Табір психологічної реабілітації «Супер сила»
Статус
Переможець
Проєкт подано
22 січня 2024 року
Період реалізації проєкту
01 червня 2024 - 31 серпня 2024
Номер проєкту
20240122-4393
Бюджет
741910 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Підвищення рівня компетентностей молоді з метою сприяння гармонійному психічному розвитку молоді, формування свідомого та відповідального ставлення до власного здоров’я та культури безпеки життєдіяльності
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Cприяння гармонійному психічному розвитку дітей та молоді, формування свідомого та відповідального ставлення до власного здоров’я та культури безпеки життєдіяльності. Допомогти дітям та молоді пережити психологічні травми внаслідок війни, навчитися сприймати нову реальність, адаптуватися до неї та інтегруватися в сучасне українське суспільство, змінити майбутнє українських дітей, які відчули на собі жахіття війни. Подарувати тепло, радість і відчуття захищеності та спокою кожній дитині в компанії друзів. Обмін досвідом життя у часі війни який стане не лише уроком для майбутніх поколінь, але й допоможе зрозуміти наші травми, шукати шляхи їх подолання та зцілення, щоб продовжувати дихати, жити, працювати, мріяти і творити.
Актуальність програми
Війна залишає на психіці дітей глибокі психологічні наслідки. Багато з них втратили одного або двох батьків, пережили важкі події війни, обстріли та інші воєнні страхи. Ці діти потребують спеціалізованої психологічної реабілітації та підтримки, щоб відновити своє фізичне та психічне здоров'я, а також інтегруватися в сучасне українське суспільство. Програма проєкту «Табір психологічної реабілітації «Супер сила», ініціювана у відповідь на подолання психологічних наслідків війни дітей та молоді які пережили травматичні події через війну — втрату батьків, стали свідками вбивств, бомбардувань, обстрілів, перебували в окупації, зазнали насильства
Очікувані результати
Короткострокові
Проєкт допоможе дітям та молоді усвідомити свою супер силу. Зростати, відштовхуючись від наслідків війни. Cприяє гармонійному психічному розвитку дітей та молоді. Сформує свідоме та відповідальне ставлення до власного здоров’я та культури безпеки життєдіяльності. Програма табору надасть учасникам окрім знань з суспільно корисних тем, ще і можливість навчитися неупередженості та толерантності. Онлайн конференція надасть компетентностей з питань психологічного супроводу в системі освіти та фізичного виховання дітей та молоді.
Показати повний опис
Довгострокові
У довгостроковій перспективі плануємо долучити до участі більшу кількість учасників, які в подальшому стануть основою та головними кадровими спеціалістами відбудові нашої держави. Після закінчення роботи проекту буде продовжена плідна співпраця з державними та громадськими установами щодо реалізації поставлених завдань.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
сформовано потребу в духовному самовдосконаленні та надано практичні навички психологічної реабілітації 26 500 осіб; • підвищено рівень поінформованості 26 500 осіб про ментальне здоров’я, виховання молоді, мужньої любові до України ; • розвинуто та підвищено рівень компетентності з питання ментального здоров’я, психологічної стійкості, виховання більш ніж у 100 осіб; • створено спільний простір для психологічної реабілітації, виховання та застосування набутих вмінь та навичок більш ніж у 100 осіб. Проект передбачає підтримку гендерного аспекту під час його реалізації. Враховуючи, що дівчата психологічно більш вразливі в проєкті приймають участь 74% жінок та 26% чоловіків.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Якісність проекту полягає у можливості учасників розвинути або вдосконалити свої компетентності і навички та застосувати їх на протязі всього життя.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Табір психологічної реабілітації «Супер сила»
Всього учасників (з них жінок)
100 (84) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
6 (4) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
56 (48) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Діти та молодь ВПО, та ті що проживають у прифронтовій зоні, які стали свідками вбивств, втратили батьків або пережили окупацію або обстріли. Молоді ветерани війни віком до 35 років які отримали інвалідність захищаючи Україну і наше життя. Фахівці з психології та арт – терапії, вчителі що працюють з дітьми та підлітками ВПО, студенти, майбутні фахівці з психології та соціології.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Інформаційно-методичний етап
Завдання
Висвітлення етапів реалізації програм в засобах масової інформації
Опис заходів для здійснення етапу
Підвищити рівень поінформованості суспільства про потреби молоді, їх гармонійному психічному розвитку, свідомого та відповідального ставлення до власного здоров’я та культури безпеки життєдіяльності
Строк реалізації етапу
01 червня 2024 — 10 липня 2024
Відповідальний виконавець
Вікторія Мєрєнкова - менеджер проєкту
Етапи реалізації
Основний етап
Завдання
Організація та проведення Табору психологічної реабілітації «Супер сила»; проведення онлайн конференції
Опис заходів для здійснення етапу
1. 50 дітей та підлітків із різних куточків України приїдуть до Карпат в м. Яремче, де протягом тижня проходитимуть психологічну реабілітацію. Під час роботи з дітьми та молоддю психологи та педагоги використовують різноманітні інструменти — групову та індивідуальну форми терапії із використанням різних технік фізичної культури. В рамках проєкту «Табір психологічної реабілітації «Супер сила» відбудуться зустрічі — дітей, молоді, ветеранів. Сучасні українські супер герої , які незважаючи на травматичний досвід та фізичні втрати, продовжують жити та надихати своєю силою та життєрадісністю. Діти, які пережили важкі втрати внаслідок війни, опинилися перед важливим завданням — адаптуватися до нової реальності. В цьому процесі надзвичайно цінним для них є відчуття розуміння та підтримки від дорослих. Молоді ветерани стають справжніми супер героями — людьми з надзвичайною внутрішньою силою і розумінням того, через що проходить кожна дитина. Ця взаємодія дуже важлива як для тих, чиї рани видимі, так і для тих, чиї психологічні рани невидимі для інших. Разом ми стаємо сильнішими та готовими боротися за щасливе майбутнє Спільні спортивні та творчі проекти, відпочинок та розмови на різні теми допоможуть їм не лише навчитися новим навичкам, але й підтримувати одне одного на шляху до відновлення та адаптації до нового життя. 2. Під час проєкту відбудеться Всеукраїнська науково-практична онлайн -конференція «Психологічний супровід до, під час і після війни. Формування свідомого та відповідального ставлення до власного здоров’я та культури безпеки життєдіяльності у молоді» яка об’єднає понад 50 фахівців які працюють з дітьми та підлітками травмованими війною. До конференції підєднаються вчителі, психологи, студенти зі всієї України Війна впливає на усіх нас, ми проживаємо складний час втрат і травм, змінюємось та творимо новий шлях української історії. Усвідомлювати травматичний досвід та долати його наслідки ми можемо, адже маємо підтримку один одного. Фахівці спільноти психологів та психотерапевтів України на дадуть мудрі поради , поділяться безцінними напрацюваннями, обміняються досвідом, одговорять виклики та шукатимуть спільні шляхи їх вирішення.
Строк реалізації етапу
10 липня 2024 — 17 липня 2024
Відповідальний виконавець
Мєрєнкова Вікторія - менеджер проєкту; Халамендик Ольга - фахівець з фізичної культури; Саратова Олена - психологіня; Марчук Крістіна - арт - терапевт.
Етапи реалізації
Аналіз результатів реалізації проекту
Завдання
Підвести підсумки реалізації проекту.
Опис заходів для здійснення етапу
Поширити інформацію про хід та підсумки реалізації проекту в молодіжному середовищі з метою широкого залучення молоді до процесу свідомого та відповідального ставлення до власного здоров’я та культури безпеки життєдіяльності. Підготовка фінансового та тематичного звітів
Строк реалізації етапу
17 липня 2024 — 31 серпня 2024
Відповідальний виконавець
Мєрєнкова Вікторія менеджер проєкту Іванова Лариса - бухгалтер
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Для поширення інформації про проект, популяризації його мети та завдань, широкого залучення молоді до участі у наступних подібних проектах, серед учасників проекту, представників засобів масової інформації, громадських організацій, у молодіжному середовищі, в школах, в органах центральної та місцевої влади в різних регіонах України, розповсюджується збірка «Табір «Супер сила»

Для створення єдиного концептуального простору та з метою популяризації проекту виготовляється банер з логотипом заходу та логотипами організаторів. Також кожен учасник отримає футболки з логотипами проєкту.

Розміщується інформації на сторінках у соціальних ГО "Світ очима дітей", ГО "Птах", ГО "Майбутнє", адміністрації міста Запоріжжя, Запорізької обласної військової адміністрації, Новосний сайти м.Суми "0542.ua", "RAMA.com.ua" ,офіційний сайт Сумського державного університету , мережах на телеканал «МТМ», Суспільне Запоріжжя, радіо «Запоріжжя»,

« На дотик», газетні видання та соцмережах

Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux