Розвиток життєстійкості молоді з числа внутрішньо переміщених осіб «Обійми Надії»
Статус
Припинено участь
Проєкт подано
05 лютого 2024 року
Період реалізації проєкту
01 травня 2024 - 31 жовтня 2024
Номер проєкту
20240205-5021
Бюджет
658630 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Підвищення рівня компетентностей молоді з метою реінтеграції молоді з тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України, а також адаптації та соціалізації молоді в українському суспільному просторі
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Основною метою проєкту є реінтеграція молоді, яка є внутрішньо переміщеними особами (далі – ВПО), їх адаптація та соціалізація в українському суспільному просторі, перетворення учасників навчання з об’єктів на діяльнних суб’єктів як свого власного життя, так і життя своєї громади. Така мета обумовлена тією стигмою, котра з багатьох причин існує у суспільстві та в свідомості самих ВПО і полягає у тому, що ВПО - це пасивні учасники подій, котрі відбуваються навколо. Ми ж хочемо показати молодим ВПО альтернативу у вигляді активної участі у громадському житті та зміні уявлень про себе, як про ВПО.
Актуальність програми
У зв’язку з повномасштабним вторгненням, станом на 01.08.2023 в Україні майже 5000000 зареєстрованих ВПО, з яких 22% становить молодь. Станом на листопад 2023 року кількість ВПО віком від 14 до 35 років становить 1228358 осіб. Молоді люди особливо вразливі і відчувають наслідки на собі, з яких 82% зазнали втрат. Згідно статистики у 50% погіршився стан здоров’я, у 22% погіршилося психічне здоров’я, ще 19% не можуть реалізуватися та саморозвиватися. Проте, 72% готові долучатися до процесу відновлення громади. Наш проєкт може дати їм таку можливість. Таким чином важливим елементом соціалізації та адаптації цієї категорії молоді у супільство є навчання та становлення нових лідерів у сфері роботи з ВПО серед даної категорії населення, як основи формування нової еліти та успішної передачі адміністративних посад на деокупованих в майбутньому територіях, а також підтримка ВПО тут й зараз. Основна ідея проєкту полягає в тому, щоб підготувати дієвих кадрів серед ВПО-молоді, котрі на своєму досвіді будуть реалізовувати власні проєкти по роботі з іншими ВПО. Здійснення проєкту відбудеться шляхом допомоги в подоланні травми війни якнайменш 90 молодим людям ВПО з тимчасово окупованих територій, за допомогою індивідуальної та групової психологічної, інформаційної та менторської роботи з метою дати можливість їм за сприяння наших фахівців та інших ВПО реалізувати власні проєкти задля допомоги ВПО.
Очікувані результати
Короткострокові
- здійснити підготовку та проведення семінарів; - здійснити підготовку та проведення тренінгів; - здійснити виготовленя та розповсюдження інформаційної друкованої продукціяї;
Показати повний опис
Довгострокові
- Створення групи підтримки у форматі рівний-рівному з можливістю для учасників в подальшому комунікувати та обмінюватися досвідом. Розробка другої частини проєкту, де учасники зможуть у майбутньому реалізувати власні проєкти. - Створення волонтерських груп на базі університетів задля їхньої подальшої автономної роботи за підтримки та сприяння ЗВО. Даний проєкт може бути маштабована та оптимізовано у відповідності до досвіду проведення першої частини проєкту. - Після завершення проєкту тренери, організатори та психологи проєкту будуть підтримувати зв'язок з його учасниками та надавати необхідну підтримку
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
- проведено семінари для 2 групи по 45 осіб; - проведено тренінги для 2 групи по 45 осіб; - виготовлено та розповсюджено інформаційну друковану продукцію: 2 види по 90 шт.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
- учасники проєкту знімуть психологічну напругу, отримають нові знання, зможуть самореалізуватися та брати активну участь у громадському житті.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Розвиток життєстійкості молоді з числа внутрішньо переміщених осіб «Обійми Надії»
Всього учасників (з них жінок)
90 (40) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
5 (3) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
50 (30) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
молодь віком від 18-30 років, яка є внутрішньо переміщеними особами з не менше 14 регіонів України (2 групи по 45 осіб).
План реалізації програми
Етапи реалізації
Організаційний етап
Завдання
Підготовчі роботи дляуспішноїреалізації проєкту.
Опис заходів для здійснення етапу
Організаційний етап процесу, а саме: інформування через соціальні мережі про набір груп, кожна з яких нараховує 45 внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій віком 18-30 років та проведення попередніх досліджень учасників ВПО, відбір та підписання договорів з тренерами та консультантами проєкту, розробка графіку, програм та учбових матеріалів навчання.
Строк реалізації етапу
01 травня 2024 — 31 травня 2024
Відповідальний виконавець
ДубінськаС.В.- керівник ГО.
Етапи реалізації
Основний етап
Завдання
Реалізація проєкту
Опис заходів для здійснення етапу
Семінари (теоретична лекційна частина): Модуль 1. Зустріч з юристом. Присвячена щодо роз’яснення Прав ВПО, а також щодо реалізації майбутніх проєктів ВПО. Ведучий: Владислав Корока, юрист, адвокат. Модуль 2. «Медіація у корпорації». Про медіацію та конфлікти загалом. Ціль: познайомити аудиторію з основними засадами медіативної практики, дати уявлення про конфлікти, їхні типи та розгортання задля можливості виявлення та запобігання конфліктів учасниками під час реалізації власних проєктів. Ведуча: Альона Піляєва, психолог, сексолог-консультант, клінічний психолог у навчанні. Модуль 3. «Як побудувати бізнес з нуля під час війни». Ціль: на власному прикладі показати, як побудувати бізнес з нуля. Ведуча: Руслана Насібова, магістр права, магістр психології, засновниця Центру інноваційного розвитку "MRIYA Education", королева Віденського Балу, переможниця проекту" Супер мама СТБ", засновниця Благодійної акції та соціального освітнього проекту-" Відродимо націю " для діток ВПО. Тренінговий етап проєкту, а саме: проведення тренінгів, заняття з медіатором щодо вирішення конфліктних ситуацій, щодо можливості для ВПО реалізовувати власні проєкти. Тривалість активності: один місяць. Тренінги: Модуль 1. «Гармонія з моїм внутрішнім середовищем». Будуть використані вправи на знайомство, створення довірливої та позитивної атмосфери, актуалізації власної мети учасників тренінгу та мети серії тренінгів. Ведуча: Юлія Скидан, практичний психолог. Модуль 2. «Знаходимо ресурси у собі». Увагу буде зосереджено на оволодіння дієвим арт-терапевтичним інструментарієм та більш глибокою роботою зі станами особистості учасників тренінгу, пізнання себе та методи самодопомоги при різних неадаптивних станах. Ведуча: Оксана Сафронова, практичний психолог Модуль 3. «Знайомство з власним потенціалом». Зустріч присвячена закріпленню отриманих знань та навичок, рефлексії учасників та підбору індивідуального психологічного арт-терапевтичного інструментарію. Ведуча: Оксана Сафронова, практичний психолог Модуль 4. «Саморегуляція стану та поведінки в забезпеченні здоров’я». Мета: навчити учасників керувати своїми емоціями та поведінкою. Ведучий: Андрій Швидкий - психолог, психотерапевт. Модуль 5. «Як реагує тіло та психіка на гостру стресову реакцію ?». Зустріч присвячена дослідженню гострої стресової реакції, обговоренню про те, як реагує тіло та психіка людини на стресові ситуації. Ведуча: Олена Рижа - психолог. Модуль 6. «Вплив стресу на мотивацію». Зустріч буде присвячена мотивації. Що таке мотивація? Як вона працює. Учасники будуть вчитися розрізняти свої потреби. Ведуча: Олена Рижа - психолог. Модуль 7. «Як стати лідером та організувати ефективну роботу у команді». Учасники зможуть відчути себе у ролі лідера та зрозуміти, яке місце у команді його. Ведуча: Ірина Маслянікова, канд. психол. наук, доцент, психолог. Модуль 8. «Стратегії поведінки в конфліктних ситуаціях». Учасники зможуть виробити власну стратегію поведінки у різних ситуаціях. Ведуча: Юлія Скидан, практичний психолог.
Строк реалізації етапу
01 червня 2024 — 30 вересня 2024
Відповідальний виконавець
Дубінська С.В.-керівник ГО.
Етапи реалізації
Консультаційний етап
Завдання
Проведення консультацій учасників
Опис заходів для здійснення етапу
Консультаційний етап проєкту, а саме: консультування учасників проєкту психологом (дві години консультації для кожного учасника), консультування покликане допомогти учасникам розуміти себе та свої психологічні стани, поставили цілі та знайшли натхнення для саморозвитку та руху вперед, підтримати їх у реалізації власних задумів та проєктів. Психологи: Ірина Маслянікова, Андрій Швидкий
Строк реалізації етапу
01 червня 2024 — 30 вересня 2024
Відповідальний виконавець
Дубінська С.В. - керівник ГО.
Етапи реалізації
Підсумковий етап
Завдання
Підведення підсумків та аналізрезультатів проєкту.
Опис заходів для здійснення етапу
Підсумковий етап проєкту, а саме: підготовка та підведення підсумків проєкту. Проведення дослідження після закінчення тренінгів та роботи з психологом. Ведучі: Ольга Мацюк – викладач кафедри психології, практичний психолог ЦІТН університету «Україна», Максим Яхнівський - психолог, засновник і Голова ГО “ЦПП “ОбійМи”.
Строк реалізації етапу
01 жовтня 2024 — 31 жовтня 2024
Відповідальний виконавець
Дубінська С.В.- керівник ГО.
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Інформування через соціальні мережі організації, ГО «Центр психологічної підтримки «ОбійМи», Міністерства молоді та спорту України, а також через інші медіа.

Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux