Соціальне шкільне підприємництво, як підготовка до дорослого життя!
Статус
Не допущено
Проєкт подано
09 листопада 2021 року
Період реалізації проєкту
01 березня 2022 - 31 липня 2022
Номер проєкту
20211024-1191
Бюджет
757158.6 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
1.2. Підвищення рівня компетентностей молоді з метою свідомого вибору життєвого шляху молоді, її ознайомлення з процесами державотворення, механізмами функціонування і взаємодії інститутів політичної системи, діяльністю органів державної влади та органів місцевого самоврядування, професійного та кар’єрного розвитку в України, популяризації роботи в креативних індустріях, формування культури підприємництва (у тому числі соціального), стимулювання до відкриття власної справи, вивчення STEM та STEAM-дисциплін
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
На базі міста Южне Одеської області ми створюємо табір з соціального шкільного підприємництва (на далі за текстом СШП). Де за 10 днів команди підлітків 14-17 років з куратором, з невеликих міст та сільських місцевостей Одеської області, зможуть приміряти на себе роль бізнесмена. І зрозуміти, чи зможуть вони створити та вести соціальний бізнес у своїй місцевості. Щоб діти не виїжджали до великих міст та на заробітки закордон, а розвивали свою місцевість.
Актуальність програми
Молодь з малих міст та сільських місцевостей не бачать свого майбутнього на місцях. Кожен хоче виїхати в пошуках кращої долі. Відсутність довіри в молоді до влади і в розвиток малого та середнього бізнесу в Україні. Розгубленість молоді в виборі професії та роду занять після школи. Брак практичних навичок. За результатами міжнародного дослідження якості освіти PIZA - українські підлітки мають великі труднощі в застосуванні знань набутих у школі при вирішенні нових нестандартних життєвих ситуацій. "Соціальне шкільне підприємництво - як підготовка до дорослого життя" - це інноваційний проєкт, який активно впроваджується в США, Німеччині та ін. розвинутих країнах, та ще не такий доступний для української молоді, а особливо в малих містах та сільській місцевості.
Очікувані результати
Короткострокові
1) Буде розроблена авторська програма навчання з СШП. 2) 40 підлітків пройдуть навчання в СШП та отримають компетенції, які розвивають особистість, допомагають об’єктивно оцінювати і реагувати на нові виклики сьогодення та надають переваги на ринку праці в майбутньому. Діти матимуть знання та навички як відкрити свій startup навчаючись ще у школі. А ще учні зможуть краще зрозуміти, як працює місцева влада,що згуртовує людей і як можна співпрацювати та розвивати свою громаду.
Показати повний опис
Довгострокові
Молодь почне долучатися до спільного вирішення місцевих проблем громади. Після закінчення шкіл та навчання в вищих навчальних закладах молодь буде повертатися в своє рідне місто/село, вестиме соціальний бізнес та створюватиме нові робочі місця. Підтримуватиме розвиток своєї громади. Як наслідок – зменшиться відтік кадрів закордон.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
1) 40 підлітків з малих міст та сільських місцевостей пройдуть навчання в таборі з СШП під час двох 10-ти денних заїздів по 20 підлітків кожний. 2) Будуть навченні 4 куратори, які зможуть впроваджувати СШП на місцях. 3) 10 населених пунктів з Одеського регіону будуть проінформовані про проєкт та зможуть долучити до проєкту молодь своєї громади.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
1)Під час навчання в таборі учасники дізнаються, що таке СШП, як створювати ідею власного соціального startup. 2)Отримають знання про фінансові інструменти ведення бізнесу. 3)Отримають практичні навички з комунікації, публічних виступів та презентацій. 4)Виконають практичні вправи на розвиток лідерських якостей. 5)Ознайомляться з Законом України про основні засади молодіжної політики та можливостям свого розвитку в рідній громаді. 6)Оздоровляться та відпочинуть біля моря.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
1-заїзд літнього навчального табору "Соціальне шкільне підприємництво - як підготовка до дорослого життя"
Всього учасників (з них жінок)
22 (16) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
3 (2) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
3 (2) осіб
Захід
2-й заїзд літнього тренінгового табору "Соціальне шкільне підприємництво, як підготовка до дорослого життя"
Всього учасників (з них жінок)
22 (16) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
3 (2) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
3 (2) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Цільовою аудиторією нашого проєкту є молодь (хлопці та дівчата) з невеликих міст та сільських місцевостей Одеської області віком від 14 до 17 років, які навчаються в 8-11 класах.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
Написати програму навчальних тренінгів та виховних і розважальних заходів на 2 заїзди навчального табору з СШП
Опис заходів для здійснення етапу
Онлайн та офлайн зустрічі організаторів і тренерів проєкту для розподілу обов’язків та зон відповідальності з підготовки проєкту та написання навчально-тренінгової програми за темами: 1) Введення в тему соціальне шкільне підприємництво. 2) Навчання з пошуку соціальної проблеми, яку можна вирішити шляхом впровадження СШП, ідеї, прототипування, складання бізнес-плану майбутнього підприємства. 3) Аналіз впливу та вигод ведення соціального бізнесу. 4) Ознайомлення молоді із фінансовими інструментами для подальшого їх використання у підприємницькій діяльності. 5) Підготовка вправ на виявлення та розвиток у учасників навчання лідерських якостей, умінню висловлювати і логічно обґрунтовувати власну думку, презентувати свої проєкти. 6) Практичні вправи на розвиток комунікативних навичок, впровадження ненасильницької комунікації і підвищення рівня емоційного інтелекту. 7) Підготовка тестувань з профорієнтації та виявлення сильних сторін і зон росту, ознайомлення з новими інноваційними професіями. 8) Підготовка програми з Ознайомлення зі структурою місцевого самоврядування та їх повноваженнями. Ознайомлення з Законом України про основні засади молодіжної політики. Права молоді та можливість впровадження програм розвитку молоді відповідно Закону на місцевому рівні. 9) Розроблення авторських комплексів цікавих руханок та сценаріїв спортивно-розважальних заходів для формування у молоді свідомого та відповідального ставлення до власного здоров’я шляхом залучення їх до участі у запланованих активностях.
Строк реалізації етапу
01 березня 2022 — 20 травня 2022
Відповідальний виконавець
Ревурко Світлана, тренер.
Етапи реалізації
Реклама
Завдання
Оповістити якомога більше людей Одеської області про проєкт "Соціальне шкільне підприємництво, як підготовка до дорослого життя".
Опис заходів для здійснення етапу
1) Створити сторінку проєкту в соціальній мережі Facebook та Instagram. 2) Записати 3 відеоролика про майбутній проєкт. 3) Провести зустрічі з представниками різних громад Одеської області з цілю реклами та залучення місцевої молоді до участі у проєкті. 4) Інформування підлітків про проєкт безпосередньо та через адміністрації шкіл, та батьківські вайбер групи. 5) Вести регулярно 2 публікації в тиждень про просування підготовки проєкту та етапи його реалізації.
Строк реалізації етапу
01 березня 2022 — 30 червня 2022
Відповідальний виконавець
Студнікова Анастасія, PR-менеджер
Етапи реалізації
Підготовка документації.
Завдання
Підготувати всю матеріально-технічну базу для проєкту.
Опис заходів для здійснення етапу
1) Підготовка документації на співпрацю з тренерами, організаторами та аніматорами. 2) Документи на надання оренди приміщень для проведення заходів і проживання учасників. 3) Договір на харчування та проїзд учасників, тренерів, організаторів. 4) Закупівля необхідних призів та матеріалів для проведення заходів під час проєкту. 5) Договір на поїздку до м. Одеса на екскурсію.
Строк реалізації етапу
01 квітня 2022 — 27 травня 2022
Відповідальний виконавець
Студнікова Анна, керівник.
Етапи реалізації
Реалізація проєкту.
Завдання
Проведення першого та другого заїздів навчального табору
Опис заходів для здійснення етапу
1) Підготовка до проведення проєкту (перевірка наявності всіх матеріалів, техніки, організація логістики). 2) Зустріч та поселення учасників проєкту. 3) Проведення навчальних, спортивно-розважальних та виховних заходів згідно плану. 4) Харчування та відпочинок учасників згідно запланованому графіку. 5) Роз'їзд учасників.
Строк реалізації етапу
01 червня 2022 — 30 червня 2022
Відповідальний виконавець
Пінул Катерина, організатор.
Етапи реалізації
Звітування
Завдання
Звітування про використання коштів.
Опис заходів для здійснення етапу
1) Сформувати фінансовий звіт. 2) Сформувати описовий звіт з фото і відео.
Строк реалізації етапу
04 липня 2022 — 31 липня 2022
Відповідальний виконавець
Духновська Олена, бухгалтер.
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми
 • Створення та ведення в соціальній мережі Facebook та Instagram сторінки проєкту з 1.03.22, де будемо вести регулярно 2 публікації в тиждень про просування підготовки проєкту та етапи його реалізації в період з 1.03.22 по 30.06.22.
 • Зустрічі з представниками 10 населених пунктів Одеської області з цілю реклами та залучення місцевої молоді до участі у проєкті в період з 7.03.22 по 15.05.22.
 • Інформування підлітків про проєкт безпосередньо та через адміністрації шкіл, і батьківські вайбер групи в період з 7.03.22 по 15.05.22.
 • Статті в місцевих газетах та інтерв'ю на місцевому телебаченні в період з 7.03.22. по 30.03.22.

-

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Після проєкту учасникам буде надана менторська підтримка від тренерів проєкту у веденні своїх соціальних підприємств. Використання напрацьованих матеріалів проєкту для організації проведення таборів на місцях в співпраці з місцевою владою та соціально-відповідальним бізнесом.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux