Всеукраїнський STEM-фестиваль «ROBOTICA-2024»
Статус
Припинено участь
Проєкт подано
12 лютого 2024 року
Період реалізації проєкту
01 травня 2024 - 31 липня 2024
Номер проєкту
20240212-5377
Бюджет
696712.14 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Підвищення рівня компетентностей молоді з метою формування у молоді культури підприємництва (у тому числі соціального), професійного та кар’єрного розвитку, стимулювання до відкриття власної справи, адаптації до ринку праці в умовах війни та післявоєнний період
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Надати можливість кожній дитині поринути у світ робототехніки, щоб розкрити свій потенціал винахідника у змагальному середовищі STEMу.
Актуальність програми
XXI століття – століття бурхливого розвитку науки, техніки та високих технологій. Цю тенденцію найкраще помічає молодь тому, що вона живе в цьому і цим. Саме тому маємо чимало випадків своєрідних відкриттів саме молоддю. Утім наразі в Україні ні шкільні заклади, ні позашкільні не створюють належні умови для реалізації самобутніх інженерних досягнень молоді, яка могла б себе відчути потрібною частинкою винахідників планети Земля. Саме Всеукраїнський STEM-фестиваль «ROBOTICA-2024» дає можливість дітям відчути себе справжніми винахідниками з можливістю демонструвати свої робототехнічні знання, уміння та навички, змагатися іншими та представляти Україну на всесвітніх змаганнях та олімпіадах. Водночас ковідний та постковідний простір та воєнні реалії в Україні стали суттєвою перешкодою для проведення подібних заходів в Україні. Безумовно, це негативно уже відобразилося на розвитку багатьох компетентностях дітей, насамперед йдеться про креативність, критичне мислення, комунікацію та командну роботу. А це саме ті ключові чинники, які розвиває наш захід та формує у кожного його майбутню конкурентноспроможність. У сучасних реаліях такі компетентності є украй важливими, адже саме з такими розвиненими компетентностями наша українська молодь зможе підняти Україну з повоєнних руїн.
Очікувані результати
Короткострокові
1. Підготовка тренерів для проведення роботетхнічних змагань на заході 2. Підготовка суддів ро для проведення роботетхнічних змагань на заході 3. Залучення дітей до науково-технічної творчості. 4. Підняття емоційного стану дітей та молоді, підвищення мотивації до навчання та бажання розвиватися в галузі інженерії, робототехніки; 5. Розвиток soft skills та hard skills у дітей та молоді. 6. Розвиток вміння молоді з усієї України толерантно змагатися. 7. Підготовка волонтерів.
Показати повний опис
Довгострокові
1. Розвиток у молоді компетентностей винахідника 2. Представлення української молоді на міжнародних змаганнях, олімпіадах. 3. Сприяння у працевлаштуванні волонтерів. 4. Підвищення кваліфікації тренерів. 5. Створення ком’юніті людей, які об’єднані загальними ідеями створення умов для розвитку дітей та молоді. 6. Формування у дітей та молоді професійної орієнтації.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Залучення 500 учасників змагань, 50 суддів, 150 волонтерів, підготовка 500 сертифікатів для дітей, проведення 2 тренінгів для суддів, проведення 2 тренінгів для тренерів, проведення 3 онлайн-семінари для волонтерів, залучення сімей до заходу – 1000, кількість глядачі, які спостерігають за онлайн-трансляцією – 10 000, здобуття призових місць – 50, підвищення кваліфікації тренерів – 30.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Практичний розвиток компетентностей молоді: креативність, критичне мислення, комунікація, лідерські якості, командна робота Виховання єдності згуртованості самобутності серед юних винахідників з усієї України. Професійна орієнтація дітей та молоді через залучення їх до вирішення глобальних проблем, які постають у сучасному світі. Якісні показники: 1. Розвиток компетентностей: Практичний розвиток креативності та критичного мислення. Зміцнення комунікативних навичок. Формування лідерських якостей та командної роботи. 2. Професійна спрямованість: Залучення дітей та молоді до вирішення глобальних проблем, що розвиває їхню професійну спрямованість. 4. Технічний розвиток: Високотехнологічне обладнання, яким користуються учасники, сприяє формуванню їхнього практичного досвіду. 5. Мережа взаємодії: Створення платформи для обміну досвідом та співпраці, підсилюючи взаємодію STEM-спільноти. 6. Інклюзивність та різноманіття: Стимулювання участі представників різних соціальних груп та регіонів. 7. Глобальна відповідальність: Ці показники не тільки сприяють освітньому процесу, а й формують повноцінних громадян та фахівців, готових до викликів сучасного світу.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Всеукраїнський STEM-фестиваль «ROBOTICA-2024»
Всього учасників (з них жінок)
500 (200) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
50 (10) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
150 (50) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Діти віком з 3 до 18 років та тренери з таких областей: Київська, Миколаївська, Львівська, Житомирська, Сумська, Кіровоградська, Хмельницька, Івано-Франківська, Дніпропетровська, Харківська, Черкаська, Полтавська, Вінницька. Волонтери з усіх областей України.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовка до проведення заходу
Завдання
- Підготувати дітей до змагань: ознайомлення з темою сезону, правилами проведення змагань. - Організувати роботу суддів, їх навчання. - Організувати роботу тренерів, їх навчання. - Організувати роботу волонтерів, їх навчання. - Вирішити організаційно-технічних моментів проведення заходу. - Рекламувати захід. - Розробити необхідні організаційні документи для належного проведення заходу.
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення тренінгів для тренерів. - Проведення тренінгів для суддів. - Розробка правил проведення змагань. - Пошук та юридичне оформлення локації для проведення заходу. - Пошук та юридичне оформлення відповідного обладнання. - Пошук та юридичне оформлення охорони. - Пошук та юридичне оформлення здійснення фото-відео фіксації. - Пошук та юридичне оформлення послуг ведучого. - Пошук та юридичне оформлення канцелярських поліграфічних, канцелярських та інших засобів. - Розміщення реклами в мережі Інтернет. - Запрошення публічних державних посадовців (міністра МОНУ, керівника ІМЗО тощо), представників організацій (Microsoft, Lenovo, LEGO України тощо). - Розробка відповідних правил, інструкцій, згод, положень, розкладів.
Строк реалізації етапу
01 травня 2024 — 24 червня 2024
Відповідальний виконавець
Дерев’янко Анна, менеджер з проєктів
Етапи реалізації
Проведення заходу
Завдання
Організувати та провести захід.
Опис заходів для здійснення етапу
- Оснащення зон для проведення заходу. - Організація для проведення змагань з таких напрямків: World Robot Olympiad, Виставка-конкурс творчих робіт з LEGO, ROBOART, FLL Challenge, FLL Explore, sumo, Sumo кероване. - Проведення настановчих зборів з організаторами, ведучим, суддями, відповідальними особами за локаційні напрямки. - Реєстрація учасників та тренерів. - Проведення заходу. - Нагородження переможців.
Строк реалізації етапу
25 червня 2024 — 30 червня 2024
Відповідальний виконавець
Стоєцька Оксана, директор; Дерев’янко Анна, менеджер з проєктів
Етапи реалізації
Підготовка до міжнародних змагань
Завдання
Проаналізувати проведення заходу та підготувати дітей до міжнародних змагань.
Опис заходів для здійснення етапу
- Провести підсумкові збори організаторів, суддів, тренерів, волонтерів з метою здійснення аналізу проведеного заходів. - Провести навчання тренерів та дітей для їх участі у міжнародних змаганнях.
Строк реалізації етапу
01 липня 2024 — 31 липня 2024
Відповідальний виконавець
Дерев’янко Анна, менеджер з проєктів
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Висвітлення інформації в ЗМІ, соціальних мережах, вебсайті, онлайн-трансляція заходу, розміщення інформації в месенджерах, інформативна розсилка електронною поштою, а саме:

Сайт заходу ГО (https://robotica.in.ua/) - 01.05.2024 - 31.07.2024 - публікація оголошень, статей, інформативних даних.

Facebook сторінка ГО (https://www.facebook.com/Roboticainua/) - 01.05.2024 - 31.07.2024 - публікація оголошень, статей, інформативних даних, звітів.

Facebook сторінка ІМЗО (https://www.facebook.com/groups/805895179541236) - 01.05.2024 - 31.07.2024 - публікація оголошень.

Facebook сторінка Будинку іграшок (https://www.facebook.com/Ihrashkyua)- 01.05.2024 - 31.07.2024 - публікація оголошень.

Сайт МОНу (https://mon.gov.ua/ua/events) - 01.05.2024 - 31.07.2024 - публікація оголошень.

Телеканал 24 - 29.06.2024 - телесюжет новин.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
З 2015 року громадська організація проводить цей захід, на якому були навіть призові місця на міжнародному рівні, наприклад: перше місце в у Всесвітній олімпіаді з робототехніки в категорії «Університети» (Катар, 2015); перше місце у Студентській категорії (Таїланд, 2018); українські команди увійшли до ТОП-8 Регулярної категорії та категорії Сюрприз від Канади, та зайняли призові місця в цих категоріях: перше місце у Регулярній категорії Молодшої ліги; перше місце у категорії Сюрприз Молодша ліга; друге місце у категорії Сюрприз Молодша ліга; друге місце у категорії Сюрприз Середня ліга (Канада, 2020) тощо і це серед близько 100 країн світу, які беруть участь.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux