Всеукраїнський виховно-відпочинковий табір
Статус
Переможець
Проєкт подано
28 січня 2024 року
Період реалізації проєкту
24 червня 2024 - 25 серпня 2024
Номер проєкту
20240123-4426
Бюджет
709760 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Підвищення рівня компетентностей молоді з метою сприяння гармонійному психічному розвитку молоді, формування свідомого та відповідального ставлення до власного здоров’я та культури безпеки життєдіяльності
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Метою виховного відпочинкового табору є формування молодого покоління українців у патріотичному дусі, з акцентом на особистісну та громадську відповідальність та саморозвиток. Водночас проєкт передбачає формування мережі активних лідерів, які можуть впроваджувати здорові цінності безпеки життєдіяльності у тих середовищах, у яких перебувають.
Актуальність програми
У період воєнних дій існує великий попит на концептуальні виховні програми, спрямовані на формування та нормалізацію психічного та фізичного стану молоді, забезпечення належного рівня культури, безпеки життєдіяльності. Досвід, набутий Спілкою Української Молоді впродовж понад 30 років, свідчить про те, що наші виховні програми сприяють розвитку фізичного здоров'я молоді, навчають основам безпечного суспільного життя. Важливо відзначити, що від 2014 року СУМ в Україні активно працює з молоддю, що постраждала від воєнних дій, із переселенцями та дітьми військових, зокрема через організацію благодійних таборів, проведення благодійних акцій ("Теплом зігріємо серця» , "Матусі з любов'ю"). Це свідчить про зосередженість організації на забезпеченні гармонійного фізичного та психічного розвитку молоді. Зараз, у часі активної фази війни, коли вразливою і такою, що потребує підтримки, є значна частина молоді, СУМ в Україні може застосувати свої успішні практики, працюючи з великою кількістю молоді. Найкраще для цього надаються проєкти у форматі літніх виховно- відпочинкових таборів, де, завдяки грамотному розподілу навчання, розваг та достатньої фізичної активності, молодь із різних регіонів України може здобувати важливі знання та загартовувати й підвищувати свій рівень здоров'я. Таким чином знання, здобуті на літньому таборі, будуть для молоді постійною високою підтримкою психічного та фізичного здоров'я.
Очікувані результати
Короткострокові
Формування групи активної молоді, яка дбає про власне психічне та фізичне здоров'я, ознайомлена та дотримується у власному повсякденному житті правил безпеки життєдіяльності.
Показати повний опис
Довгострокові
Отримані під час участі в таборі знання та навички дозволять молоді впроваджувати їх у власному житті та ефективно використовувати отриману інформацію. Крім того, учасники табору матимуть можливість ділитися своїми знаннями та досвідом з іншими, що сприятиме їхній успішній участі у громадській роботі.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Табір об'єднує 80 учасників, з яких 70 - юнацька частина, а 10 – виховно- командний склад. Однак кожна особа може впливати на довколишніх та поширювати здобуті знання в середньому для 5-10 не залучених до табору осіб. Таким чином, 70 дітей-учасників можуть впливати на навколишнє середовище, охоплюючи близько 1 тисячі осіб. ще близько 5000 осіб можуть бути охоплені інформаційною діяльністю в рамках проекту
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
СУМ в Україні є організацією, основою виховної системи якої є методичні розробки видатного педагога Григорія Ващенка, ключової постаті в школі національного виховання. Головна праця Ващенка - "Виховний ідеал" - присвячена виховникам СУМу, які майже 80 років тому розпочали свою роботу з українськими дітьми та молоддю в діаспорі. В основі методики Григорія Ващенка є 4 завдання виховання: інтелектуальне, морально-релігійне, естетичне, фізичне. Отже, ключовим досягненням такого таборового підходу є його визнання як складової національної виховної системи. У більш конкретному форматі це сприяє створенню активного та здорового виховного середовища для молоді.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Виховно-відпочинковий табір
Всього учасників (з них жінок)
80
(50)
осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0
(0)
осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
20
(15)
осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Проєкт розрахований на участь різних категорій дітей (серед яких – дітей військових, внутрішньо переміщені особи та юнацтво, яке належить до СУМу). Цей симбіоз створює можливість об'єднати зацікавлених учасників із різних категорій на спільній ціннісній платформі для проведення виховного табору. Такий підхід поєднання різних категорій учасників та вивченню того, як ефективно співпрацювати з настільки різнорідними групами сприятиме набуттю важливого та цікавого досвіду учасниками. Для виховно-командного складу табору, окрім членів СУМ, залучені представники різних соціальних середовищ - від студентів педагогічних вузів до представників українських традиційних церков.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
Методична підготовка проведення табору
Опис заходів для здійснення етапу
Напрацювання програми, відбір лекторів, підготовка виховників
Строк реалізації етапу
24 червня 2024
—
14 липня 2024
Відповідальний виконавець
Іляш Юрій, керівник проекту
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
Організаційна підготовка проведення табору
Опис заходів для здійснення етапу
Підбір бази (яка б відповідала всім безпековим вимогам в часі війни), інформаційна компанія з пошуку учасників
Строк реалізації етапу
01 липня 2024
—
14 липня 2024
Відповідальний виконавець
Іляш Юрій, керівник проекту
Етапи реалізації
Реалізація проекту
Завдання
Проведення виховно-відпочинкового табору
Опис заходів для здійснення етапу
Реалізація напрацьованої програми
Строк реалізації етапу
15 липня 2024
—
28 липня 2024
Відповідальний виконавець
Уляна Комар, головний виховник організації
Етапи реалізації
Підсумки
Завдання
Підбиття підсумків
Опис заходів для здійснення етапу
Очна зустріч членів команди та виховників щодо підбиття підсумків таборування. Підготовка звітних документів
Строк реалізації етапу
29 липня 2024
—
25 серпня 2024
Відповідальний виконавець
Уляна Комар, головний виховник організації
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми
● офіційні соціальні мережі СУМ в Україні
● офіційні сторінка ГО “СУМ в Україні” та самого проєкту у Facebook та Instagram;
● Всеукраїнські та регіональні онлайн-видання (зокрема Історична Правда, Радіо Свобода, Громадський простір, ресурсний центр Гурт та інші);
● лідери думок та YouTube-блогери, які сприятимуть висвітленню заходів в рамках проєкту.
Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Діяльність СУМ в Україні не обмежується літніми таборами, вона триває цілорічно. Тому після завершення проекту, учасники повернуться в свої осередки де будуть продовжувати здобувати нові знання та вміння.
Документи проекту
Наказ про проведення заходу
application/pdf
Завантажено: 12 червня 2024 року
Підсумковий звіт
application/pdf
Завантажено: 15 жовтня 2024 року
Фінансовий звіт
application/pdf
Завантажено: 15 жовтня 2024 року
Договір
application/pdf
Завантажено: 20 листопада 2024 року
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації