Всеукраїнська акція «Молодь – за безпечний світ»
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
10 листопада 2021 року
Період реалізації проєкту
01 квітня 2022 - 01 червня 2022
Номер проєкту
20211107-1894
Бюджет
420748 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
1.1. Підвищення рівня компетентностей молоді з метою розвитку серед молоді громадянських компетентностей (у тому числі формування розуміння потреби у навчанні протягом життя, критичного мислення, готовності та вміння діяти самостійно, знати і відстоювати свої права, вміння швидко адаптуватися до нових умов, нести відповідальність за свої дії та власне життя, об’єктивно оцінювати і реагувати на нові виклики, приймати рішення, керувати емоціями, розв’язувати проблеми, висловлювати і логічно обґрунтовувати власну думку, розвиток медіаграмотності, лідерства, утвердження принципів доброчесності і антикорупційних принципів, посилення відповідального ставлення до навколишнього природнього середовища тощо)
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Підвищення рівня громадянських компетентностей серед молоді щодо готовності та вміння діяти самостійно, нести відповідальність за свої дії та власне життя, приймати рішення, розв’язувати проблеми пов’язані з культурою безпеки життєдіяльності. Збільшення кількості підготовлених фахівців з безпеки життєдіяльності, активістів та волонтерів.
Актуальність програми
На сьогоднішній день здійснюється пошук ефективного механізму
формування та реалізації державної політики у сфері громадянського виховання, механізму міжвідомчої взаємодії державних та громадських інституцій. Успішність даного процесу великою мірою залежить і від його кадрового забезпечення та активності з боку громадськості. Надзвичайно важливим є формування у учасників даного процесу спільного бачення щодо його сутності, механізмів розвитку, необхідності координації та взаємодії у своїй діяльності тощо. В свою чергу, це потребує набуття додаткових знань з метою вдосконалення вмінь та навичок фахівців, що здійснюють виховний вплив на молодь різних регіонів України.
Враховуючи зазначену інформацію, очевидною є необхідність проведення акцій для молоді, спрямованих на розвиток громадянських компетентностей зокрема у сфері безпеки життєдіяльності і цивільного захисту та набутття практичних навичок і знань необхідних для формування ціннісних орієнтирів та утвердження громадянської свідомості. Це призведе до збільшення кількості активістів, волонтерів, які готові працювати з дітьми і молоддю та сприяти подальшому разповсюдженню громадянського виховання.
Очікувані результати
Короткострокові
Збільшення кількості підготовлених фахівців громадського виховання та розвитку системи підготовки активістів, волонтерів, які займаються питаннями громадянського виховання.
Показати повний опис
Довгострокові
В довготривалій перспективі захід закладе основи для підготовки кваліфікованого кадрового потенціалу в органах місцевого самоврядування, у закладах освіти, молодіжних центрах для організації та здійснення програм, проєктів та заходів із громадянського виховання, розвиток низової ланки в системі координації виховних процесів у цьому напрямі. Також учасники набудуть навички домедичної допомоги, отримають теоретичні знання та практичні навички з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
До заходу планується залучити 140 осіб з різних регіонів України, які сприятимуть розвитку та поширенню системи підготовки активістів, волонтерів, які займаються питаннями громадянсьгого виховання, у себе на місцях.
У ході проєкту буде охоплено близько 12000 молодих людей через мережі партнерських організацій, представники яких візьмуть участь у заході, через активне використання друкованих матеріалів, інтернет ЗМІ, соціальних медіа (Facebook, Instagram) та інші ЗМІ.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Проєкт сприятиме: набуттю і підвищенню учасниками Акції компетентностей щодо роботи з молоддю з питань формування культури безпеки життєдіяльності, мотивуванню учасників на використання набутого досвіду у своїй практичній діяльності; підготовці громадських активистів, керівників гуртків юних рятувальників, які залучаються до організації і проведення заходів за програмою "Школа безпеки", спрямованих на підвищення рівня практичної підготовки до дій у НС, надання само- та взаємодопомоги.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Всеукраїнська акція "Молодь за безпечний світ"
Всього учасників (з них жінок)
140
(70)
осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0
(0)
осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
10
(5)
осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Молодь - активисти, волонтери Руху "Школа безпеки", керівники гуртків та тренери команд юних рятувальників з різних регіонів України
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий етап
Завдання
Вирішення організаційних питань щодо підготовки та проведення Акції (визначення місць та терміну проведення, залучення партнерів, запрошення учасників)
Опис заходів для здійснення етапу
Формування організаційного комітету та залучення фахівців; проведення рабочих нарад оргкомітету; розроблення програми заходу; придбання відповідного спорядження; організація розміщення та харчування учасників; підготовка листів звернень до організацій партнерів; розробка макетів поліграфічної продукції; продбання канцтоварів.
Строк реалізації етапу
01 квітня 2022
—
15 квітня 2022
Відповідальний виконавець
Негрієнко Алла, голова руху ВГДР "Школа безпеки"
Етапи реалізації
Основний етап
Завдання
Проведення Всеукраїнської акції "Молодь за безпечний світ". Підготовка громадських активістів, які залучаються до роботи з молоддю у сфері безпеки життєдіяльності, цивільного захисту та рятувальної справи. Мотивування учасників на використання набутого досвіду в своїй практичній діяльності. Залучити учасників до Всеукраїнського плану заходів, пов'язаного з роковинами Чорнобильської катастрофи.
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення майстер-класів, тренінгів, навчально-тренувальних занять з радіаційного, хімічного захисту, гасіння пожежі; евакуації людей та дій при сигналі тривоги; надання домедичної допомоги (базова 12-годинна програма, яка сертифікована Європейським рефері-центром та діє в 52 країнах світу); зустрічей з фахівцями, круглого столу з обміну досвідом, екскурсій у рамках Акції. Вшанування героїв, які загинули під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Анкетування учасників Акції.
Строк реалізації етапу
15 квітня 2022
—
15 травня 2022
Відповідальний виконавець
Негрієнко Алла, голова руху ВГДР "Школа безпеки"
Етапи реалізації
Підсумковий етап
Завдання
Підведення підсумків Акції
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка та подання підсумкового і фінансового звітів. Висвітлення заходів у ЗМІ. Аналіз анкетування учасників. Проведення підсумкової онлайн конференції.
Строк реалізації етапу
15 травня 2022
—
01 червня 2022
Відповідальний виконавець
Негрієнко Алла, голова руху ВГДР "Школа безпеки"
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми
Інформування громадськості буде відбуватися через публікації статей у ЗМІ та соціальних мережах, друкованій пресі, на телебаченні, через веб-сторінки в Інтернеті на сайті Мінмолодьспорту.
Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
На основі отриманого досвіду активісти та волонтери, які пройдуть навчання, продовжуватимуть діяльність щодо впровадження навчальних програм та заходів, спрямованих на розвиток мережі осередків Руху, гуртків «Школа безпеки», «Юний рятувальник» у закладах загальноосвітної та позашкільної освіти та за місцем проживання, пропаганду здорового та безпечного способу життя.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації