Військово-історичний вишкіл "Заграва"
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Формування української громадянської ідентичності у населення на основі суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність)
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Формування української громадянської ідентичності української молоді, шляхом розвитку історичної пам’яті, утвердження традицій українського народу та його війська, усвідомлення національної своєрідності, через проведення "Військово-історичного вишколу "Заграва".
Актуальність програми
Зважаючи на загально-політичну ситуацію в Україні пластуни готові долучатися до молодіжних заходів, які сприятимуть підняттю рівня громадянської ідентичності молоді в Рівненській області, через реалізацію низки просвітницьких та навчальних програм, які поєднують військово-історичний та військовий вишкіл. На нашу думку основою патріотичного виховання молоді є ознайомлення з історією героїчної боротьби українського народу за державну незалежність протягом свого історичного шляху, зокрема у період існування УПА та УПА «Поліська січ» саме на Рівненщині, а з початком українсько-російської війни ще і вивчення військової справи, щоб бути готовим захищати свою державу. Один з важливих розділів історії України є історія визвольних змагань (військова боротьба за незалежність). Одним з найефективнішим методом вивчення історії є візуалізація подій – історична реконструкція. "Військово-історичний вишкіл Заграва" дасть змогу молоді: 1.Сформувати основи української громадянської ідентичності, утвердити засади національно-патріотичної свідомості, через участь у низці історично-просвітницьких гутірках. 2. Отримати основи практичних навичок у військовій справі та основи виживання в кризових ситуаціях, через участь у військовому вишколі. 3. Отримати відомості про історією визвольних змагань Української повстанської армії в часі Другої світової війни від військових реконструкторів та проведення історично-пошукової роботи.
Очікувані результати
Короткострокові
50 осіб візьмуть участь у Військово-історичному вишколі "Заграва", по результатам якого: 1. Учасники отримають відомості про історією збройних визвольних змагань Української повстанської армії в часі Другої світової, через проведення військово-історичного вишколу з залученням військових реконструкторів. 2.В учасників проекту підвищиться рівень військової підготовки та життєвих компетентностей з кризових умовах, через участь у військовому вишколі.
Показати повний опис
Довгострокові
Довгостроковими результатами проєкту є: 1. Формування у молоді основ української громадянської ідентичності, утвердження засад національно-патріотичної свідомості, через участь у низці історико-просвітницьких гутірок; 2. В молоді підвищиться рівень зацікавленості історією визвольних змагань, через проведення військово-історичної з залученням військових реконструкторів.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
1. 50 представників молоді візьмуть безпосередню участь у військово-історичному вишколі "Заграва". 2. Щонайменше 400 осіб будуть охоплені інформаційною компанією, через поширення інформаційної брошури “УПА-армія без держави”.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
1. У результаті проведення проєкту буде охоплено просвітницькою роботою близько 400 осіб шляхом поширення в молодіжному середовищі інформаційної брошури “УПА-армія без держави”, яка розповідатиме про збройну боротьбу УПА та УПА “Поліська січ” на теренах Рівненщини, її очільників та визначні збройні операції проти нацистських та радянських окупантів. 2. В учасників проекту підвищиться рівень військової підготовки та життєвих компетентностей з кризових умовах.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
"Військово-історичний вишкіл "Заграва"
Всього учасників (з них жінок)
50 (24) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
2 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
2 (0) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Цільовими бенефіціарами від реалізації наших проектів, є: - підлітки та молодь різного віку та різного соціального статусу, зокрема: - члени військово-патріотичних клубів, - школярі; - студентська молодь; - члени громадських організацій.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий етап
Завдання
Підбір учасників вишколу
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення інформаційної компанії в соцмережах та навчальних закладах, розсилання прес-анонсів для ЗМІ
Строк реалізації етапу
01 квітня 2022 — 01 травня 2022
Відповідальний виконавець
Ярошенко Ігор, керівник проекту
Етапи реалізації
ВІйськово-історичний вишкіл "Заграва"
Завдання
1.Сформувати основи української громадянської ідентичності, утвердити засади національно-патріотичної свідомості, через участь молоді у низці історично-просвітницьких гутірках. 2. Отримати основи практичних навичок у військовій справі та основи виживання в кризових ситуаціях, через участь у військовому вишколі. 3. Отримати відомості про історією визвольних змагань Української повстанської армії в часі Другої світової війни від військових реконструкторів та проведення історично-пошукової роботи.
Опис заходів для здійснення етапу
1. Проведення "Військово-історичного вишколу "Заграва". (Частина учасників учасників проживати в приміщеннях, друга частина в наметах (з метою отримання таборового досвіду). Програма вишколу предбачатиме: - військово історичний вишкіл; - військовий вишкіл: - теренові ігри, тактичні ігри в пейнбол або страйкбол; - заняття на тему: виживання в кризовій ситуації; - спортивні ігри та ватри. 2. Публічний звіт в ЗМІ про проведений захід, через поширення прес-релізів та розміщення дописів в соцмережах. Табір відбуватиметься на пластовій базі "Слава" поблизу с. Клевань.
Строк реалізації етапу
03 червня 2022 — 05 червня 2022
Відповідальний виконавець
Ярошенко Ігор, Баланович Володимир
Етапи реалізації
Підготовка до друку та видання інформаційної брошури "УПА-армія без держави"
Завдання
Ознайомлення молоді з історією збройної боротьбу УПА та УПА “Поліська січ” на теренах Рівненщини, її очільників та визначні збройні операції проти нацистських та радянських окупантів.
Опис заходів для здійснення етапу
Збір та упорядкування матеріалів. Підготовка до друку. Поширення брошури в тематичних групах.
Строк реалізації етапу
01 квітня 2022 — 01 липня 2022
Відповідальний виконавець
Ясвильчук Олександр, історик
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Для формування громадськості про хід виконання проекту буде розроблений медіа-план, що передбачатиме наступні заходи:

- проведення прес-конференції на початку реалізації програми;

- запрошення представників ЗМІ на сам захід;

- розміщення інформації про заходи на сайті та соціальних сторінках нашої організації та її партнерів.

- розміщення інформації на сторінці Управління молоді та спорту Рівненської ОДА в мережі Facebook.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Організація продовжуватиме історично-просвітницьку діяльність спрямовану на патріотичне виховання молоді, через проведення подібних програм в наступному році.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux