Програма підтримки та розвитку молодіжного підприємництва для жінок «Від ідеї до власної справи»
Статус
Переможець
Проєкт подано
30 січня 2024 року
Період реалізації проєкту
01 травня 2024 - 30 вересня 2024
Номер проєкту
20240128-4544
Бюджет
723180 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Підвищення рівня компетентностей молоді з метою формування у молоді культури підприємництва (у тому числі соціального), професійного та кар’єрного розвитку, стимулювання до відкриття власної справи, адаптації до ринку праці в умовах війни та післявоєнний період
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Підготувати учасниць до перших кроків у бізнесі, мотивувати до реалізації власних успішних соціальних чи бізнес-проектів, допомогти повірити в себе та свої підприємницькі можливості, підвищити професійні навички жінок в обраній сфері, мотивувати та розкрити потенціал їхньої самозарадності в нових умовах життя під час війни, створити умови для підвищення компетенцій, перекваліфікації та працевлаштування в обраному секторі;
Актуальність програми
Менторство — універсальний інструмент передачі досвіду від успішних фахівчинь до жінок та дівчат, що тільки починають свій шлях або потребують підтримки у важких життєвих обставинах.
У квітні 2022 року команда українського НГО Biasless провела опитування серед жінок, які вирішили залишитись в Україні під час війни. Завданням було з’ясувати кар’єрні перспективи та зрозуміти, як підтримати жінок, які, можливо, залишились без роботи, зрозуміли під час війни, що завжди мріяли про іншу справу, або відчули, що не знають, куди рухатись далі.
70% опитаних втратили роботу або залишаються в невизначеному стані через війну та лише 30% відповіли, що мають роботу. На запитання, якої підтримки ви наразі потребуєте, жінки відповіли, що це насамперед допомога в пошуку роботи, на другому місці — менторство, коучинг та психологічна підтримка й на третьому — освіта.
Також згідно з дослідженням МОМ, зазначається, що з типів підтримки в пошуку роботи найбільше бажають отримати допомогу в перекваліфікації (26%) та відкритті власної справи (20%), індивідуальні або групові консультації з профорієнтації (18%).
Очікувані результати
Короткострокові
Провести заходи, які сприяють особистісному розвитку учасниць проєкту.
Провести заходи, які сприяють кар’єрному розвитку учасниць проєкту. Підготовити бізнес-плани та презентації бізнес ідей учасниць проєкту.
Поінформувати стейкхолдерів щодо проблем, здобутків, перспектив та потреб молоді, в тому числі з інвалідністю.
Показати повний опис
Довгострокові
За результатами тренінгів молодь навчиться вирішувати будь-які складні, гострі або навіть конфліктні ситуації шляхом діалогу, поглиблять свої знання з методів пошуку роботи, познайомляться з технологіями працевлаштування, відпрацюють навички правильного складання резюме та проходження співбесіди, закріплять отриманні знання під час спілкування з реальними роботодавцями та отримають професійні консультації від тренерів та партнерів проекту на всіх етапах працевлаштування.
Важливим фактором, необхідним для успіху та для отримання довготривалих результатів проекту є інформаційна компанія, під час якої не тільки поширюватимуться отриманий досвід та найкращі практики працевлаштування молодих жінок, але і яка сприятиме формуванню у суспільстві атмосфери порозуміння та підтримки молоді та членів їх родин, які постраждали від воєнних дій, формуватиме образ молодих жінок, як агента позитивних змін у суспільстві, що значно підвищить шанси молоді на працевлаштування або започаткування власної справи і пошуку інвесторів.
Планується, що, принаймні, 5 осіб з кожної групи знайде нову роботу та змінять сферу діяльності, а 2-3 учасниці з кожної групи зможуть розпочати власну справу.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
1. Проведено 3-денні семінари з ненасильницького спілкування в м.м. Київ та Чернівці для трьох груп, в яких взяло участь по 50 учасниць відповідно.
2. Проведено 3-денні тренінги з основ бізнесу в м.м. Київ та Чернівці для трьох груп, в яких взяло участь по 50 учасниць відповідно.
3. Після проходження навчання учасниці матимуть змогу отримати консультації із професійної адаптації від тренерів та менторів проекту.
4. Створено не менше 10 презентацій бізнес-ідей, що дозволить здійснити менторську підтримку учасниць, які прагнуть розробити ідею власного бізнес-проєкту.
5. Забезпечено у соціальних мережах розміщення інформації про проведення проєкту (не менше 12 інформприводів).
6. Висвітлено у соціальних мережах результати проєкту (не менше 6 публікацій з охопленням до 4000 осіб).
7. Мінімум 5 осіб з кожної групи знайде нову роботу та змінять сферу діяльності, а 2-3 учасниці з кожної групи зможуть розпочати власну справу у перспективі першого року після реалізації проєкту.
8. Надруковано і розповсюджено Інформаційний довідник «Успішний стартап: перші кроки до власного бізнесу» - 500 шт.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
1. За результатами тренінгів учасниці навчатьсявирішувати будь-які складні, гострі чи навіть конфліктні ситуації шляхом діалогу.
2. Відпрацьовані інструменти працевлаштування, створення бізнес-планів та презентацій бізнес ідей.
3. Налагоджено зв’язок з громадськістю та органами державного самоврядування.
4. Поширено набутий досвід та кращі практики працевлаштування молодих жінок, що сприяє формуванню робочої атмосфери, розуміння, підтримці та поваги до молоді з інвалідністю.
5. Створено імідж молодої жінки як агента позитивних змін у суспільстві, що значно підвищує їх шанси на працевлаштування чи відкриття власної справи та пошуку інвесторів.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Програма підтримки та розвитку молодіжного підприємництва для жінок «Від ідеї до власної справи»
Всього учасників (з них жінок)
150
(150)
осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
50
(50)
осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
50
(50)
осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Пряма аудиторія:
- 3 групи по 50 учасниць з усіх регіонів України, які будуть брати участь у заході (молоді жінки, які постраждали від війни, ВПО, а також молоді жінки з інвалідністю та жінки, які втратили рідних на війні.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Організаційно - підготовчий етап
Завдання
Проведення підготовчих заходів до реалізації програми
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення переговорів з контрагентами щодо надання послуг, виготовлення необхідних матеріалів, тощо.
Розробка матеріалів семінар-тренінгу.
Розробка матеріалів інформаційної компанії, тощо.
Строк реалізації етапу
01 травня 2024
—
31 травня 2024
Відповідальний виконавець
Ковальський Євген Миколайович
Етапи реалізації
Безпосереднє забезпечення проведення заходів (семінарів, тренінгів)
Завдання
Проведення семінарів та тренінгів
Опис заходів для здійснення етапу
Заняття № 1 «Що таке стартап?» Знайомство учасників. Кодекс поведінки учасника програми. Підприємництво. Сутність стартапів, їх види, характерні риси, етапи. Практикум: «Планування власного бізнесу за допомогою ментальних карт».
Заняття № 2 «Де і як шукати успішні ідеї?». Процес генерування ідей, його способи (мозковий штурм, метод шести капелюхів, ментальні карти). Ознаки гарної бізнес-ідеї. Розвиток креативності. Мотивація до успіху та можливі невдачі. Практикум «Оголошується розшук…. супер-ідей для стртапу!».
Заняття №3. «Все вирішує команда: як її сформувати?» Мотивація команди. Тренінгові вправи на командо утворення. Тайм-менеджмент. Тренінгова вправа «Пожирателі часу». Постановка цілей. Практикум з цілепокладання «Колесо життя» .
Заняття № 4. "Стартап-екосистема». Стартап-підприємці. Бізнес-інкубатори. Венчурні-інвестори та бізнес-англели. Спонсори. Споживачі.Практикум «Розробка та візуалізація екосистеми для власного стартапу».
Заняття № 5. «Монетизація бізнес-ідеї. Фінансова модель проекту». Що таке доходи, витрати, рентабельність проекту. Ризики проекту, податки. Практикум «Побудова моделі грошових потоків для власного стартап-проекту».
Заняття № 6. «Тест-драйв продукту та проекту». Створення прототипу продукції. Аналіз проекту за моделями Business Model Canvas, Lean Startup, SWOT –аналіз. Ділова гра «Чи має мій проект майбутнє?».
Заняття №7. «Де взяти гроші на стартап?». Краудфандинг, фандрейзинг та сучасні онлан-платформи для колективного фінансування проектів. Практикум «Велика ідея. Створення соціального проекту та його запуск в Україні. Частина 1.Пошук ідей та опис екосистеми проекту».
Заняття №8. «Ефективна презентація стартап-проекту». Як представити суть проекту інвесторам: бізнес-план, підсумкове рев’ю, комп’ютерна презентація, пітч, Executiv summary. Гра «Як не треба писати інвесторам про старптап?» Практикум «Велика ідея. Створення соціального проекту та його запуск в Україні. Частина 2. Візуалізаія».
Заняття 9. «Проектування та створення бізнесу: від планів до діла!». Види підприємств. Менеджмент. Вправи на розвиток лідерських якостей «Стилі менеджменту. Я - лідер.» Реєстрація бізнесу. Захист інтелектуальної власності. Гра «Як ми бізнес реєстрували….».
Заняття 10. «Маркетинг стартапів». Брендинг. Споживач. Реклама.
Практикум «Конструктор брендів: чий бренд найкращий?».
Заняття 11. «Вихід на IPO. Стрімке зростання». Механізми участі інвесторів у підприємстві- стартапі. Акціонерна компанія, специфіка управління нею, види акціонерних товариств. Види акцій підприємства. Первинне розміщення акцій на біржі (IPO). Ділова гра «Від запуску до прибутку: шлях IPO».
Заняття 12. «Презентація проектів, підготовлених учасниками програми». Представлення проектів стартапів команд, підведення підсумків. Вручення сертифікатів про завершення курсу.
Строк реалізації етапу
01 червня 2024
—
31 серпня 2024
Відповідальний виконавець
Ковальський Євген Миколайович та провідні тренери проекту.
Етапи реалізації
Тренерська та менторська підтримка
Завдання
Проведення консультацій та менторської підтримки учасникам проекту моніторинг та аналіз успіхів учасниць.
Опис заходів для здійснення етапу
Під час даного етапу учасники отримуватимуть професійні консультації від тренерів та партнерів проекту на всіх етапах оформлення бізнес-ідей та працевлаштування.
Строк реалізації етапу
01 червня 2024
—
29 вересня 2024
Відповідальний виконавець
Ковальський Євген Миколайович та провідні тренери проекту
Етапи реалізації
Інформаційний етап
Завдання
Проведення інформаційного висвітлення проекту
Опис заходів для здійснення етапу
Написання та розміщення інформації про реалізацію та результати проекту в мережі інтернет.
Строк реалізації етапу
01 червня 2024
—
30 вересня 2024
Відповідальний виконавець
Ковальський Євген Миколайович
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми
Для поширення інформації про старт, реалізацію та фінальну презентацію проєкту, заявник обиратиме максимально доступну кількість каналів комунікацій, в тому числі використовуватиме свої професійні здобутки та можливості по одному з видів діяльності у сфері створення та просування електронних рекламних кампаній. Плануємо залучати такі канали комунікації, як офіційний сайт проєкту (вже існує) та контекстну рекламу, сторінки в соціальних мережах, та рекламну кампанію в Facebook та Instagram, Телеграм –канал.
Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Організація планує подальше продовження проєкту на базі напрацювань, отриманих під час її реалізації. Планується розширення роботи Залучення нових партнерів, реалізація плану дій на 2025-2026 р.р
Документи проекту
Наказ про проведення заходу
application/pdf
Завантажено: 26 серпня 2024 року
Договір
application/pdf
Завантажено: 14 жовтня 2024 року
Підсумковий звіт
application/pdf
Завантажено: 20 листопада 2024 року
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації