«ВЛАСНА СПРАВА НА СЕЛІ»
Статус
Переможець
Проєкт подано
29 січня 2024 року
Період реалізації проєкту
01 червня 2024 - 31 жовтня 2024
Номер проєкту
20240129-4594
Бюджет
652940 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Підвищення рівня компетентностей молоді з метою формування у молоді культури підприємництва (у тому числі соціального), професійного та кар’єрного розвитку, стимулювання до відкриття власної справи, адаптації до ринку праці в умовах війни та післявоєнний період
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Проект «Власна справа на селі» має за мету створення умов для розвитку молодіжного підприємництва в сільській місцевості та в малих населених пунктах, подолання молодіжного безробіття та розвиток інфраструктури села та малих населених пунктів шляхом організаційно-методичної, інформаційної, консультаційної підтримки молодіжної підприємницької ініціативи на селі.
Актуальність програми
Актуальність реалізації програми підсилюється проблемами викликаними на рику праці України, що повязують їз збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб. В Україні налічується 4,9 млн внутрішньо переміщених осіб. З них 3,6 млн стали переселенцями після 24 лютого 2022 року. За результату аналізу даних, отриманих від Мінсоцполітики, ВПО стає більше. Станом на 11-те вересня офіційно зареєстрованих ВПО по Україні – 4 912 734. Тоді як станом на 29-те травня офіційно зареєстровано ВПО було 4 868 340 людей. Із них офіційно як ВПО зареєстровано 1 051 169 неповнолітніх осіб. За даними Мінсоцполітики, найбільше ВПО в Києві та області, а також на Донеччині, Харківщині, Дніпропетровщині, Луганщині, Запоріжжі та Одещині. Найменше ВПО – на Рівненщині, Волині та Херсонщині. Таким чином допомога у відкритті власної справи на селі сприятиме значному зменшенню соціальної напруги в суспільстві. Даний проект програми враховує досвід, що був накопичений як державними, так і громадськими організаціями. При розробці проекту широко використовувався досвід країн Європейського Союзу, особливо Польщі. Акцент проекту робиться на конкретній повсякденній допомозі молодим людям в Україні, які бажають розпочати, але вагаються, побоюючись труднощів. Також проект розрахований на тих, хто започаткував свій бізнес в сільській місцевості (в тому числі молодих фермерів) та в малих населених пунктах. З цією метою планується проведення комплексу заходів, які спрямовані на допомогу цій категорії молоді.
Очікувані результати
Короткострокові
- Здійснено навчання молоді на семінарах-тренінгах. - Видано методичні рекомендації з організації та ведення малого бізнесу в сільській місцевості та в малих населених пунктах. - Підвищено обізнаність молоді в сфері бізнесу під час військового стану. - Здіснено збір, аналіз, узагальнення інформації, аналітичних матеріалів, отриманих в ході роботи, для використання в виданні методичної літератури по результатам роботи проекту. - Сформовано інформаційний банк даних молоді, яка відвідала заходи влаштовані в рамках проекту і якій необхідна допомога. - Сформовано у молодих людей навички, необхідні для започаткування/розвитку власної справи. - Проаналізовано причини, які стримують розвиток підприємництва та призводять до високого рівня безробіття серед молоді в умовах військового стану.
Показати повний опис
Довгострокові
У довгостроковому вимірі проект вирішує питання занятості молоді та дозволить ефективно створити умови для працевлаштування молоді, тобто зробити вагомий крок у забезпечення первинної і вторинної зайнятості та самозайнятості молоді. Загалом, все це дозволить збільшити кількість молоді, залученої до програм та заходів, спрямованих на створення умов для розвитку молодіжного підприємництва
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
- Проведено навчання 120 молодих осіб (3 групи по 40 осіб) - Здійснено видання методичних рекомендацій з організації та ведення малого бізнесу в сільській місцевості та в малих населених пунктах (довідники – 2 види по 500 прим.) - Збільшено кількість поінформованих осіб серед молоді, щодо початку власної справи в сільській місцевості та в малих населених пунктах (не менше 2500 осіб)
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Реалізація цього проекту надасть можливість збільшити кількість молоді, які бажають розпочати власну справу, сприятиме розвитку підприємницької ініціативи, допоможе знизити напругу, що пов’язана з незайнятістю молоді на селі. Крім того, важливим здобутком буде створення робочих місць серед сільської молоді та в молоді з малих населених пунктів.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Семінари-тренінги в рамках проекту "Власна справа на селі"
Всього учасників (з них жінок)
120 (70) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
5 (3) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
100 (60) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Молодь, віком від 18 до 35 років, яка мешкає в сільській місцевості та в малих населених пунктах, є безробітною, або бажає змінити умови праці (а саме, є ініціативною та має бажання створити власне підприємство в селі в галузі сільського господарства, соціально-побутового обслуговування населення, переробки та/або роздрібної торгівлі), молоді з числа ВПО.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Організаційно-інформаційний етап
Завдання
Здійснити пошук учасників. Провести інформаційну кампанію. Забезпечити друк інформаційних видань.
Опис заходів для здійснення етапу
Створити гуг-форму та сформувати групи учасників. Забезпечити інформаційне висвітлення всіх етапів проекту. Здійснити збір, аналіз, видання та розповсюдження інформаційних довідників.
Строк реалізації етапу
01 червня 2024 — 31 жовтня 2024
Відповідальний виконавець
Жукова Тетяна - керівник проекту
Етапи реалізації
Основний етап
Завдання
Провести семінари-тренінги в рамках проекту "Власна справа на селі"
Опис заходів для здійснення етапу
Здійснити підготовку та проведення семінарів-тренінгів. Здійснити аналіз з метою виявлення причин, факторів та наслідків молодіжного безробіття в сільській місцевості та в малих населених пунктах.
Строк реалізації етапу
01 липня 2024 — 15 жовтня 2024
Відповідальний виконавець
Жукова Тетяна - керівник проекту. Філь Ганна - тренер-лектор проекту.
Етапи реалізації
Підсумковий етап
Завдання
Здійснити результатів реалізації проекту
Опис заходів для здійснення етапу
• Підвести підсумки реалізації проекту. • Підготувати фінансовий та тематичний звіт. • Розробити план післядії.
Строк реалізації етапу
16 жовтня 2024 — 31 жовтня 2024
Відповідальний виконавець
Жукова Тетяна - керівник проекту
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Протягом дії проекту щомісяця у всеукраїнських та регіональній електронних та друкованих засобах масової інформації (не менше 10 видань) буде подаватись інформація про хід виконання проекту. Також висвітлення програми планується через безкоштовне розповсюдження інформаційно-методичних матеріалів серед молоді. Плануємо залучати такі канали комунікації, як контекстну рекламу, сторінки в соціальних мережах, та рекламну кампанію в Facebook та Instagram, Телеграм –канал.  

 


Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux