Всеукраїнська акція «ЧЕСТЬ ТА ГІДНІСТЬ. ДЕРЖАВНІ ТА ВІЙСЬКОВІ СИМВОЛИ В УКРАЇНІ - ТРАДИЦІЇ НАРОДУ»
Статус
Припинено участь
Проєкт подано
05 лютого 2024 року
Період реалізації проєкту
01 травня 2024 - 30 вересня 2024
Номер проєкту
20240205-5008
Бюджет
618840 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Підвищення рівня культури волонтерства серед молоді
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Підвищення рівня громадянських та волонтерських компетентностей молоді через утвердження в свідомості і почуттях особистості цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України та до Конституції України, Законів України, державної символіки.
Актуальність програми
Українська нація має тисячолітню історію. Історію повну перемог та звитяги. Змінювалися форми організації Держави – Київська Русь, Велике Князівство Литовське, Річ Посполита, Козаччина та Гетьманщина, Українська Народна Республіка та Українська Держава – різні форми та назви – проте єдина суть: українська нація завжди мала власну державу, зберігаючи тяглість державницьких традицій в сторіччях та людях, символах та традиціях. У кожному з цих періодів українці вносили в цивілізаційну скарбницю тисячі об’єктів матеріальної та нематеріальної спадщини. Церкви та палаци, паланки та Січі, вишиванки та рушники, віче та народовладдя – все це є надбанням нашої і світової історії. Але не менш важливим у формуванні та сталому існуванні України як Європейської держави мали її символи. Згадаємо часи Козаччини та козацькі клейноди, хоругви княжих полків, унрівські та гетьманські, упівські та добровольчі стяги – все це є нашим культурним надбанням, історичною та міліарною славою. Але нажаль за часів імперських та радянських українська історична традиція була штучно замінена – замість власної історії покоління вчили чужу. Як наслідок – створення спотвореної етноспільноти – «пострадянська та імперська маса». Остання і розпочала найкривавішу віну на Сході Європи за останні 70 років. Саме тому відродження пам’яті про власне українські державницькі та міліарні традиції через популяризацію української військової та державної символіки є важливим елементом духовного та морального Відродження наці
Очікувані результати
Короткострокові
організація та проведення конференцій «Традиції української мілітарної та державної символіки» організація пересувної експозиції та зустрічей з молоддю (учнями старших класів, студентами, іншими категоріями молоді) «Традиції українських військових та козацьких прапорів», «Державний Прапор – від княжих часів до сьогодення», «Від Володимирова Тризуба до Великого Герба України.», «Історія Символів - герби княжі, гетьманські, державні», «100-річчя Українського війська у шевронах та символах» Організація та проведення круглих столів, Лекціі-дисуцсіі, Лекції презентації за темою «Честь та Гідність. Національна, державна та військова символіка в Україні - традиції тисячолітньої нації» організація пересувної експозиції та зустрічей з молоддю (учнями старших класів, студентами, іншими категоріями молоді) «Таємниці Державного Герба України. До 100-річчя затвердження герба УНР» та «Лицарськи Традиції - Символи Збройних Сил України».
Показати повний опис
Довгострокові
• залучення молоді в регіонах країни до проблем відновлення культурних та історичних традицій України за рахунок створення потужного волонтерського руху • формування позитивної громадської думки серед молоді нашої країни, особливо у східних регіонах, шляхом постійного громадського обговорення аспектів процесу відновлення культурних традицій та традицій волонтерства
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Буде охоплено акцією: -молодь віком від 14 до 35 років, переважно із сходу України (1960 осіб) -представники Збройних сил України, Національної гвардії, Прикордонної служби, Морського сектору , добровольчих батальйонів, ДУК (1500 осіб) -працівники державних органів влади, органів місцевого самоврядування, що зайняті в процесі реалізації державної політики в галузі культури (400 осіб) -представники громадянського сектору, волонтерських організацій та організацій ветеранів російсько-української війни (640 осіб)
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
• пропаганда ідей волонтерства на основі державництва: виховання правової культури, поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки —Прапора України та державних символів. • проведення конференцій щодо вирішення проблем волонтерства та відновлення традицій української державної і міліарної символіки.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Всеукраїнська акція «ЧЕСТЬ ТА ГІДНІСТЬ. ДЕРЖАВНІ ТА ВІЙСЬКОВІ СИМВОЛИ В УКРАЇНІ - ТРАДИЦІЇ НАРОДУ»
Всього учасників (з них жінок)
700 (320) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
250 (40) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
350 (210) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
• молодь віком від 14 до 35 років, що мешкають в 10 областях України та м. Київ. • представники Збройних сил України, Національної гвардії, Прикордонної служби, Морського сектору, добровольчих батальйонів, ДУК • працівники державних органів влади, органів місцевого самоврядування, що зайняті в процесі реалізації державної політики в галузі культури • представники громадянського сектору, волонтерських організацій та організацій ветеранів російсько-української війни
План реалізації програми
Етапи реалізації
Інформаційний та підготовчий етапи
Завдання
Висвітлення етапів реалізації програми в засобах масової інформації
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка, видання і безкоштовне розповсюдження інформаційно-довідкових матеріалів
Строк реалізації етапу
01 травня 2024 — 30 червня 2024
Відповідальний виконавець
Президент Асоціації О. А. Севастьянов
Етапи реалізації
Основний етап роботи по вирішенню проблем програми
Завдання
• налагодження та розвиток в регіонах України постійного молодіжного громадського обговорення аспектів волонтерського виховання, та сприяння розробці конкретних механізмів активного включення регіонів України у процеси виховання молодого покоління на засадах державотворення та військової звитяги - тобто змістовного та свідомого волонтерства.
Опис заходів для здійснення етапу
- організація та проведення конференцій «Традиції української мілітарної та державної символіки» в м. Запоріжжя, м.Харків, м.Київ (300 осіб). - Круглі столи, Лекціі-дисуцсіі, Лекції презентації за темою «Честь та Гідність. Національна, державна та військова символіка в Україні - традиції тисячолітньої нації» (м. Запрріжжя, м.Харків, м.Київ (600 осіб) - організація пересувної експозиції та зустрічей з молоддю (учнями старших класів, студентами, іншими категоріями молоді) «Традиції українських військових та козацьких прапорів», «Державний Прапор – від княжих часів до сьогодення», «Від Володимирова Тризуба до Великого Герба України.», «Історія Символів - герби княжі, гетьманські, державні», «100-річчя Українського війська у шивронах та символах» (м. Запорізька область – 5 населених пунктів, Харківська область – 5 населених пунктів). - організація та проведення конференцій «Традиції української мілітарної та державної символіки» в м. Запоріжжя, м.Харків, м.Київ (300 осіб). - Круглі столи, Лекціі-дисуцсіі, Лекції презентації за темою «Честь та Гідність. Національна, державна та військова символіка в Україні - традиції тисячолітньої нації» (м. Запоріжжя, м.Харків, м.Київ (600 осіб) - організація пересувної експозиції та зустрічей з молоддю (учнями старших класів, студентами, іншими категоріями молоді) «Традиції українських військових та козацьких прапорів», «Державний Прапор – від княжих часів до сьогодення», «Від Володимирова Тризуба до Великого Герба України.», «Історія Символів - герби княжі, гетьманські, державні», «100-річчя Українського війська у шивронах та символах» (м. Запорізька область – 10 населених пунктів, Донецька область – 10 населених пунктів, Харківська область – 10 населених пунктів). - організація пересувної експозиції та зустрічей з молоддю (учнями старших класів, студентами, іншими категоріями молоді) «Таємниці Державного Герба України. До 100-річчя затвердження герба УНР» та «Лицарськи Традиції - Символи Збройних Сил України», " Хрестом і мечем"
Строк реалізації етапу
01 липня 2024 — 16 вересня 2024
Відповідальний виконавець
Президент Асоціації О. А. Севастьянов
Етапи реалізації
Аналіз результатів реалізації програми
Завдання
Підвести підсумки реалізації програми.
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка творчого та фінансового звітів. Проведення підсумкової прес-конференції
Строк реалізації етапу
17 вересня 2024 — 30 вересня 2024
Відповідальний виконавець
Президент Асоціації О. А. Севастьянов
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Інформування громадськості про хід та результати реалізації проекту буде здійснюватися

·       у всеукраїнських та регіональних друкованих засобах масової інформації (11 видань)

·       на всеукраїнських телевізійних каналах (3 канали),

·       на місцевих телевізійних каналах (5 канали),

·       радіоканалах (4 канали),.

·       В мережі Інтернет (10 сайтів).

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Планується продовження акції в 2025 -2026 роках із розширенням географії проведенні та збільшення кількості заходів в рамках проекту і учасників. Окремим етапом планується - міжнародний блок за рахунок залучення учасників із числа молоді в країнах Європи.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux