«Спадщина Покуття: формування громадянської ідентичності»
Статус
Не допущено
Проєкт подано
05 лютого 2024 року
Період реалізації проєкту
01 травня 2024 - 30 листопада 2024
Номер проєкту
20240115-4271
Бюджет
709750 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Підвищення рівня культури волонтерства серед молоді
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Активізація молоді Городенківської громади та формування національної ідентичності та активної громадянської позиції шляхом проведення вишкільного табору «Спадщина Покуття». Відповідно до Указу Президента України від 18 травня 2019 року № 286 «Про Стратегію національно – патріотичного виховання», покладений формувати українську громадянську ідентичність, національно-патріотичний світогляд, збереження та розвиток суспільно-державницьких та духовно-моральних цінностей Українського народу.
Актуальність програми
Актуальність полягає у створенні умов для вивчення, підтримки, збереження та популяризації національної спадщини регіону Покуття, формування відповідального ставлення до минулого краю та розвитку патріотичного виховання молоді. Територія громади насичена унікальною культурною та історичною спадщиною, відомими особистостями такими як Роман Шухевич, Левко Бачинський, Михайло Колодзінський, брати Окуневські, Іван Борковський письменниками – Василем Стефаником, Орисею Яхневич. На території громади творив Йоган Пінзель та Бернард Меретин. Всі ці особистості, а ще традиції краю, її архітектурна спадщина є важливим елементом спадщини, яку треба зберегти та передати молодому поколінню. Формування національної ідентичності в умовах глобалізації, збройної агресії росії набуває вкрай важливого значення для теперішнього та майбутнього покоління, створення передумов для формування активної громадянської позиції на моди на українську культуру саме серед молоді. Крім цього, проект дозволить створити умови для розвитку туристичної привабливості регіону.
Очікувані результати
Короткострокові
- охоплено інформацією 50% молодих людей громади громади; - 40% дітей та молоді слідкують за результатами проекту; - залучено близько 25 активних молодих людей до команди проекту та волонтерства; - сформовано команду з 3-7 учасників, які будуть відповідати за реалізацію проекту; - ще 18-21 учасника активно допомагають на різних стадіях реалізації проекту; - розроблено та виготовлено мерч проекту (футболки, шопери, блокноти, ручки та ін.) - проведено 10 різнопланових активностей: майстер-класи (глини), сеанси настільних ігор, літературні вечори, кінопокази, «живі бібліотеки» (зустрічі з ветеранами).
Показати повний опис
Довгострокові
- збільшено кількість активних відвідувачів заходів з національно-патріотичного виховання на 15% від дітей шкільного віку; - на 5% зросла кількість молоді, яка сама бажає проводити заходи або хоче брати участь у їх плануванні; - сформована спільнота активної молоді, яка буде розвивати національно-патріотичний напрямок та ввійде у склад молодіжної ради громади.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
На проект буде залучено 60 безпосередніх учасників та 5400 осіб опосередковано через інформування в соціальних мережах про реалізацію проекту . Розвинено компетенції та навички (знання локальної історії, критичне мислення, лідерство, ідентифікацію себе, та усвідомлення власного потенціалу) Розроблено анкетування “до” та “після” для визначення рівня розвитку компетенції та навичок.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
- підвищення рівня сформованого рівня української громадянської ідентичності серед населення, в тому числі внутрішньо переміщених осіб, дітей військовослужбовців та членів громадських організацій котрі будуть залученні на проекті; - збільшення кількості молодіжних ініціатив та створення заходів на тематику національно-патріотичного виховання, українських традицій та локальної історії; - створення матеріалів в соціальних мережах, друкованих та телевізійних засобах масової інформації; - фотографії реалізації проекту; - відгуки учасників, партнерів та команди проекту; - зміст та якість матеріалів представлених на таборі; - за результатами таборування учасниками буде розроблено концепцію розвитку національного-патріотичного виховання в громаді.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
5-денне таборування
Всього учасників (з них жінок)
75 (35) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
10 (6) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Діти віком від 12 років та молодь до 22 років. Для проведення проекту планується залучати дітей та молодь з числа внутрішньо переміщених осіб, діти військовослужбовців, дітей, що займаються у гуртках зі спортивного орієнтування та туризму. В проекті заплановано 2 сплави, 5 денний вишкіл, 1 теренова гра для 60 учасників. Загальна кількість учасників планується 75 осіб включно із інструкторами – волонтерами. Вік основних учасників від 10 до 45 років. За гендерним складом очікуємо приблизно однакову кількість хлопців та дівчат.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
- Проведення інформаційної компанії на всіх етапах таборування; - Організація та планування роботи табору; - Створення концепції роботи табору; - Придбання необхідного обладнання та матеріалів для роботи табору.
Опис заходів для здійснення етапу
- Створення постера для соц.мереж. Комунікація з навчальними закладами громади, робота із ЗМІ, підготовка трьох прес-релізів для ЗМІ, підготовка та публікація чотирьох дописів на офіційних сторінках Громадської організації, Молодіжної ради громади, Медіацентру “Край” Інтернет сторінка “МОЛОДІЖКА”, ТРК “РАІ” підготовка інформаційного ролика про завершення проекту. - Створення гугл форми для учасників створення гугл форми для канцлерів таборування. Відбір спікерів на табір. Оголошення відбору для участі у таборування.Підготовка постеру у соц.мережах. Проведення співбесід з канцлерами. - Draft розкладу (попередній) таборування. Формування попереднього списку учасників. Вирішення організаційних питань проведення опитування серед дітей та молоді щодо можливих активностей у таборі та навчальних курсів, по розвитку компетенцій. Розробка остаточного графіку роботи табору. Підготовка плану активностей. - Підготовка тендерних процедур (за потреби). Визначення необхідного переліку матеріалів та обладнання. Дизайн мерчу та поліграфії. Визначення постачальників та укладення договорів. Логістика в проекті (доставка необхідного обладнання, перевезення учасників таборування та тренерів) .
Строк реалізації етапу
01 травня 2024 — 25 липня 2024
Відповідальний виконавець
Іван Івасюк. Марія Здріла
Етапи реалізації
Основний
Завдання
Проведення табору та фінальне звітування
Опис заходів для здійснення етапу
Визначення остаточного списку учасників заходу, канцлерів та спікерів табору. Затвердження фінального графіку та заходів табору. Створення фото та відео фіксації подій. Логістика та перевезення учасників, тренерів, спікерів. Поселення та проведення заходів за графіком. Збір фінансової документації та первинних документів та підготовка фінального звіту (фінансового та описового)
Строк реалізації етапу
25 липня 2024 — 30 листопада 2024
Відповідальний виконавець
Іван Івасюк, Марія Здріла, Тетяна Гамула
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Перелік ЗМІ

Медіацентр "Край", ТРК "РАІ", Канал 402, Суспільне, офіційні сторінки громадської організації та партнерів проекту.

Період інформування

на початку реалізації проекту, під інформаційної кампанії, на офіційному відкритті та впродовж роботи табору, та під час поширення фінального ролику про реалізацію проекту.

Методи інформування

прес-релізи, інтерв'ю, прес-конференція, відео сюжет

Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux