Програма підтримки підприємницьких ініціатив молоді з інвалідністю «КРАЇНА МОЖЛИВОСТЕЙ»
Статус
Переможець
Проєкт подано
28 січня 2024 року
Період реалізації проєкту
01 травня 2024 - 30 вересня 2024
Номер проєкту
20240128-4549
Бюджет
679500 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Підвищення рівня компетентностей молоді з метою формування у молоді культури підприємництва (у тому числі соціального), професійного та кар’єрного розвитку, стимулювання до відкриття власної справи, адаптації до ринку праці в умовах війни та післявоєнний період
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Створення умов для підтримки підприємницьких ініціатив молоді з інвалідністю, що забезпечить зниження кількості безробітної молоді даної соціальної категорії шляхом її самозайнятості.
Актуальність програми
Належної уваги заслуговує тенденція до збільшення кількості інвалідів у нашій країні. П’ять відсотків від загального складу населення є люди з інвалідністю. Спостерігається тенденція до зростання цієї кількості. Держава має у гуманітарний і фінансовий спосіб реагувати на ці виклики, бо тема працевлаштування інвалідів, особливо молодих, є надзвичайно гострою. Разом з державою (національною програмою професійної реабілітації та зайнятості осіб з інвалідністю) додатково до подолання даної проблеми мають залучатися й молодіжні організації.В останні роки відкрилась позитивна практика – сформовано центри соціально-трудової і професійної реабілітації інвалідів. Саме центри, надаючи інваліду шанс здобути нову з урахуванням наявної фізичної вади професію, є незаперечним позитивним фактором забезпечення підвищення рівня зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями. Однак вважаючи на всі позитиви, все ж проблема не є достатньо вирішеною. Проблемно є отримати роботу, навіть, для випускників таких центрів. Беручи до уваги вищенаведене, постає питання про долю багатьох молодих людей з інвалідністю. Державні кошти витрачені, а кінцевого результату не досягнуто - працевлаштування за набутою спеціальністю.
Очікувані результати
Короткострокові
- Створення центру (комунікативний та консультаційний майданчик) для підтримки підприємницьких ініціатив молоді з інвалідністю. - Навчання молоді з інвалідністю основам бізнесу, менеджменту та фінансів на тренінг- семінарах. - Набуття учасниками проекту нових навичок та знань у сфері підприємництва, підвищення поінформованості молоді щодо програм та умов отримання кредитів. - Підвищення обізнаності молоді з інвалідністю щодо питань корпоративного управління, аналізу фінансової звітності. - Збільшення кількості підприємців серед молоді з інвалідністю . - Використання ідей і напрацювань учасників проекту в програмах соціально економічного розвитку регіонів України. - Cворення діючих механізмів з працевлаштування молоді з інвалідністю.
Показати повний опис
Довгострокові
Після закінчення програми, робота за нею має перейти на самофінансування і самозабезпечення, не зменшуючи обсягів виконання робіт і кількості проектів, які будуть підтримуватися. Пошук нових джерел фінансування передбачається виконанням таких робіт: - пошук додаткового інвестування в кожен з проектів серед потенційних приватних інвесторів з України та країн Східної Європи; - благодійні внески підприємств, які створені за допомогою Центру; - спонсорська допомога направлена на розширення діяльності Ценру; - пошук донорів та грантодавців для фінансування подальшої діяльності та розвитку Центру та надання технічної підтримки.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
1. Проведення семінарів - 3 групи по 50 осіб 2. Проведення інфомацйної кампанії - 2500 осіб 3. Виготовлення поліграфічної продукції - довіник "Я - підприємець"- 500 примірників. 4. Розроблено щонайменше 30 бізнес-планів та презентацій. 5. Забеспечено робочими місцями близько 20% учасників
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
- залучено молодь з інвалідністю до підприємницької діяльності; - створено сприятливі умови для подальшого розвитку підприємництва; - підвищено рівень зайнятості молоді з інвалідністю; - забезпечено надання юридичних консультацій з питань підприємницької діяльності; - формувано у даної соціальній категорії молоді навичок, необхідних для започаткування/розвитку власної справи; - здійснено роз'яснення щодо важливих категорій, понятть, термінів дисципліни.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Семінари-тренінги в рамках Програми підтримки підприємницьких ініціатив молоді з інвалідністю «КРАЇНА МОЖЛИВОСТЕЙ»
Всього учасників (з них жінок)
150 (75) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
75 (40) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
40 (30) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Молодь з інвалідністю (працездатні інваліди) віком від 18 до 35 років, яка є безробітною та має бажання створити власне підприємство з різних регіонів України
План реалізації програми
Етапи реалізації
Інформмаційно-підготовчий
Завдання
Забезпечити висвітлення інформації щодо проєкту
Опис заходів для здійснення етапу
Розміщення інформації про проект та пошук учасників. Висвітлення етапів реалізації програми в засобах масової інформації, сторінках і сайтах партнерів. Підготовка, видання і безкоштовне розповсюдження інформаційних матеріалів.
Строк реалізації етапу
01 травня 2024 — 15 вересня 2024
Відповідальний виконавець
Жукова Тетяна Володимирівна - керівник проекту
Етапи реалізації
Основний етап
Завдання
Проведення семінарів-тренінгів
Опис заходів для здійснення етапу
Організація та проведення трьох семінарів-тренінгів в Чернівецькій та Волинській областях
Строк реалізації етапу
01 червня 2024 — 15 вересня 2024
Відповідальний виконавець
Жукова Тетяна Володимирівна - керівник проекту, Гуляєва Людмила - тренер проекту.
Етапи реалізації
Підсумковий етап
Завдання
Проведення моніторисгу результатів проекту за підготовка звітних документів.
Опис заходів для здійснення етапу
1) Підготовка фінансового та творчого звіту; 2) Розробити план післядії
Строк реалізації етапу
16 вересня 2024 — 30 вересня 2024
Відповідальний виконавець
Жукова Тетяна Володимирівна - керівник проекту
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Отриманий досвід та результати проекту поширюватимуться шляхом розміщення інформації на сторінка та сайтах дружніх організацій, у друкованих та онлайн ЗМІ, а також у регіональних ЗМІ шляхом публікації прес-анонсів, пост-релізів та запрошення представників ЗМІ на підведення підсумків заходу.

           Окрім того інформація поширюватиметься на сторінках організації-заявника та на відповідних інтернет порталах для молоді і громадських об’єднань.

           Також буде надруковано та розповсюджено в усіх регіонах України інформаційне видання «Я - підприємець».


Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Заявник планує активно підтримувати проєкт та розвивати його через партнерську та фахову взаємодію з іншими містами та регіонами, зацікавленими в такому ресурсі.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux