Молодіжна толока
Статус
Не допущено
Проєкт подано
05 лютого 2024 року
Період реалізації проєкту
01 червня 2024 - 31 жовтня 2024
Номер проєкту
20240201-4776
Бюджет
631308 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Підвищення рівня культури волонтерства серед молоді
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Мета полягає в підвищенні рівня культури волонтерства серед. Проєкт спрямований на створення можливостей для самореалізації та розвитку потенціалу молоді в Україні, її участі та інтеграції у суспільне життя.
Актуальність програми
Добровільна праця на благо суспільства і громади є одним із викликів, пов’язаних з необхідністю самореалізації та розвитку потенціалу молоді в Україні.
Волонтерство показує свою ефективність та незамінність у вирішенні багатьох питань не просто життя, а виживання суспільства. Нині Україна має чи не найбільший відсоток розвитку волонтерства у світі. Це обумовлено боротьбою за саме існування української нації та її державності.
Однак цей сплеск розвитку волонтерства формує вузьке уявлення про саме явище. Існує можливість того, що після війни залученість людей до волонтерської діяльності кардинально понизиться, бо у свідомості багатьох це явище пов’язане з війною. Для збереження волонтерства у післявоєнний час, використання його як ефективного засобу розвитку суспільства необхідно розвивати його культуру, показувати насамперед молоді його нові можливості, форми та методи застосування, привчати до традицій добровільної діяльності.
Держава Україна приділяє значну увагу розвитку волонтерства серед молоді, свідченням чого є Державна цільова соціальна програма «Молодь України» на 2021-2025 роки. Саме на її виконання і націлений даний проект.
Очікувані результати
Короткострокові
Учасники проекту в процесі його реалізації познайомляться з різними обєктами та напрямками волонтерської діяльності
- Акціями прямої дії де потрібна фізична праця волонтерів
– в екологічній, історико культурній та суспільній сферах (прибирання цвинтаря, опорядкування козацьких могил та пам’ятників, прибирання берегової смуги Дніпра, прочистка дороги, створення екологічної та історико-культурної стежок), - Інформаційним напрямком по збиранню, збереженню та поширенню екологічної та історико-культурної інформації.
- Волонтерством в науковій сфері (допомога археологам).
За результатами проекту будуть виконані роботи по прибиранню козацького цвинтаря, опорядкуванню козацьких могил та пам’ятників, прибиранню берегової смуги Дніпра, прочистці дороги для кращого доступу до пам’яток природи, історії та культури, створенні 1 екологічної та 1 історико-культурної стежок.
Реалізація проєкту сприятиме гуртуванню української громадянської свідомої молоді довкола ідеї волонтерства у сфері культурної спадщини. Збільшить кількість молоді, заохоченій у розвитку волонтерського руху. Сприятиме актуалізації питання культурної спадщини у інших регіонах та областях держави. Сформовані зв’язки серед молоді сприятимуть подальшій реалізації власних волонтерських проєктів.
Показати повний опис
Довгострокові
Реалізаця проєкту сприятиме підвищенню рівня культури волонтерства серед молоді, розширення уявлень про різноманітність волонтерської діяльності. Проєкт молодіжної толоки зможе актуалізувати проблематику волонтерства довкола культурної спадщини України, а також сприятиме формуванню якостей поваги, любові, самопожертви та відданості до української держави й до української культурної спадщини зокрема.
Реалізація проекту сприятиме організаційному зростанню організації завдяки згуртуванню однодумців через волонтерську діяльність.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
60 учасників двох заходів проєкту віком від 16 до 35, які візьмуть участь у молодіжній толоках, опиняться в колі однодумців, сформують уявлення про волонтерство як явище і волонтерський рух як форму реалізації, одержать знання про історичний розвиток Трахтемирівського півострова, а також зможуть одержати навички догляду та опису культурних памʼяток, кінної їзди, стрільби з лука та зможуть прожити впродовж восьми днів у польових умовах.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
У ході реалізації проєкту молодь підвищить рівень волонтерської свідомості та сприятиме формуванню української культури волонтерства. Проєкт сприятиме усебічному розвитку особистості, сформує такі якості, як повагу, любов, самопожертву та відданость до української держави й до української культурної спадщини зокрема. Сприятиме покращенню фізичної форми шляхом участі в толоці та духовного та інтелектуального розвитку учасників завдяки додатковій програмі.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Молодіжна толока 1.0
Всього учасників (з них жінок)
30
(15)
осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0
(0)
осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
10
(5)
осіб
Захід
Молодіжна толока 2.0
Всього учасників (з них жінок)
30
(15)
осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0
(0)
осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
10
(5)
осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Цільовою аудиторією є молодь, зокрема студентська та учнівська молодь віком від 16 до 35 років з усіх регіонів України. Зокрема це молодь, зацікавлена у волонтерстві та волонтерському русі. Інформаційне охоплення також орієнтоване на їхніх батьків, знайомих та друзів.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий етап
Завдання
Залучення учасників заходу, деталізація програми, організаційні роботи, підготовка документів
Опис заходів для здійснення етапу
Будуть укладені угоди з виконавцями, проведена інформаційна кампанія із залучення учасників, проведена організаційна робота на місцях проведення заходів.
Строк реалізації етапу
01 червня 2024
—
01 липня 2024
Відповідальний виконавець
Ярослав Ніцой - керівник проєкту
Етапи реалізації
Практична реалізація першого заходу
Завдання
Молодіжна толока 1.0
Опис заходів для здійснення етапу
Здійснення затвердженої програми та плану з дотриманням заходів безпеки впродовж толоки
Строк реалізації етапу
01 червня 2024
—
08 червня 2024
Відповідальний виконавець
Ярослав Ніцой - керівник проєкту
Етапи реалізації
Підготовка до проведення другого заходу
Завдання
Залучення учасників заходу, деталізація програми, організаційні роботи, підготовка документів
Опис заходів для здійснення етапу
Провадження інформаційної компанії для пошуку учасників та реклами заходу, переговори з лекторами, підготовка та узгодження документації з міністерством, укладання договорів з виконавцями, робота з ДКУ.
Строк реалізації етапу
17 липня 2024
—
02 серпня 2024
Відповідальний виконавець
Поліна Сонечко - членкиня організації
Етапи реалізації
Практична реалізація другого заходу
Завдання
Молодіжна толока 2.0
Опис заходів для здійснення етапу
Здійснення затвердженої програми та плану з дотриманням заходів безпеки впродовж толоки.
Строк реалізації етапу
22 липня 2024
—
29 липня 2024
Відповідальний виконавець
Святослав Сиротюк - член організації
Етапи реалізації
Підсумковий етап
Завдання
Публікація результатів, звітування
Опис заходів для здійснення етапу
Буде здано фінансовий та тематичний звіти за проектом: вигляд до та після толокування, поширено фото-відео матеріалів зроблених учасниками заходу, публікація результатів проекту у електронних ЗМІ та соц.мережах.
Строк реалізації етапу
10 серпня 2024
—
31 жовтня 2024
Відповідальний виконавець
Поліна Сонечко - членкиня організації
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми
Інформування про хід заходу відбуватиметься на офіційних сторінках ГО” Український студент” в Instagram, Telegram та Facebook, а також на особистих сторінках учасників та організаторів. Результати будуть висвітленні на тих самих офіційних сторінках ГО ”Український Студент” та на сторінках дружніх до них Громадських Організацій, місцевих- електронних ЗМІ Канівщини, Трахтемирівщини, Черкащини, а також на сторінках/ каналах лідерів думок серед молоді, волонтерських центрах/організаціях. В рамках проекту буде запущена таргетована реклама на офіційних сторінках у соціальних мережах організації із активним посиланням на офіційні джерела Міністерства молоді та спорту України.
Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Після завершення заходу учасники отримують знання, досвід та звʼязки задля подальшої реалізації власних волонтерських проєктів, поширенню волонтерського руху та волонтерства як явища в тематиці культурної спадщини, а не лише в обмеженому розумінні поняття волонтерства. Цей досвід сприятиме розширенню кількості волонтерів серед молоді та сприятиме формуванню крізь призму волонтерства якостей поваги, любові, самопожертви та відданості до української держави й до української культурної спадщини зокрема. Прибрана територія сприятиме покращенню екологічної ситуації на території півострова та воді Канівського водосховища, розчищені дороги сприятимуть безпечному та безперешкодному проїзді транспортних засобів різних розмірів, що позитивно вплине на туризм та життя місцевих мешканців. Розчищена територія некрополя стане прикладом для інших регіонів дбати за власними культурно-історичними пам’ятками. Внесення та опис пам’яток на цифрових картах сприятиме підвищенню рівня туризму в регіоні.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації