Квест "Шляхами козацької сили"
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
18 лютого 2022 року
Період реалізації проєкту
16 травня 2022 - 30 червня 2022
Номер проєкту
20220217-3060
Бюджет
73150 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Популяризація та збереження культурної спадщини та культурних цінностей України
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Мета квесту «Шляхами козацької сили» полягає в утвердженні історичної пам’яті в молодіжному середовищі в різні періоди національно-визвольних змагань українського народу за незалежність, а саме періоду козаччини на теренах Рівненської області, через створення умов для проведення походів (пішохідних, велосипедних, водних) місцями пам'яті в околицях НІМЗ "Поле Берестецької битви"
Актуальність програми
Національне виховання громадянина починається з усвідомлення приналежності його до певного етносу (однією зі стрижневих основ яких є мова, знання історії свого народу та її культури). Особливого значення набуває ознайомлення з історією героїчної боротьби українського народу за державну незалежність протягом свого історичного шляху, зокрема у період Хмельниччини саме на Рівненщині. Досвід попередніх аналогічних проєктів показав, що молоді люди недостатньо володіють інформацією про реальні події, які відбувались в цій місцевості в ХVII ст. Отже, актуальним сьогодні залишається питання виховання свідомої молоді, шляхом проведення історично-пошукових заходів та походів на історично-значущих місцях території держави. Протягом 2021 року громадський активіст з смт Демидівка Василь Березюк провів пошуки мальовничих маршрутів для сплаву в регіоні. Він проплив річкою Стир з Берестечка до Хрінників, сплавлявся по річці Пляшівка з Острова до Вербня. На маршруті є такі місця, як національний заповідник «Поле Берестецької битви», історичний пам`ятник «Легенди дуба» та історична пам`ятка «Палац Чацьких». Тож в рамках запропонованого проєкту пропонується організувати краєзнавчо-пошукові квести для молодих осіб з числа жителів Рівненської області. Під час квесту учасники зможуть на власний вибір взяти участь у пішохідному поході, велозаїзді або сплаві на човнах. Всі маршрути проходять біля важливих точок інтересу і матимуть насичену історичну складову.
Очікувані результати
Короткострокові
29 осіб візьмуть в апробуванні 3 туристичних маршрутів, пов'язаних із національно-визвольною боротьбою періоду Хмельниччини; Встановлено тісні партнерські відносини 5 суб'єктів, зацікавлених у популяризації культурної спадщини рідного краю у контексті національно-патріотичного виховання; 3 туристичні атракції буде запропоновано до публікації на веб-сайтах турагенцій
Показати повний опис
Довгострокові
підвищення рівня відвідуваності місць, пов'язаних із козацьким подвигом у битві під Берестечком; зростання національно-патріотичної свідомості серед місцевого населення, зокрема, молоді; створення додаткового іміджевого продукту для комплексу заходів із вшануваня річниці битви під Берестечком 1651 року (у 2022 році буде відзначатися 371-ша річниця)
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
11 локацій, пов'язаних із козацьким подвигом битви під Берестечком, отримають належене інформаційне оформлення; 15 учасників пішохідного походу; 10 учасників велосипедного заїзду; 4 учасники водного сплаву; 3 туристичні маршрути будуть облаштовані і промарковані згідно державного стандарту; не менше 15 тис. осіб дізнаються про переваги відвідування місць козацької слави
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
проведено глибоку пошукову роботу та переосмислено події битви під Берестечком у призмі сучасної боротьби українського народу проти окупантів; закладено основу для сприйняття поля Берестецької битви як цілісного об'єкта культурної спадщини та розвитку місцевого туризму
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Квест "Шляхами козацької сили" (пішохідний похід)
Всього учасників (з них жінок)
15 (10) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Захід
Квест "Шляхами козацької сили" (велосипедний заїзд)
Всього учасників (з них жінок)
10 (5) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
1 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Захід
Квест "Шляхами козацької сили" (водний сплав річками Пляшівка - Стир)
Всього учасників (з них жінок)
5 (2) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
1 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
У результаті реалізації проєкт буде охоплено 15 тис. осіб шляхом популяризації матеріалів, отриманих за результатами заходу (інформаційні вказівники на маршрутах, публікації у ЗМІ) та поширення інформації про інтерактивні складові квесту в мережі інтернет та інших всеукраїнських засобах інформації. Крім того, 25 осіб безпосередньо візьме участь у квесті, як результат —учасники ознайомляться з історією героїчної боротьби козаків за державну незалежність в період ХVII ст. Захід матиме однаковий вплив як на чоловіків, так і на жінок. Залучення до заходу представників обох статей забезпечить конструктивну взаємодію і обмін міркуваннями про цінність і стереотипи чоловіків і жінок щодо патріотизму, його складників, особливостей методів національно-патріотичного виховання молоді.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовка
Завдання
Підготувати основу для проведення квесту
Опис заходів для здійснення етапу
1. Розробити логотип квесту, виготовити брендовану продукцію. 2. Провести уточнення і промаркувати машрути квесту (пішохідний, велосипедний і водний). 3. Провести інформаційну кампанію із популяризації квесту і залучення учасників.
Строк реалізації етапу
16 травня 2022 — 06 червня 2022
Відповідальний виконавець
Щербатюк Сергій, голова ГО "Сприяння розвитку села", Березюк Василь, підприємець, активіст
Етапи реалізації
Проведення квесту "Шляхами козацької слави"
Завдання
Організувати і провести квест
Опис заходів для здійснення етапу
1. Провести пішохідний квест "Шляхами козацької сили" за маршрутом "НІМЗ "Поле Берестецької битви" - пам'ятник козакам - острів Гайок - Урочище «Монастирщина» - Пам’ятка археології «Козакова Яма» - Пам’ятка археології «Переправа» - Урочище "Попів Горб". 2. Провести велосипедний заїзд "Шляхами козацької сили" за маршрутом "НІМЗ "Поле Берестецької битви" - Урочище "Попів Горб" -Урочище «Монастирщина» - Острів Гайок - урочище "Камінчики". 3. Провести водний сплав "Шляхами козацької сили" річками Пляшівка - річка Стир (від с. Острів до урочища "Камінчики"). Біля кожної локації для учасників буде проведено історичний екскурс учасниками команди проєкту (музейні працівники, бібліотекарі, краєзнавці).
Строк реалізації етапу
09 червня 2022 — 16 червня 2022
Відповідальний виконавець
Щербатюк Сергій, голова ГО "Сприяння розвитку села", Березюк Василь, підприємець, активіст, Тимощук Валентина, директор КЗ "Центральна бібліотека" Демидівської селищної ради
Етапи реалізації
Підсумки
Завдання
Підвести підсумки проєкту
Опис заходів для здійснення етапу
1. Змонтувати відеролик про квест і поширити по соціальних мережах. 2. Підготувати і поширити публікації по ЗМІ. 3. Підготувати і подати описовий і фінансовий звіти про реалізацію проєкту.
Строк реалізації етапу
17 червня 2022 — 30 червня 2022
Відповідальний виконавець
Щербатюк Сергій, голова ГО "Сприяння розвитку села", Березюк Василь, підприємець, активіст
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Робочим планом передбачено проведення інформаційної кампанії щодо висвітлення діяльності в рамках проєкту перед початком його реалізації та по завершенню (веб-сайти органів місцевого самоврядування, сторінки у соціальних мережах, друковані видання). Заздалегідь перед проведенням заходів буде розсилатись прес-анонс події, після завершення заходів – поширюватиметься прес-реліз.

Буде забезпечено інформаційний супровід усіх заходів, матеріали розміщуватимуться на веб-сайті ГО «Сприяння розвитку села» та сторінках в соціальних мережах. Також, зважаючи на важливість теми проекту, будуть підготовлені матеріали для регіональних друкованих і онлайн-видань та обласного радіо, з якими налагоджена співпраця щодо висвітлення діяльності громадської організації. Передбачено публікацію новин на порталі "Гурт" і "Громадський простір".

Для залучення і комунікації з учасниками буде створена фейсбук-подія, де публікуватиметься вся важлива інформація про план заходів, акутальні способи транспортного сполучення та ін.

Співпраця зі ЗМІ передбачає не менше 15 місцевих публікацій про діяльність і результати проєкту (новини, інтерв'ю, репортажі, статті), з них 8 публікацій в районних онлайн-виданнях, 2 ефіри на місцевих телеканалах, 4 статті про проєкт у друкованих виданнях (новини, репортажі), 2 ефіри на радіо з інтерв'ю учасника проєкту. Кожного дня буде виходити як мінімум один матеріал, що популяризуватиме проєкт.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
По завершенню реалізації проєкту отриманий досвід буде узагальнений та поширений серед партнерів та інших територіальних громад Рівненської області для впровадження позитивних практик. По закінченню проєкту облаштовані промарковані маршрути будуть доступні для всіх бажаючих.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux