Перша вершина
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
26 жовтня 2021 року
Період реалізації проєкту
01 жовтня 2022 - 30 листопада 2022
Номер проєкту
20211026-1258
Бюджет
405200 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
1.3. Підвищення рівня компетентностей молоді з метою формування у молоді свідомого та відповідального ставлення до власного здоров’я, сприяння гармонійному психічному розвитку, збереженню репродуктивного здоров'я, культури безпеки життєдіяльності, запобігання виникненню соціально небезпечних захворювань та різних форм залежності, розвитку неформальних спортивних рухів, вуличних тренувань і фізичної культури
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Забезпечити дітям можливість здійснити своє перше в житті сходження на гірську вершину. Злучення дітей до занять фізкультурою та спортом. Формування у дітей та молоді здорового активного способу життя, досягнення певних спортивних результатів, культури спілкування з природою.
Актуальність програми
Проблемою держави є турбота про підростаюче покоління. Охорона дитинства з метою забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров'я, освіту, соціальний захист та всебічний гармонійний розвиток Законом України "Про охорону дитинства" визначено, як загальнонаціональний стратегічний пріоритет (Відомості Верховної Ради, 2001, N 30, ст.142).
Участь дітей у дитячому громадському русі реалізуються через конкретні види статутної діяльності ДГО. Проект "Перша вершина" реалізує пріоритетний напрямок конкурсу (розвиток неформальних спортивних рухів, фізичної культури) шляхом залучення дітей до оволодіння основами різних видів спорту: альпінізм, орієнтування, стрільба з лука, гвинтівки, скалолазання; та туризму: гірський, пішохідний, велосипедний. Діти повинні чітко бачити мету своїх щоденних важких занять на тренуваннях. Досягнення вершин світу з прапором України – мета проекту всеукраїнського (державного) рівня.
Заходи проекту проводяться на свіжому відкритому повітрі, в мальовничих екологічно чистих регіонах України, що несе реальний оздоровчий ефект. Поточна діяльність ДГО відволікає дітей від негативного впливу “вулиці”, ставить заслін зростанню негативних явищ дитячого середовища (куріння, вживання алкоголю, наркоманія, проституція, злочинність, жебракування тощо).
Очікувані результати
Короткострокові
• Набуті учасниками проекту знання та навики з альпінізму, скалолазання, туризму; стрільби з лука, пневматичної зброї; орієнтування на місцевості (40 осіб).
• Залучені діти та молодь до активного здорового способу життя ( до 100 осіб).
• Пройдені походи, здійснені сходження на вершини Карпат. Діти, нагороджені значком «Юний альпініст» (40 осіб).
Показати повний опис
Довгострокові
• Проведені наживо зустрічі-бесіди з провідними майстрами українського альпінізму: сходжувачами на найвищу вершину світу Еверест, Майстрами спорту, Майстрами спорту міжнародного класу, Сніговими Барсами, Чемпіонами України з альпінізму.
• Публікації в мережі інтернет про результати виконання проекту (Фейсбук).
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Всеукраїнський захід, охоплено 50 осіб
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Діти віком 10-14 років =40 осіб
Залучені учасники (супроводжуючі, лікарі, медсестри, охоронці, водії, вожаті)= 10 осіб
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Перша вершина
Всього учасників (з них жінок)
50
(25)
осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0
(0)
осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
6
(3)
осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Всеукраїнський захід, учасникі із 14 областей України
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий етап.
Завдання
Корегування положеня про захід та розсилка осеред-кам. Формування контингенту учасників: інструктори, вихователі, лікарі, сім’ї з дітьми.
Опис заходів для здійснення етапу
Укладання угод для всебічного матеріально-технічного та медичного забезпечення заходу. Придбання квитків. Погодження з місцевою владою місць заходів, умов перебування. Охорона таборів
Строк реалізації етапу
01 жовтня 2022
—
05 жовтня 2022
Відповідальний виконавець
Стефанович З. – керівник ДГО
Етапи реалізації
Основний етап (складові частини проекту за напрямками роботи):
Завдання
Формування здорового способу життя, загартування здоров’я. Проживання в природних умовах наметового табору, забезпечення гігієни (навчання дітей користуватись душем в польових умовах, підтримання чистоти тіла протягом дня, забезпечення гігієни дівчат; підтримка чистоти посуди, фільтрування питної води, запобігання харчових отруєнь, в т.ч. грибами).
Опис заходів для здійснення етапу
Навчання робити ранкову фізкультурну зарядку, прогулянки до джерел за питною водою, дровами. Їзда на конях. Короткі щоденні прогулянки в гори для набуття витривалості, навиків та навчання: ходити з рюкзаком, користуватись трекінговими палками, головними уборами, окулярами, теплим одягом; дотримуватись правил питного режиму, організовувати привали для перепочинку, вивчення порід дерев, лікарських рослин, грибів та ягід. Щоденні загальнофізичні тренування.
Строк реалізації етапу
05 жовтня 2022
—
31 жовтня 2022
Відповідальний виконавець
Киричек П. – Майстер спорту України, інструктор з альпінізму ІІ категорії; має титул «Сніговий барс».
Інструктор табору
Етапи реалізації
Майстер-класи
Завдання
Майстер-класи та тренінги з основ туризму: знання порід дерев, грибів, ягід; пакування рюкзака, вибір безпечного місця бівуака, встановлення наметів, розпалювання вогнища; переправи через річки та болота, робота з вірьовками; їзда на велосипеді, прикмети погоди, підбір продуктів для походу, приготування їжі на вогнищі, питний режим в поході.
Опис заходів для здійснення етапу
Надання першої долікарняної медичної допомоги, переноска умовно потерпілого підручними засобами, орієнтування по зірках та карті з компасом, фотографування та написання щоденника походу, вміння користуватись сокирою, пилкою, колуном. Збереження вогню в умовах дощу, грози.
Строк реалізації етапу
05 жовтня 2022
—
31 жовтня 2022
Відповідальний виконавець
Муровська Г.В. – волонтер, інструктор табру.
Доктор геологічних наук
Етапи реалізації
Практичні заняття з альпінізму.
Завдання
Навчання складати тактичний план сходження. Навчання користуватись газовоми горілками. Матеріальна підготовка сходження (укладка рюкзаків, пакування всього необхідного для сходження: аптечка, телефон, окуляри, перекус, компас, вітрозахисний одяг, теплий одяг, фотоапарат, термос, ліхтарик тощо), підбір взуття, шкарпеток, одягу. Навчання вставати в 3-4 години ранку, готувати сніданок та виходити у гори за темноти. Навчальне сходження на Першу вершину (орієнтовно Гемба, 1491 м). Фотосесія з символікою дитячої громадської організації, прапором України. Співання гімну. Географічний огляд району. Вручення значка «За сходження на Гембу». Театралізоване посвячення в альпіністи, нагородження значком «Юний альпініст». нічне фаєр-шоу.
Опис заходів для здійснення етапу
Навчання основам організації страховки при горосходженнях, вміння користуватись засобами страховки, організація масової страховки (рух по перилах: траверсом, похилим схилом, на дуже крутих схилах по лінії падіння води). Рух по скалах з верхньою страховкою, дії при зриві, запобігання травмуванням, техніка безпеки.
Строк реалізації етапу
01 жовтня 2022
—
31 жовтня 2022
Відповідальний виконавець
Яловчак Тетяна Миколаївна –сходжувач на Еверест (8848 м);
Стефанович О.В.,
Єна Т.І. – інструктори з альпінізму.
Долинай С.М. – рятувальник, інструктор з альпінізму, КМС
Етапи реалізації
Сходження на вершини.
Завдання
Закріплення отриманих навиків з туризму та альпінізму.
Опис заходів для здійснення етапу
Здійснення сходження в альпійському стилі з ночівлею поза межами базового табору. Екскурсія в села Біласовиця, Щербовець зі сходженням на вершину Пікуй (1408 м) – найвищу вершину Львівської області. Похід-сходження на вершини хребта Полонина Боржава.
Навчання сходженню в гімалайському стилі (з ночівлею в висотному таборі). Екскурсія в село Колочава, відвідування музеїв. Сходження на найвищу вершину Міжгірського району – Стримбу (1719 м) з організацією проміжного табору на висоті 1400 м.
Строк реалізації етапу
10 жовтня 2022
—
31 жовтня 2022
Відповідальний виконавець
Ена Тамара – інструктор з альпінізму, Майстер спорту з альпінізму міжнародного класу.
Етапи реалізації
Екскурсійна, відпочинкова та культурновиховна складова проекту.
Завдання
Автобусна екскурсія до Чинадіївського, Мукачівського замків, до термального басейну, до грязевих гейзерів, до озера Синевир, до Центру реабілітації бурих ведмедів, музею лісосплаву, музею «Старе село» в Колочаві, до плотини на річці Теребля, до музею Лінії Арпада. Відвідування музею дерев’яних церквей (с. Розтока), екскурсії до місцевих старовинних церквей – пам’ятників історії та архітектури (села Гукливе, Пилипець).
Опис заходів для здійснення етапу
Вивчення та співання туристичних та національних пісень біля вогнища під гітару. Гра в шахи, рухливі розвиваючі ігри, дискотеки, бодіарт.
Строк реалізації етапу
01 жовтня 2022
—
31 жовтня 2022
Відповідальний виконавець
Медулич Т.М.,
Муровська Г.В.
Пінчук І.О. – волонтери табору
Етапи реалізації
Завершальний етап.
Завдання
Виготовлення фотостендів, фотоальбомів, відеодисків, узагальнення та розповсюдження досвіду виконання програми.
Опис заходів для здійснення етапу
Розміщення інформації в мережі інтернет. Здача звітів.
Строк реалізації етапу
01 листопада 2022
—
30 листопада 2022
Відповідальний виконавець
Стефанович З. – керівник ДГО
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми
Хід виконання та результати проекту будуть розміщені в мережі Інтернет (Facebook).
Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Організація дала початкові знання з альпінізму тисячам дітей. Навики, отримані в походах, потрібні всім дітям в подальшому дорослому житті. Із юних альпіністів ДГО зростають патріотичні юні громадяни України
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації