Тренінг психічного здоров’я "Мій спокій - моя сила"
Статус
Переможець
Проєкт подано
05 лютого 2024 року
Період реалізації проєкту
01 травня 2024 - 30 вересня 2024
Номер проєкту
20240205-5080
Бюджет
745200 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Підвищення рівня компетентностей молоді з метою сприяння гармонійному психічному розвитку молоді, формування свідомого та відповідального ставлення до власного здоров’я та культури безпеки життєдіяльності
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Метою тренінг є покращення якості та доступності допомоги та психосоціальної підтримки для людей із психічними розладами в Україні. Даний тренінг є важливою складовою ментального здоров'я, адже під час повномасштабного вторгнення велика частка людей страждає на психічні розлади, а психіка ВПО є найбільш вразливою в умовах війни.
Актуальність програми
Ментальне здоров'я — це основа нашого щасливого та гармонійного життя. Піклуючись про своє психічне благополуччя, ми стаємо сильнішими, щасливішими та здатними подолати будь-які труднощі, які можуть зустрітися на шляху. Адже навіть найсильнішим потрібна підтримка. Під час війни та після її закінчення увага до психічного здоров’я громадян має бути на особливо високому рівні, оскільки саме рівень психологічного благополуччя матиме вплив на загальний стан здоров’я, економічне відновлення та добробут країни. За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), психічне здоров’я – це стан добробуту, коли людина може справлятися зі стресами, плідно працювати і робити внесок у свою громаду або спільноту. В умовах війни травмувальні і стресові чинники для психосоціального стану людини є вкрай сильними, що потребує уваги відповідних фахівців і системної кваліфікованої соціально-психологічної підтримки і допомоги. Нещодавно МОН спільно з ДНУ «Інститут освітньої аналітики» та у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), проведено опитування закладів вищої освіти щодо визначення нагальних потреб здобувачів освіти та науково-педагогічних працівників. Більшість визначили актуальною потребу в додатковій підтримці ментального здоров’я та психосоціальній допомозі для своїх студентів і викладачів через війну та переміщення, пов’язане з війною. Майже всі вказали, що їм потрібна додаткова підтримка для задоволення цієї потреби.
Очікувані результати
Короткострокові
- провести ряд тренінгів, в рамках яких приділено особливу увагу питанням соціальної, психологічної та особистісної молоді. - цей курс передбачає надання корисних поряд, рекомендацій щодо збереження психічного здоров’я для забезпечення емоційної стійкості молоді. - проект дасть можливість об’єднати зусилля науково-педагогічних працівників та практиків – фахівців закладів соціальної сфери, охорони здоров’я та громадськість – громадські організації, задля пошуку спільних напрямів співпраці у напрямку соціально-психологічної реабілітації вразливих категорій громадян.
Показати повний опис
Довгострокові
- налагодження зв’язків між різними ініціативами та організаціями, що надають підтримку вимушеним переселенцям – для кращої координації зусиль та досягнення більшого спільного ефекту; - розробка і впровадження довгострокових стратегій допомоги вимушеним переселенцям та їх інтеграції; - волонтерська діяльність учасників проекту; - допомога у вирішенні гуманітарних та соціально-правових проблем вимушених переселенців; - проведення досліджень з питань соціально-правового захисту та питань комплексної реабілітації вимушеним переселенцям та їх адаптації у приймаючих громадах.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
- провести тренінги для 4 груп по 30 осіб. - розробити та виготовити інформаційну літературу для проведення тренінгів: 3 видипо 120 примірників. - надати психологічну допомогу 120 учасникам проекту.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Наш тренінг створено для: - підкреслити молоді, що усі психологічні проблеми є важливими; - зробити психологічну допомогу доступною для кожного; - вміти розпізнавати необхідність психологічної допомоги та підтримувати своїх друзів та близьких в цьому. - визначення у молоді рівня знань з питань збереження та відновлення психічного здоров‘я; - формування навичок першої психологічної допомоги/самодопомоги у кризових ситуаціях; - оволодіння вмінням самостійно виявляти та знижувати психоемоційну напругу, а також розширення уявлень про власні психологічні ресурси.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Тренінгпсихічного здоров'я "Мій спокій - моя сила"
Всього учасників (з них жінок)
120 (60) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
80 (40) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
молодь від 14-25 років з усіх регіонів України, в тому числі молодь з числа внутрішньо переміщених осіб, яка тимчасово переміщена із окупованих територій та зони проведення бойових дій.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Організаційно-підготовчий етап
Завдання
Проведенняпідготовчих робіт для реалізації проекту.
Опис заходів для здійснення етапу
Інформування через соціальні мережі про набір учасників, розробка графіку, програм та учбових матеріалів навчання.
Строк реалізації етапу
01 травня 2024 — 31 травня 2024
Відповідальний виконавець
Жукова Тетяна - керівник ГО, керівник проекту.
Етапи реалізації
Основний етап
Завдання
Безпосереднє проведення проекту.
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення тренінгів для 4 груп по 30 осіб. Забепечення учаснків інформаційними матеріалвми (3 види по120 примірників). Визначення у молоді рівня знань з питань збереження та відновлення психічного здоров‘я; формування навичок першої психологічної допомоги/самодопомоги у кризових ситуаціях; оволодіння вмінням самостійно виявляти та знижувати психоемоційну напругу, а також розширення уявлень про власні психологічні ресурси.
Строк реалізації етапу
01 червня 2024 — 31 серпня 2024
Відповідальний виконавець
Жукова Тетяна - керівник ГО, керівник проекту.
Етапи реалізації
Підсумково-звітний етап
Завдання
Підсумково-звітний етап
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка та здача матеріально-технічної, бухгалтерської, фінансової та іншої звітності.
Строк реалізації етапу
01 вересня 2024 — 30 вересня 2024
Відповідальний виконавець
Жукова Тетяна - керівник ГО, керівник проекту.
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Інформування громадськості про хід та результати реалізації проекту буде здійснюватися: · інформування у місцевих ЗМІ (статті, інтерв’ю, прес-конференції, піар-підтримка представниками цільових груп). · розміщення інформації про захід у соціальних мережах. · інформування про проведення заходу обласними молодіжними та ветеранськими громадськими організаціями. 

Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux