"Молодіжний Арт Щит"
Статус
Припинено участь
Проєкт подано
30 січня 2024 року
Період реалізації проєкту
01 червня 2024 - 30 листопада 2024
Номер проєкту
20240128-4545
Бюджет
624854 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Підвищення рівня компетентностей молоді з метою реінтеграції молоді з тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України, а також адаптації та соціалізації молоді в українському суспільному просторі
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Через повномасштабну війну окупантів в Україні емоційний стан дітей та молоді постійно страждає. На це впливає кілька факторів – відсутність звичного ритму життя, сирени, потужний щоденний потік негативної інформації. "Молодіжний Арт - Щит" - це потужна робота фахівців, котрі постійно будуть підтримувати дітей та молодь, якою опікуються, а також діток із родин військових. Для них будуть організовані тренінги та арт-терапія. Арт-терапевтичні заняття для молоді, які допомагають не лишень зняти стрес, але й розкривають у дітей творчі завдатки і таланти. "Молодіжний Арт - Щит" - це особлива реабілітація за допомогою арт-терапії на основі українських ремесел (гончарство, ткацтво, плетіння, малювання…). Тренінги разом з арт-терапією стане порятунком для духовного здоров’я молоді та дітей із родин військових, ВПО та інвалідів.
Актуальність програми
Програма "Молодіжний Арт - Щит" допоможе молоді та дітям сприяти психологічній стабільності та пристосуватися до нових реалій після війни, а також розвивати моторні навички. Групи будуть створені за віком та за тематикою зустрічей, на заняттях учасники зможуть знайти відповіді на хвилюючі питання та подивитися на власні переживання під іншим кутом. Всі заходи будуть проводитися в безпечних місцях та при дотриманні безпекових норм. Групи будуть створені за віком та за тематикою зустрічей.
Очікувані результати
Короткострокові
Допомогти 300 молодим людям з родин військових, ВПО та інвалідам налагодити свій безпечний стан через українські ремесла. Проєкт навчить молодих людей свої страхи та емоції втілювати у мистецтво. Сформувати толерантне ставлення один до одного у молодіжному середовищі. підвищити рівень компетентності молоді з солідарності, запобігання стереотипам, протидії мові ненависті та дискримінації по відношенню до молоді внутрішньо переміщеної з тимчасово окупованих територій.
Показати повний опис
Довгострокові
У довгостроковому вимірі проєкт вирішує питання особистісної активізації молоді. У подальшому громадською організацією передбачається реалізація подібного проєкту з урахуванням напрацювань та отриманого досвіду.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Групи будуть сформовані по 10 осіб, плалується по 5 груп у 1 місті. Проєкт розраховано на 300 учасників, по 50 осіб у 6 містах (Вінниця, Львів, Київ, Умань, Івано-Франківськ, Запоріжжя). Також інформування понад 3000 осіб. Видання інформаційних і методичних матеріалів (брошур) для організацій котрі працюють з молоддю - 300 примірників.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
За результатами тренінгів та занять з арт терапії буде сформовані виставки у кожному місці у яких вони були проведені. Групові заняття допоможуть молоді та дітям пережити травмуючий досвід евакуації, адаптуватися у новому місці, знайти підтримку в новому колі спілкування.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
"Молодіжний Арт - Щит"
Всього учасників (з них жінок)
300 (150) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
75 (30) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
200 (120) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Молодь із родин військових, ВПО та інвалідів від 14 до 35 років, з 15 областей України (Запорізька, Херсонська, Донецька, Луганська, Сумська, Харківська, Одеська, Миколаївська, Дніпропетровська, Чернігівська, Київська, Кіровоградська, Вінницька, Івано-Франківська, Кіровоградська). Проект орієнтований на рівний доступ до участі в ньому жінок та чоловіків, у тому числі щодо отримання та поширення будь-якої інформації.
План реалізації програми
Етапи реалізації
І етап
Завдання
Інформаційний та підготовчий етапи
Опис заходів для здійснення етапу
Вивчення та відбір заявок учасників. Пошук місця проведення заходів та виставок, графіки проведення по запланованим містам. Проведення моніторингу відповідності цін та якості. Підписання угод з постачальниками послуг. Збір та комплектація груп. Придбання витратних матеріалів для проведення заходів.
Строк реалізації етапу
01 червня 2024 — 30 червня 2024
Відповідальний виконавець
Довбня Анастасія Ігорівна (керівник)
Етапи реалізації
ІІ етап
Завдання
Тренінги та заняття з арт-терапії
Опис заходів для здійснення етапу
"Молодіжний Арт - Щит" це допомога молоді та дітям ВПО та інвалідам налагоджувати свій безпечний стан через українські ремесла. Проєкт навчить 300 молодих людей свої страхи та емоції втілювати у мистецтво. А найголовніше те, що молодь та діти відчувають підтримку людини з досвідом, що дає змогу розкрити свої таланти та повірити в свої сили. Будуть групи по 10 осіб: з малювання та холстах, а також на ящиках від боєприпасів та гільз («Що більше страху, то яскравіші кольори»); гончарство та ліплення з глини (сприяє пробудженню фантазії та має заспокійливий ефект. Це заняття творче, медитативне та захоплююче. Ліплення з глини руками справляє позитивний вплив на згуртування колективу. Релакс в умовах стресу просто необхідний); ткацтво (одне з найдавніших ремесел. Ним цікавляться особливо молодь і діти); бісероплетіння (виготовлення патріотичних підвісок); ляльки - мотанки; свічки з вощини та інші. Спочатку тренінг (1 год) потім заняття з арт терапії (4 год). Після кожного курсу будуть проводитися виставки з робіт у 6 містах: Запоріжжя, Умань, Вінниця, Івано-Франківськ, Львів, Київ.
Строк реалізації етапу
01 липня 2024 — 30 вересня 2024
Відповідальний виконавець
Довбня Анастасія Ігорівна (керівник)
Етапи реалізації
ІІІ етап
Завдання
Проведення Семінару "Молодіжний Арт - Щит"
Опис заходів для здійснення етапу
Семінар буде проводитися у форматі онлайн та офлайню Презентація та роздача інформаційних і методичних матеріалів (брошур)
Строк реалізації етапу
07 жовтня 2024 — 13 жовтня 2024
Відповідальний виконавець
Довбня Анастасія Ігорівна (керівник)
Етапи реалізації
ІV етап
Завдання
Завершальний етап
Опис заходів для здійснення етапу
Аналіз результатів реалізації «Молодіжний Арт-Щит». Підготовка звітного пакету. Підведення підсумків реалізації проєкту. Розсилання інформаційних і методичних матеріалів (брошур) для організацій та бібліотек котрі працюють з молоддю (по всій Україні).
Строк реалізації етапу
14 жовтня 2024 — 30 листопада 2024
Відповідальний виконавець
Довбня Анастасія Ігорівна (керівник)
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми
  1. Розміщення інформації про захід у соціальних мережах.
  2. Інформування про проведення заходу на інформаційних ресурсах місцевих адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
  3. Інформування у загальнодержавних та місцевих ЗМІ.
  4. Місцеві телеграм канали областей.
Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
У подальшому громадською організацією передбачається реалізація подібних проектів з урахуванням напрацювань та отриманого досвіду.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux