«Пленер за участю молодих художників із східних регіонів України «Без меж»
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
31 жовтня 2021 року
Період реалізації проєкту
16 травня 2022 - 16 серпня 2022
Номер проєкту
20211029-1353
Бюджет
700000 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
1.1. Підвищення рівня компетентностей молоді з метою розвитку серед молоді громадянських компетентностей (у тому числі формування розуміння потреби у навчанні протягом життя, критичного мислення, готовності та вміння діяти самостійно, знати і відстоювати свої права, вміння швидко адаптуватися до нових умов, нести відповідальність за свої дії та власне життя, об’єктивно оцінювати і реагувати на нові виклики, приймати рішення, керувати емоціями, розв’язувати проблеми, висловлювати і логічно обґрунтовувати власну думку, розвиток медіаграмотності, лідерства, утвердження принципів доброчесності і антикорупційних принципів, посилення відповідального ставлення до навколишнього природнього середовища тощо)
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Підвищення рівня компетентностей молоді, у тому числі громадянських, з метою реінтеграції молоді внутрішньо переміщеної з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, їх адаптації і соціалізації молоді в українському суспільному просторі, а також поширення толерантності і солідарності, запобігання стереотипам, протидії мові ненависті та дискримінації.
Налагодження кращого діалогу між сходом та заходом вимагає необхідність прямого контакту між людьми різних куточків України. Через безпосереднє знайомство та спілкування між людьми здійснюється запобігання виникнення та розповсюдження шкідливих стереотипів.
Реінтеграція молоді внутрішньо переміщеної з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, її адаптація і соціалізація в українському суспільному просторі здійснюється за рахунок поглибленого вивчення рідної природи, пошуків стилю і характеру пейзажу сьогодення, творчого спілкування. У той же час молодь з інших регіонів набуває компетентностей толерантності і солідарності, запобігання стереотипам, протидії мові ненависті та дискримінації по відношенню до молоді внутрішньо переміщеної з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.
Сучасний пленер – це можливість повністю виразити своє «я» без обмежень, знайти й образно виявити свою особистість, своє ставлення до України. Пленер допомагає молоді зберегти чуття внутрішньої свободи, відновлення історичної пам'яті про тривалі державницькі традиції України.
Актуальність програми
Пленери – це реакція на свідоме усереднення усіх, девальвацію цінностей, знищення живого багатошарового художнього життя. Вони «стали органічною часткою нашого українського мистецького буття – активного, хвилюючого, очікуваного, побратимського».
Сучасні пленери – це можливість повністю виразити своє художнє «я» без обмежень, знайти й образно виявити свою творчу особистість, своє ставлення до природи. Вони допомагають мистцям зберегти чуття внутрішньої свободи.
В основу нашого пленеру покладено ідею розвитку української державності як консолідуючого чинника розвитку українського суспільства та української політичної нації. Важливу роль у просвітницькій діяльності молодого покоління східних регіонів України посідає відновлення історичної пам'яті про тривалі державницькі традиції України.
Очікувані результати
Короткострокові
Проект дасть можливість позитивно та ефективно вплинути на вирішення питання реінтеграції молоді внутрішньо переміщеної з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, її aдаптації і соціалізації в українському суспільному просторі, підвищити рівень компетентності молоді з толерантності і солідарності, запобігання стереотипам, протидії мові ненависті та дискримінації по відношенню до молоді внутрішньо переміщеної з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областе
Показати повний опис
Довгострокові
У довгостроковому вимірі проект вирішує питання особистісної активізації молоді з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, залучення їх до активного громадського життя, прояву по відношенню до них толерантності і солідарності, відсутності мови ненависті та дискримінації.
У подальшому громадською організацією передбачається реалізація подібних проектів з урахуванням напрацювань та отриманого досвіду.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Утвердити принцип культурного плюралізму в молодіжному середовищі, охопивши 18000 осіб
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
За результатами пленеру буде сформовано виставку, яку буде продемонстровано в різних регіонах України. Митецьке бачення славетного минулого нашої країни очима художників нового покоління сходу, перенесене на полотна, дасть змогу усій країні відчути велич нашої Батьківщини та посилити популяризацію нашої духовно-культурної спадщини.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
«Пленер за участю молодих художників із східних регіонів України «Без меж»
Всього учасників (з них жінок)
48
(30)
осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0
(0)
осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
30
(21)
осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
1200 молодь, в тому числі тимчасово переміщені, мешканці Донецької та Луганської області, молодь із інвалідністю.
440 - молоді митці та молоді працівники галузі культура
350 - працівники органів влади та місцевого самоврядування.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Інформаційний та підготовчий етапи
Завдання
Розповсюдження інформації про проект. Розсилання Положення
Опис заходів для здійснення етапу
Вивчення та відбір анкет-заявок учасників.
Пошук готелю та місць харчування на території проведення заходу. Проведення моніторингу відповідності цін та якості. Бронювання номерів та замовлення харчування. Підписання угод з постачальниками послуг. Збір групи. Придбання витратних матеріалів для проведення пленеру.
Строк реалізації етапу
16 травня 2022
—
01 червня 2022
Відповідальний виконавець
Довбня Анастасія Ігорівна, Презедент ГО «Резиденція «Мистецький простір»
Етапи реалізації
Основний етап роботи
Завдання
проведення пленеру
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення пленеру на території Одеської, Запорізької, Херсонької областей
Строк реалізації етапу
01 червня 2022
—
01 липня 2022
Відповідальний виконавець
Довбня Анастасія Ігорівна , Президент ГО «Резиденція «Мистецький простір»
Етапи реалізації
Завершальний етап
Завдання
Аналіз результатів реалізації програми
Опис заходів для здійснення етапу
Редагування та макетування брошури. Друк та розповсюдження брошури. Підписання актів та підготовка звітного пакету. Підведення підсумки реалізації програми.
Строк реалізації етапу
01 липня 2022
—
01 серпня 2022
Відповідальний виконавець
Довбня Анастасія Ігорівна , Президент ГО «Резиденція «Мистецький простір»
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми
Інформування громадськості про хід та результати реалізації проекту буде здійснюватися:
· інформування у місцевих ЗМІ (статті, інтерв’ю, прес-конференції, піар-підтримка представниками цільових груп).
· розміщення інформації про захід у соціальних мережах.
· інформування про проведення заходу обласними державними адміністраціями України.
· розповсюдження брошури пленеру.
Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
У подальшому громадською організацією передбачається реалізація подібних проектів з урахуванням напрацювань та отриманого досвіду.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації