Програма розвитку та підтримки підприємницьких ініціатив та сприяння у працевлаштуванні молоді з числа ветеранів «Розпочни свою справу»
Статус
Переможець
Проєкт подано
01 лютого 2024 року
Період реалізації проєкту
01 вересня 2024 - 30 листопада 2024
Номер проєкту
20240201-4743
Бюджет
836625 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Підвищення рівня компетентностей молоді з метою формування у молоді культури підприємництва (у тому числі соціального), професійного та кар’єрного розвитку, стимулювання до відкриття власної справи, адаптації до ринку праці в умовах війни та післявоєнний період
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Cтворення умов для підтримки підприємницьких ініціатив молоді з числа ветеранів (учасників) війни, шляхом проведення серії навчальних семінарів, тренінгів та широкої інформаційної компанії.
Актуальність програми
Понад 60% молодих ветеранів після демобілізації мріють почати свій бізнес. Це дані опитування Українського ветеранського фонду. Уже зараз держава надає ветеранському бізнесу фінансову підтримку. Наша організація та й громадськість в цілому, вважає, що саме через пошук і початок власної справи може відбутися інтеграція військових (в тому числі й молодих військових) після фронту у цивільне суспільство. За даними опитування Українського ветеранського фонду, 63% з тих хто захищає зараз Україну після війська хотіли б відкрити власну справу. І лише 15% після війни готові бути найманими працівниками. З огляду на міжнародний досвід, успішна адаптація військовослужбовців спирається саме на повноцінну зайнятість, корисну та цікаву роботу, власний бізнес. Програму розвитку та підтримки підприємницьких ініціатив та сприяння у працевлаштуванні молоді з числа ветеранів «Розпочни свою справу» заплановано реалізувати силами Всеукраїнської молодіжної громадської організайії «Лімон - Лідерство, Молодь, Новації» із залученням відомих лекторів, коучів та модераторів.
Очікувані результати
Короткострокові
- Буде проведено три 5-ти денні семінари-тренінги, участь у кожному з них візьме 75 осіб (225 осіб відповідно – активна вибірка прокту) з усіх регіонів України: 1)Проведення двох базових семінарів з ненасильницького спілкування (ННС), спрямованих на подолання травм війни та створення передумов для діалогу в умовах стресів, хвилювань, складних та конфліктних ситуацій. Метод ННС навчає слухати та чути один одного, встановлювати контакт, налагоджувати порозуміння з іншими людьми та реагувати на стресові чи конфліктні ситуації спокійно та розважливо. 2)Проведення тренінгу. Під час тренінгу учасники познайомляться з технологіями працевлаштування, дізнаються про те як та де шукати роботу, отримають навички правильного складання резюме (підготовка резюме відповідно до очікувань роботодавця та його поширені помилки), проходження співбесіди (встановлення домовленості про проведення співбесіди, підготовка до співбесіди, як поводити себе, як висвітити свої сильні та слабкі сторони під час співбесіди) та дізнаються що необхідно знати для отримання бажаної посади. Також буде виготовлено та розповсюджено в усіх регіонах України інформаційного видання «Успішний стартап: перші кроки до власного бізнесу», (3000 прим.), брошури "Я-підприємець" (2500 прим.) та брошури "Розпочни свою справу" (2500 прим.) яке розповсюджуватиметься безкоштовно серед представників ветеранської спільноти, громадських об’єднань та мешканців вказаних регіонів. Видання міститиме інформацію з питань соціального захисту, реабілітації, соціалізації, адаптації ветеранів, кращі практики працевлаштування ветеранів та членів їх сімей, поширюватиме інформацію щодо проекту та його результатів. - Спланувати спільні дії громадськості, спрямовані на створення сприятливих умов для працевлаштування ветеранів; - Підвищити конкурентоспроможність ветеранів на ринку праці; - Отриманий досвід та результати проекту поширити серед громадськості.
Показати повний опис
Довгострокові
- Виявити «больові точки» ветеранів під час пошуку роботи та сприяли їх мінімізації. - Підвищити рівень знань ветеранів щодо технологій працевлаштування та методів пошуку роботи. - Поглиблити навички ветеранів з складання резюме та проходження співбесід. - Підвищити рівень знань ветеранів про методи ННС (ненасильницького спілкування). - Відпрацювати навички комунікації у складних, стресових або конфліктних ситуаціях, навички ефективної взаємодії при використанні різних моделей ННС. - Сприяти зменшенню рівня конфліктності, реактивності серед ветеранів та популяризації методів ННС. Спланувати спільні дії громадськості, спрямовані на створення сприятливих умов для працевлаштування ветеранів. - Підвищити конкурентоспроможність ветеранів на ринку праці. - Отриманий досвід та результати проекту поширити серед громадськості. Все це сприятиме формуванню у суспільстві атмосфери порозуміння, підтримки, та поважного ставлення до учасників АТО/ООС, ветеранів широкомасштабної війни рф проти України та членів їх родин, що значно підвищить шанси ветеранів на працевлаштування.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
До участі у семінарах та трегінгу (заплановано 3 Всеукраїнські заходи) візьмуть участь 225 активних учасників. Виготовлення та розповсюдження в усіх регіонах України інформаційного видання «Успішний стартап: перші кроки до власного бізнесу», (3000 прим.), брошури "Я-підприємець" (2500 прим.) та брошури "Розпочни свою справу" (2500 прим.) що розповсюджуватиметься безкоштовно серед представників ветеранської спільноти, громадських об’єднань забезпечить ознайомлення з проектом 8000 осіб.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Виконання проекту не тільки підвищить рівень конкурентоспроможності ветеранів на ринку праці та створить сприятливі умови для подальшого їх працевлаштування а ще і сприятиме формуванню у суспільстві, зокрема серед потенційних роботодавців, атмосфери порозуміння, підтримки, та поважного ставлення до учасників війни та членів їх родин.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
5 денний семінар-тренінг «Успішний стартап: перші кроки до власного бізнесу», що складаються (3 заходи)
Всього учасників (з них жінок)
225 (75) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
50 (25) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
50 (25) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Молоді люди які є ветеранами (учасниками) війни віком від 25 до 35 років, що під час служби втратили роботу; прагнуть переглянути своє професійне спрямування на майбутнє; раніше не працювали та/або хочуть знайти роботу.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Організаційно-підготовчий
Завдання
Інформування громадськості про проект, робота з вибіркою
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення інформаційної кампанії проекту (прес-анонси). Інформування про заходи вибірку проекту. Провести відбір претендентів до участі в заходах.
Строк реалізації етапу
01 вересня 2024 — 30 вересня 2024
Відповідальний виконавець
Назарова Л.О. Президент організації
Етапи реалізації
Основний
Завдання
Реалізація завдань проекту. Менторська підтримка учасників, моніторинг та аналіз їх успіхів. Проведення інформаційної компанії результатів проекту.
Опис заходів для здійснення етапу
- Проведення 3 навчальних семінарів-тренінгів Під час даного етапу учасники отримуватимуть професійні консультації від тренерів та партнерів проекту на всіх етапах працевлаштування. - Висвітлення етапів реалізації програми в засобах масової інформації - Виготовлення та розповсюдження в усіх регіонах України інформаційних видань проекту.
Строк реалізації етапу
01 жовтня 2024 — 15 листопада 2024
Відповідальний виконавець
Назарова Л.О. Президент організації
Етапи реалізації
Підсумковий
Завдання
Підвести підсумки прогами.
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка фінансового та творчого звіту. Розробити план післядії. Робота з фандрейзингу на наступний рік.
Строк реалізації етапу
15 листопада 2024 — 30 листопада 2024
Відповідальний виконавець
Назарова Л.О. Президент організації
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

1. Інформування у місцевих ЗМІ (статті, інтерв’ю, прес-конференції, піарпідтримка представниками цільових груп) - вересень 2024р.

2. Розміщення інформації про захід у соціальних мережах (на першому етапі) - вересень-жовтень 2024р.

3. Інформування про проведення заходу обласними державними адміністраціями України, молодіжнами Центрами (на двох перших етапах програми, за результатами проведення заходів) - вересень - жовтень 2024р.

4. Розповсюдження інформаційних матеріалів (на всіх етапах реалізації). вересень - листопад 2024.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Програма є довгостроковою. Подальша реалізація планується за рахунок спонсорських внесків. Відділ фандрейзингу безперебійно працює над додатковими джерелами фінінсування програми.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux