупційних принципів, посилення відповідального ставлення до навколишнього природнього середовища тощо)
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Залучення громадсько активної студентської молоді до самостійного прийняття рішень та розв’язання проблем змістовного дозвілля шляхом командної роботи у генеруванні ідей щодо створення молодіжних та студентських просторів.
Актуальність програми
Сучасна студентська молодь потребує нових підходів, форм та умов проведення вільного від навчання часу. Застарілі актові та глядацькі зали вишів на 500-1000 місць зачасти під час різного роду так званих культурно-масових заходів є напівпустими. Студенти більшості навчальних закладів не мають «позааудиторних» місць організованого спілкування. Нагальною постає потреба у створенні «неформальних» просторів для систематичного повсякденного проведення заходів та дійств для невеликої кількості відвідувачів відповідно до інтересів та запитів студентів. Такий простір має бути багатофункціональним, носити демократичний характер як за формою так і за змістом, повинен слугувати реалізації широкого спектру проектів та заходів у сфері неформальної освіти, клубної діяльності, організації роботи студентського активу та змістовного дозвілля в цілому.
Очікувані результати
Короткострокові
Використання напрацьованих за результатами ідеатону ідей для їх реалізації не лише у вишах учасників проекту, але у інших навчальних закладах України та у молодіжному середовищі в цілому.
Показати повний опис
Довгострокові
Налагодження тісних зв’язків лідерів та активістів студентського самоврядування, організаторів та керівників студентських просторів (центрів, клубів, хабів тощо) з метою створення нових просторів та співпраці у змістовному наповненні дозвілля та інших сфер життєдіяльності молоді та студентів.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Безпосередніми учасниками проекту стане 40 осіб: лідери та активісти студентського самоврядування 12-ти вишів України, ментори та експерти.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Буде проведено прес-конференцію, роботу в командах (воркшоп, мозковий штурм), засідання за круглим столом, презентацію результатів ідеатону. За підсумками проекту буде підготовлено та розміщено на різного роду веб-ресурсах фотозвіт, презентаційний відеоролик та соціальний відеофільм «Студентський простір: просто, чи не просто?», надрукована брошура з матеріалами ідеатону з аналогічною назвою. Ці заходи та матеріали дадуть можливість охопити понад 6000 безпосередніх та онлайн відвідувачів.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Ідеатон «Студентський простір: просто, чи не просто?»
Всього учасників (з них жінок)
40 (20) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Громадсько активна та творчо обдарована студентська молодь України, лідери та активісти студентського самоврядування, організатори та керівники студентських просторів (центрів, клубів, хабів тощо).
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий етап
Завдання
Підготовка проекту
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка до реалізації програми, укладення договорів. Друк поліграфічної продукції.
Строк реалізації етапу
01 квітня 2022 — 10 квітня 2022
Відповідальний виконавець
Виговський Володимир, голова правління
Етапи реалізації
Реалізація проекту
Завдання
Проведення заходів проекту
Опис заходів для здійснення етапу
1-й день (день заїзду). Пресконференція для місцевих ЗМІ. Знайомство з учасниками, менторами, експертами, порядком проведення ідеатону. Презентація команд-учасниць. 2-й день. 1) Робота в командах: генерування ідей, аналіз проблем щодо створення студентського простору (центру, хабу, клубу тощо) та пошук шляхів їх вирішення. Консультування з менторами та експертами щодо змісту та вибору формату презентації командою свого проекту. Обговорення та подальша робота над вдосконаленням проекту. 2) Зустрічі з ректорами та лідерами студентського самоврядування Житомирських вишів. 3-й день. Презентація командами своїх ідей. Спільне обговорення запропонованих ідей. Оцінювання ідей менторами та експертами. Підсумкове засідання за круглим столом.
Строк реалізації етапу
11 квітня 2022 — 14 квітня 2022
Відповідальний виконавець
Виговський Володимир, голова правління
Етапи реалізації
Підсумковий етап
Завдання
Підведення підсумків проекту
Опис заходів для здійснення етапу
Розміщення фото- та відеоматеріалів на веб-ресурсах. Друк та розповсюдження брошур. Підготовка звітної документації.
Строк реалізації етапу
15 квітня 2022 — 30 квітня 2022
Відповідальний виконавець
Виговський Володимир, голова правління
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

У процесі реалізації проекту здійснюватиметься фото- та відеозйомка, що дасть змогу розмістити фото- та відеоматеріали у мережі Інтернет;

На основі відзнятого відеоматеріалу буде створено презентаційний відеоролик проекту та інформаційно-просвітницький відеофільм про молодих майстрів народного мистецтва України з подальшим їх розміщенням у мережі Інтернет.

Прес-служба Студентського клубу буде висвітлювати хід та результати виконання програми під час проведення та за її підсумками через:

- веб-ресурси Студентського клубу, соціальні мережі, інші електронні ЗМІ;

- місцеві електронні та друковані ЗМІ міст та навчальних закладів, чиї команди братимуть участь у проекті.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Найцікавіші ідеї ідеатону будуть відповідним чином оформлені у форматі електронних презентацій проектів соціальної дії та надруковані у брошурі «Студентський простір: просто, чи не просто?», 2000 примірників якої будуть розповсюджені серед вишів України, студентських та молодіжних громадських організацій, державних установ, щ працюють з молоддю.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux