Літній медіа-пленер з відеодослідження ремесел Рівненського краю «Мандруємо - майструємо»
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
18 лютого 2022 року
Період реалізації проєкту
03 травня 2022 - 31 серпня 2022
Номер проєкту
20220218-3068
Бюджет
70300 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Популяризація та збереження культурної спадщини та культурних цінностей України
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Головна мета проекту – ознайомити молодь з ремеслами Рівненського Полісся шляхом дослідження та створення відео задля збереження та популяризації автентичної народної творчості Рівненщини.
Актуальність програми
Нині є гостра потреба у розширенні знань дітей та молоді про культурні надбання Рівненщини та їх використання у соціальному та культурному розвитку. Адже у сучасному освітньо-виховному процесі не достатньо приділяється уваги вивченню, а відтак і дослідженню народних традицій, які поширені на території регіону, де проживають діти та молодь. Проект, через залучення молоді до дослідження та популяризації культурної спадщини Рівненського регіону, має на меті створення умов для сприяння їх творчій діяльності. Надзвичайно актуальне завдання у сьогочасному світі - збереження власної культурної ідентичності, популяризація національно-патріотичного виховання громадян та ствердження цінностей громадянського суспільства. Актуальність проекту полягає у необхідності популяризації традиційних народних промислів як засобу розвитку творчого потенціалу молоді; розвитку музейної справи та долучення працівників культури до нових форм та напрямків роботи з населенням в рамках проекту; підвищення професійного розвитку митців, музейних працівників, педагогів; підвищення рівня взаємодії між культурними інституціями; поліпшення рівня соціальної інтеграції засобами мистецтва і нетрадиційними інноваційними методами навчання у процесі роботи над відеозйомками, під час яких учасники проекту, молодь і діти, власноруч спробують опанувати те чи інше ремесло.
Очікувані результати
Короткострокові
Головним кінцевим результатом реалізації проекту стане виготовлення 6 програм за участю дітей та підлітків про народні ремесла та промоція їх у медіапросторі Рівного та області. Водночас молодь учасники проекту розширять свої знання про нематеріальну культурну спадщину регіону та стануть своєрідними амбасадорами автентичної народної творчості Рівненщини. Також результатом реалізації проекту стане засвоєння учасниками проекту теоретичних аспектів роботи основних етапів створення відеопродукту та практичне застосування знань в професії журналіст, ведучий, оператор під час знімального процесу, що стане в нагоді для подальшого вибору професії чи самореалізації. Окрім того учасники проекту за час його реалізації здобудуть навички ефективного використання можливостей інтернету, телебачення, радіо, преси, яке допомагає краще зрозуміти мову мистецтва.
Показати повний опис
Довгострокові
- своєрідне «життя» відеоматеріалів після завершення проекту. Тобто кількість переглядів у соцмережах, на YouTube каналі та розповсюдження матеріалів серед дитячої аудиторії іншими шляхами. Наприклад, перегляд готових відео у класах на виховних годинах чи уроках - “Я у світі” у школах, де навчаються діти учасники проекту; - створення групи зацікавлених дітей, які і надалі будуть працювати в різних напрямках - вивчення та дослідження культурної спадщини, а також у сфері медіа; - участь дітей учасників проекту в організації культурно-мистецьких подій свого регіону, які пов’язані з промоцією культурної спадщини регіону. - участь у фестивалях, конкурсах – Всеукраїнського та міжнародного рівня, як медійних так і тих, які націлені на промоцію культурної спадщини свого регіону. - вмотивованість дітей до творчої самореалізації в галузі розвитку культурних медіа, тобто створення в подальшому відеоблогів на культурну тематику.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Група 20 дітей, 6 програм про 6 ремесел, розміщеня на фб сторінці ГО “Нація талантів”, на ютуб каналі медіа-школа Рівне - https://www.youtube.com/channel/UCFkXvpkAqSml80lKBTdNvlQ кількість переглядів на фб ГО “Нація талантів” - 1000 переглядів кожна програма, на ютубі - 200 переглядів кожне відео. Буде залучено 10 майстрів до відеозйомок. Представлення відеоробіт у 2 конкурсах та фестивалях.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Відеоісторії будуть створені про різні ремесла, якими займаються відповідно до гендеру - чоловіки або жінки, так як складалось історично ( наприклад: вишивання - жінки, гончарство - чоловіки) . У відео будуть представлені різні громади Рівненщини та майстри, як з міст так і сіл. Молодь учасники проекту спробують себе не лише у ролі медійників, а і як ремісники, адже передбачено що для них буде проведено майстер-класи. У такий спосіб молодь стане амбасадорами нематеріальної культурної спадщини та популяризуватимуть її на своєму рівні у школах, у позашкіллі, у своєму колі спілкування.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Проект відеодослідження
Всього учасників (з них жінок)
20 (15) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
2 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Цільова аудиторія на яку спрямований наш проект це діти учасники проекту, митці про яких буде знято відео, керівники та фахівці культурних інституцій області, друзі, однолітки, однокласники та активні батьки учасників проекту. Вони переглядатимуть відео на каналі у YouTube та поширюватимуть його у соцмережах. Готові відеоматеріали будуть переглядати поціновувачі культури, організатори культурно-мистецьких заходів, майстри. Реалізація проекту вплине також на культурну спільноту Рівненщини, оскільки у своїх матеріалах учасники розповідатимуть про ремесла, які до нині збереглися, про їх історію, та їх практичне застосування. Відеоматеріали як продукт, який був створений у результаті реалізації проекту, будуть знаходитися у відкритому доступі на YouTube каналі заявника та на MEDIA SCHOOL Rivne у YouTube, задля ширшого охоплення аудиторії.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
Набрати групу дітей Обрати теми для відео Здійснити попередні домовленості з майстрами-учасниками проекту
Опис заходів для здійснення етапу
Старт інформаційної кампанії та запрошення до участі у проекті. Створення Гугл форми для реєстрації. Публікації у соціальних мережах. Публікації в місцевих ЗМІ.
Строк реалізації етапу
03 травня 2022 — 31 травня 2022
Відповідальний виконавець
Ігас О.М.
Етапи реалізації
Навчально-репетиційний процес
Завдання
організувати навчання групи з 20 дітей, та провести репетиції
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення 10 занять по 2 год. Проведення 12 репетицій до відеозйомок. Написання 6 сценаріїв до відеопрограм. Проведення індивідуальних занять - 40.
Строк реалізації етапу
01 червня 2022 — 30 липня 2022
Відповідальний виконавець
Пивовар Н.Г.
Етапи реалізації
Відеозйомка
Завдання
здійснити зйомку відеоматеріалів для 6 відеоробіт
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення зйомок згідно сценаріїв - 6 видів ремесел (ткацтво, гончарство, писанкарство, вишивка, ковальство, різьбярство, лозоплетіння)
Строк реалізації етапу
04 липня 2022 — 12 серпня 2022
Відповідальний виконавець
Броновицька Р.П.
Етапи реалізації
Монтаж
Завдання
змонтувати 6 відеоробіт
Опис заходів для здійснення етапу
Монтаж згідно сценаріїв, тривалість готового відео кожної програми - 7-10 хв.
Строк реалізації етапу
18 липня 2022 — 15 серпня 2022
Відповідальний виконавець
Броновицька Р.П. та Ігас О.М.
Етапи реалізації
Промокампанія
Завдання
підготувати матеріали для промоції та розміщення у відкритих джерелах
Опис заходів для здійснення етапу
Розміщення готового відеоматеріалу у соцмережах та на ютуб каналі. Проведення прес-конференції за результатами проекту
Строк реалізації етапу
25 липня 2022 — 31 серпня 2022
Відповідальний виконавець
Пивовар Н.Г.
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Громадська організація «Нація Талантів» продовжить співпрацю із провідними засобами масової інформації нашого міста для поінформування населення про втілення проекту упродовж всього його реалізації. Серед наших постійних інформаційних партнерів: телеканали «Сфера-ТВ» та «ITV media group», суспільний мовник «UA:Рівне», інтернет-портали «ЧаРівне», Розширені інтерв’ю та репортажі будуть розміщені на сайті Район.культура, на офіційних сторінках Громадської організації «Нація Талантів», Культурно-мистецька медіа-школа для дітей та підлітків, у соцмережах фейсбук  та інстаграм. Інформування буде здійснюватися протягом усього терміну реалізації проекту, акцент буде зроблено на серпень, коли будуть готові відео. Враховуючи розміщення відеопрограм в ефірі місцевого телеканалу “Сфера ТВ”, а також на платформах - Youtube та Фейсбук, планове охоплення аудиторії - 100000 осіб.


Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
1. Готові відео у кількості 6 шт. будуть розміщені у вільному доступі на YouTube каналі ГО “Нація Талантів” та у соціальних мережах Заявника, може використовуватися у вивченні народознавства, історії рідного краю у загальноосвітніх школах, участь програм у фестивалях та конкурсах, це стане додатковою промоцією для Рівненщини, як регіону з багатою культурною спадщиною. 2. По завершенню проекту відбудеться підведення підсумків реалізації проекту, буде проаналізовано результативність та вплив на цільові групи. 3. В результаті реалізації проекту буде сформовано робочий кейс, який можна буде використовувати в школах Рівненщини для вивчення у простій та цікавій формі для дітей культурної спадщини Рівненського Полісся.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux