"Організація курсів професійної підготовки в спеціальних закладах для сприяння працевлаштуванню неповнолітніх та молоді, які звільняються з місць позбавлення волі"
Статус
Переможець
Проєкт подано
30 січня 2024 року
Період реалізації проєкту
01 травня 2024 - 30 листопада 2024
Номер проєкту
20240130-4614
Бюджет
547040 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Підвищення рівня компетентностей молоді з метою формування у молоді культури підприємництва (у тому числі соціального), професійного та кар’єрного розвитку, стимулювання до відкриття власної справи, адаптації до ринку праці в умовах війни та післявоєнний період
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Розробка та впровадження програми щодо започаткування професійно-навчальних курсів, підвищення кваліфікації в спеціальних виховних установах з метою реінтеграції та працевлаштування для неповнолітніх, які перебувають у конфлікті з законом.
Актуальність програми
Своїм проектом “Організація курсів професійної підготовки в спеціальних закладах для сприяння працевлаштуванню неповнолітніх та молоді, які звільняються з місць позбавлення волі” ВМГО “Європейська інтеграція” намагається долучитися до вирішення соціальної проблеми неповнолітніх та молоді, які готуються повернутися з місць позбавлення волі в територіальну громаду. Сьогодні з усіх регіонів України у місцях позбавлення волі перебуває більше 300 неповнолітніх. Збільшується кількість неповнолітніх та молоді, до яких приймаються судові рішення щодо умовного покарання (в 2020 році – 1647, в 2021 році – 1712). Зростання цієї категорії неповнолітніх та молоді безпосередньо пов’язано з вирішенням двох принципових питань: 1. вдосконалення умов реалізації прав людини під час перебування в місцях позбавлення волі та за умов контролю з боку силових органів при виконанні умовного покарання в територіальній громаді, 2. рівень адаптованості неповнолітнього та молодої особи, що повертаються в територіальну громаду після відбуття покарання до самостійної безпечної діяльності та наявність механізму соціальної допомоги конкретній особі в умовах жорсткої конкуренції на ринку праці та при відсутності багатьох умов життєдіяльності.
Очікувані результати
Короткострокові
1. протягом 2023 року до 40 звільнених отримають можливість тимчасового або постійного працевлаштування. 2. зниження на 10% відсотків рівня безробіття неповнолітніх осіб, які отримали додаткові професійні навички та отримали пропозиції щодо нових робочих місць (створення схеми взаємодії на місцевому рівні з Державною службою зайнятості та департаментом пробації Державної кримінально-виконавчої служби Міністерства юстиції України (згідно попередніх даних отриманих на початку та в кінці реалізації проекту, буде зроблено порівняння щодо працевлаштування неповнолітніх, які пройдуть навчально-професійну реабілітацію); 3. 300 неповнолітніх та молоді, працевлаштується та прийме соціально бажані норми поведінки (працевлаштувалися – кількість анкет працевлаштованих за поданням обласних центрів зайнятості та молодіжних центрів праці створили сім’ю, змінили поведінку, отримали документи, отримали робоче місце); 4. 300 осіб залучаться до професійно-навчальних курсів підвищення кваліфікації з числа тих неповнолітніх, які збираються звільнятися з місць позбавлення волі (кількість учасників що прийняли участь в професійно- навчальних курсах та отримали навички за спеціальностями «кухар-кондитер», «програміст-початківець», «фотограф», «основи безпеки життєдіяльності», «формування побутових вмінь та навичок», згідно професійної атестації, партнер – міські центри зайнятості).
Показати повний опис
Довгострокові
Після закінчення роботи проекту буде продовжена плідна співпраця з державними та громадськими установами щодо реалізації поставлених завдань.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
300
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
1. соціальна інформаційна (освітньо – розвиваюча) та навчально професійна робота з групами молоді, які відбувають покарання, або повернулися з місць позбавлення волі, видання інформаційної та методичної літератури (назви закладів, організацій з посиланнями на адреси, контактних осіб та телефони, а також опис вдалих прикладів професійної реабілітації та працевлаштування неповнолітніх); 2. безпосередня робота за соціальним випадком індивіда, формування особової справи клієнта, пошук вакансії, працевлаштування (журнал звернень, оформлення направлення на роботу, анкети); 3. проведення заходів (робочі зустрічі координаційної ради, “круглі столи”, семінари, тренінги), організація тренінгових занять та підготовка для роботи на місцевому рівні представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій, силових структур (згідно попередньо затвердженого графіку робочого плану дій проекту та погодженого з партнерами); 4. моніторинг, аналіз виконання завдань професійно- трудової реабілітації, поширення технології – щодо розвитку проекту в майбутньому – на наступні три регіони України; 5. сприяння у працевлаштуванні вихованців, які після закінчення професійних курсів та звільнення повертаються в територіальні громади України.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
“Організація курсів професійної підготовки в спеціальних закладах для сприяння працевлаштуванню неповнолітніх та молоді, які звільняються з місць позбавлення волі”
Всього учасників (з них жінок)
300 (150) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
- неповнолітні і молодь, які перебувають в місцях позбавлення волі з усіх регіонів України (300 осіб) (Кременчуцька виховна колонія для неповнолітніх); - неповнолітні, молодь та їх батьки, які відбувають умовне покарання за вироком суду в територіальній громаді; - представники силових структур (працівники виховних колоній для неповнолітніх, Державної пенітенціарної служби України. Учасники з різних регіонів
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
дослідження та інформування стосовно проєкту
Опис заходів для здійснення етапу
Впровадження (розробки положення) та індивідуальних реінтеграційних планів з працевлаштування для підлітків в Кременчуцької виховних колоніях, разом з державними партнерами Проведення соціально - реінтеграційного супроводження підлітків та аналіз їх професійних здібностей, неповнолітніх, що повернулись з Кременчуцької колоній. Впровадження (розробки) індивідуальних реінтеграційних планів з працевлаштування для підлітків в Кременчуцькій колонії, разом з державними партнерами. Підготовка та випуск інформаційного посібника “Соціально-психологічні засоби виправлення і ресоціалізації неповнолітніх засуджених” - взаємодія в територіальній громаді органів самоврядування, соціальних закладів, громадських організацій, силових структур та самої молоді”.
Строк реалізації етапу
01 травня 2024 — 31 травня 2024
Відповідальний виконавець
Шаврицький Олександр– Голова Правління
Етапи реалізації
Основний
Завдання
проведення заходів
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення 10 навчально-професійних тренінгів (професійна технічна підготовка) та його моніторинг в м. Кременчук для вихованців колонії (5 спеціальностей по 2 тренінги).
Строк реалізації етапу
01 травня 2024 — 30 листопада 2024
Відповідальний виконавець
Бєлавіна Т.І. – координатор програми, тренер Хоріна О.Є. – тренер Белавін С.П. – тренер Захаріяш Л.І. – тренер
Етапи реалізації
Заключний
Завдання
дослідження висновків
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка підсумкового та фінансового звітів
Строк реалізації етапу
01 листопада 2024 — 30 листопада 2024
Відповідальний виконавець
Шаврицький Олександр – Голова Правління
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

протягом дії програми у всеукраїнських та регіональних ЗМІ (близько 20 видань) буде подаватись інформація про хід виконання проекту. Крім того інформація про програму буде висвітлена на Інтернет порталах

.

за результатами виконання проекту буде організовано підсумковий «круглий стіл», презентаційні матеріали будуть розповсюджуватися в усіх регіональних центрах пробації Державної кримінально-виконавчої служби та на всіх офіційних заходах. Також висвітлення програми планується через безкоштовне розповсюдження інформаційних буклетів і інформаційно-методичних матеріалів серед молоді.

Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux