Дитячий табір психологічної, творчої та соціальної адаптації "Усмішка дитини"
Статус
Переможець
Проєкт подано
02 лютого 2024 року
Період реалізації проєкту
01 травня 2024 - 30 вересня 2024
Номер проєкту
20240202-4820
Бюджет
671240 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Підвищення рівня компетентностей молоді з метою реінтеграції молоді з тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України, а також адаптації та соціалізації молоді в українському суспільному просторі
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Створення та функціонування дитячого табору з метою соціального супроводу й покращення якості життя дітей ВПО та дітей ветеранів і дітей загиблих (померлих) ветеранів війни, дітей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України шляхом комплексної реабілітації засобами психологічної та арт адаптацій (творчої й крафтової) і створення можливості для їхньої соціалізації та перспективи самостійного майбутнього.
Актуальність програми
На сьогодні офіційних даних про кількість дітей, які втратили батьків через війну, наразі немає у вільному доступі. У відкритих джерелах йдеться мова принаймні про 7,5 тисяч дітей, чиї батьки загинули на фронті.
Як свідчать дані дослідження "Діти та війна", проведеного благодійною організацією СОС Дитячі Містечка:
77% дітей-переселенців стали свідками обстрілів і бомбардувань, 73% перебували у сховищі, а майже 30% пережили окупацію.
4% маленьких українців пройшли через російські фільтраційні табори, а близько 8% дітей пережили голод та відсутність доступу до питної води.
У нових умовах ведення бойових дій діти є найвразливішою групою. За межами безпечного середовища, де захист дітей є пріоритетом, їм загрожують усі вищезгадані негативні наслідки збройних конфліктів. Переміщення, втрата дому й членів родини, а також розлука з батьками, від яких залежить їхнє виживання, мають довготривалий вплив на процес розвитку та дорослішання, відчутний навіть у дорослому віці.
Оскільки дитячий організм усе ще розвивається, війна становить серйозну загрозу як для фізичного, так і для психічного здоров’я дітей. Створення та функціонування дитячого табору сприятиме фізичній і психологічній реабілітації та соціальній адаптації дітей.
Очікувані результати
Короткострокові
- Створено дитячий табір в двох регіонах України (Чернівецька область), який працював за трьома модулями: психологічний модуль, мистецький модуль, прикладний модуль.
- Підвищено рівень знань дітей про методи ННС. Виявлено «больові точки» дітей.
- Відпрацьовано навички комунікації у складних, стресових або конфліктних ситуаціях, навички ефективної взаємодії при використанні різних моделей ННС.
- Відпрацьовано психологічні практики подолання стресу, серед них: відпрацьовані техніки пісочної терапії, тілесно-дихальної терапії, хібукі-терапії, виконані нейровправи.
- Підвищено рівень знань дітей щодо технологій та видів декоративно-ужиткового мистецтва.
- Отримано навички з технік вишивки, виготовлення традиційної та текстильної ляльки, макраме, обробки дерева, виготовлення виробів із глини, собаки-обіймаки Хібукі.
- Поглиблено знання з історії України, історії українського кіно.
- Отримано навички вокальних технік та виразного читання, сценічної майстерності.
Показати повний опис
Довгострокові
Планується, що, принаймні, 5 – 10 дітей з кожної групи знайде нове творче хобі, що сприятиме творчій реабілітації у подоланні стресу, а 2-3 учасники з кожної групи захочуть на професійному рівні оволодіти творчою професією в галузі НХП та ремесел. 8-12 дітей стануть учасниками дитячого аматорського театрального колективу.
Запланований під час реалізації проєкту діалог з міжнародними волонтерськими організаціями та фондами передбачає пошук потенційних інвесторів, фінансова допомога яких надасть можливість реалізувати і розширити географію функціонування табору. А інформування закордонних колег щодо участі в нашому проєкті приверне увагу до проблеми соціальної адаптації та творчої реабілітації дітей ВПО, дітей ветеранів та дітей загиблих (померлих) ветеранів війни, дітей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
- Створено дитячий табір (Чернівецька область). Всього два заїзди по 30 осіб на 7 днів.
-Проведено по 2 тренінги в для кожної групи (усього 4 тренінги) щодо подолання травм війни, втрати близьких, ненасильницького спілкування, відпрацьовані техніки пісочної терапії, тілесно-дихальної терапії, хібукі-терапії, виконані нейровправи, в яких візьме участь по 30 дітей кожного заїзду відповідно. Усього візьме часть 60 дітей.
- Проведено по 3 тренінги за мистецьким та прикладним модулями (усього 6 тренінгів для двох груп) щодо технологій та видів декоративно- ужиткового мистецтва, технік вишивки, виготовлення традиційної та текстильної ляльки, макраме, обробки дерева, виготовлення виробів із глини. Виготовлено собаку-обіймаку Хібукі.
Тренінги з відпрацювання вокальних технік та технік сценічного мистецтва. В яких візьме участь по 30 дітей кожного заїзду відповідно (усього 60 дітей).
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
За результатами психологічних тренінгів діти навчаться вирішувати складні ситуації шляхом діалогу, познайомляться з техніками подолання тривожності та стресу, навчаться контролювати негативні емоції, боротися з тривогою та страхами. Відпрацюють техніки пісочної терапії, тілесно-дихальної терапії, хібукі-терапії, нейровправ. За результатами мистецького модуля поглиблять свої знання з творчих питань, познайомляться з історією українського кіномистецтва, музичного та бардівського мистецтва, відпрацюють навички декламування, виразного читання. В результаті реалізації прикладного модуля діти познайомляться з видами декоративно-ужиткового мистецтва наших предків, історією народних художніх промислів та ремесел України , на практиці відпрацюють техніки та технології різних видів вишивки, гончарних виробів, традиційної та текстильної ляльки, роботи з деревом, виготовлять собаку-обіймаку Хібукі.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Дитячий табір психологічної, творчої та соціальної адаптації "Усмішка дитини"
Всього учасників (з них жінок)
60
(30)
осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
5
(2)
осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
30
(15)
осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
2 групи по 30 осіб 12-14 років з 21 регіону України. Групи сформовані з числа дітей ВПО, дітей ветеранів та дітей загиблих (померлих) ветеранів війни, дітей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, які будуть брати участь у заході (дитячому таборі).
План реалізації програми
Етапи реалізації
Організаційно - підготовчий етап
Завдання
Проведення підготовчих робіт до реалізації проекту
Опис заходів для здійснення етапу
Відбір учасників проєкту.
Відбір наставників трьох модулів проєкту.
Проведення переговорів з контрагентами щодо надання послуг з проживання та харчування, витратних матеріалів для проведення прикладного та мистецького модулів тощо.
Розробка матеріалів тренінгу та майстер-класів.
Вирішення соціально-побутових потреб учасників.
Розробка матеріалів інформ. компанії, тощо.
Строк реалізації етапу
01 травня 2024
—
31 травня 2024
Відповідальний виконавець
Дубінська С.В. - керівник ГО.
Етапи реалізації
Основний етап
Завдання
Проведення заходів психологічного модуля, які сприяють психологічній та соціальній адаптації дітей. Проведення заходів мистецького та прикладного модулів, які сприяють професійній та творчій адаптації дітей, розвитку навичок та вмінь
Опис заходів для здійснення етапу
Провести по 2 тренінги (для кожної з двох груп відповідно) щодо подолання травм війни, втрати близьких, ненасильницького спілкування, відпрацьовані техніки пісочної терапії, тілесно-дихальної терапії, хібукі-терапії, виконані нейровправи.
Провести по 3 тренінги за мистецьким та прикладним модулями щодо технологій та видів декоративно-ужиткового мистецтва, технік вишивки, виготовлення традиційної та текстильної ляльки, макраме, обробки дерева, виготовлення виробів із глини, історії України.
Тренінги з відпрацювання вокальних технік та технік сценічного мистецтва.
Строк реалізації етапу
01 червня 2024
—
31 серпня 2024
Відповідальний виконавець
Дубінська С.В. - керівник ГО.
Етапи реалізації
Забезпечення проведення інформаційної компанії
Завдання
Забезпечення якнайбільшого розголосу щодо основних цілей, наповненості та результатів проекту.
Опис заходів для здійснення етапу
Розробка оголошення про набір дітей до табору, розміщення його у соціальних мережах, сайтах партнерів, ветеранських, волонтерських та соціальних організацій.
Розміщення інформації на сторінці організації.
Забезпечити у соціальних мережах розміщення інформації про проведення проекту.
Висвітлити у соціальних мережах результатів проекту.
Висвітлення етапів реалізації програми в засобах масової інформації
Строк реалізації етапу
01 травня 2024
—
30 вересня 2024
Відповідальний виконавець
Дубінська С.В. - керівник ГО.
Етапи реалізації
Підсумковий етап
Завдання
Аналіз результатів заходу та підготовка звітності.
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка фінансового та змістового звітів.
Розробка плану післядії.
Строк реалізації етапу
01 вересня 2024
—
30 вересня 2024
Відповідальний виконавець
Дубінська С.В. - керівник ГО.
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми
Плануємо залучати такі канали комунікації, як офіційний сторінка організації та контекстну рекламу, сторінки громадськиї об'єднань, які працюють з дітьми, ветеранські, волонтерські та соціальні організації, а також та рекламну кампанію в Facebook та Instagram.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації