Мандрівний табір-вишкіл "Шляхами УПА"
Статус
Переможець
Проєкт подано
05 лютого 2024 року
Період реалізації проєкту
01 травня 2024 - 31 серпня 2024
Номер проєкту
20240205-5051
Бюджет
205110 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Підвищення рівня знань про видатних осіб українського державотворення, борців за незалежність України.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Підвищення рівня знань про видатних осіб українського державотворення, борців за незалежність України., шляхом проведення мандрівного табору-вишколу “Шляхами УПА” від с. Дермань до с. Антонівці та створення відповідного туристичного маршруту.
Актуальність програми
Активна фаза війни унаочнила інтерес до історії та подій боротььби Української Повстанської Армії. Зокрема, з 22% до 43% зросла частка тих, хто позитивно оцінює діяльність ОУН-УПА (див. https://www.kiis.com.ua/? lang=ukr&cat=reports&id=1146&page=1) Суспільний інтерес теми пам’яток історії УПА, до прикладу, пам’ятки у с. Залав'я були показані у відео з кінного походу українським Поліссям (https://youtu.be/WqBZ_rOm5Mw?t=1442) українського документального проєкту Хащі. Це відео переглянули понад 562 тис. користувачів мережі. Село Дермань є дуже важливим в історії боротьби, адже саме тут діяв так званий “Картографічний інститут УПА” на даний час тут похований генерал УПА начальник штабу Леонід Ступницький. с. Антонівці є місцем розташуванням штабу УПА-Південь. Водночас по маршруту учасники відвідають інші визначні та трагічні місця боротьби. Зокрема, хутір Набивці місце останнього бою та загибелі повстанці Степана Денисюка “Тріски”, с. Буща тут тут загинув курінний Семен Котик “Докс”. С. Ілляшівка саме тут вважається відбулася Конференція Поневолених народів у 1943 році на якій зокрема був присутній Роман Шухевич. Пантеон Гурбенського бою та інші поховання повстанців у Гурбенському лісі. Водночас піша мандрівка супроводжуватиметься упорядкуванням місць пам’яті, прокладанням та маркуванням туристичного маршруту, а також для учасників будуть проведені тренінги з омедичної допомоги, виживання в екстремальних умовах, та буде надано базові навички із спортивного орієнтування
Очікувані результати
Короткострокові
Інформаційна війна росії проти України почалася з часів нашої Незалежності, тому для того, щоб у підростаючого покоління формувалися державницькі погляди, любов до своєї батьківщини молодь потрібно виховувати на відповідних взірцях. Прикладом безкомпромісної боротьби є воїни УПА. Учасники мандрівного табору-вишколу "Шляхами УПА" дійсно пройдуть шляхами бійців УПА, дізнаються про видатних військовиків та їхні воєнні операції, здійснять акції з вшанування. Крім того самі учасники, як колись упівці пройдуть вишкіл.
Показати повний опис
Довгострокові
Рівненщина є унікальним регіоном в контексті боротьби УПА. Зокрема, тут відбулася перша конференція поневолених народів в 1943 році та найбільший бій між УПА та НКВС у Гурбах. Таким чином, мандрівний табір-вишкіл "Шляхами УПА" стане першим заходом на якому учасники прокладатимуть повноцінний туристичний маршрут який буде промарковано та буде використовуватися для національно-патріотичного виховання. Тобто результатами згодом зможуть скористатися усі охочі і особливо це стане в нагоді для виховання учнів. Учасники стануть тими агентами змін, які будуть нести в свої спільноти інформацію про видатних борців за незалежніть України.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
50 учаників заходу отримають лідерський досвід крім того пройдуть загартування польовими умовами; мережування - кожен учаники заприязниться з іншими учасниками та організаторами, що створить мережу горизонтальних з'язків, а це відповідно до теорії снігової кулі дасть більший кумулятивний ефект; Інформаційне Поширення: Загальна аудиторія, яка буде охоплена інформацією про проект через соціальні медіа, партнерські мережі, друковані та інтернет ЗМІ, оцінюється в 50 000 осіб. Це дозволить збільшити обізнаність про проект та його цілі серед ширшої громадськості. Формування Спільноти: Планується, що після завершення проекту організатори продовжать співпрацю із учасниками та стануть менторами і порадниками для їхніх громадських чи патріотичних проектів у своїх громадах, тим самим сприяючи поширенню набутих знань та цінностей, а також зміцненню місцевих громад.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Учасники отримають знання про героїсну сторінку боротьби УПА. Зокрема, дізнаються більше про Леоніда Ступницького, "Дерманську Республіку", Картографічний інститут УПА, Останній бій повстанця на псевдо Тріска, Бущанський прорив після Гурбенського бою, трагічну загибель курінного Докса, Першу Конференцію поневолених народів, Гурбенський Бій, історію функціонування штабу УПА-Південь; Отримають навички полового побуту, мандрівництва, першої домедичної допомоги, подолання природних перешкод туристськими методами, спортивного орієнтування та навчатьься керувати плавзасобами(каяками). Також, через спілкування із жителями громад по території яких пролягає маршрут сприятимуть поширенню інформації про проект та мережуванню.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Мандрівний табір-вишкіл "Шляхами УПА"
Всього учасників (з них жінок)
50 (20) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
10 (5) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Молодь віком від 14 до 35 років кількість 50 осіб
План реалізації програми
Етапи реалізації
Організаційний етап
Завдання
Формування команди
Опис заходів для здійснення етапу
Розподіл ролей в команді; постановка завдань, підготовка медіякампанії та загального брендингу матеріалів, постановка смм-стратегії;
Строк реалізації етапу
01 травня 2024 — 31 травня 2024
Відповідальний виконавець
Денисюк Олександр, керівник проекту
Етапи реалізації
Підготовчий етап
Завдання
Погодження маршруту
Опис заходів для здійснення етапу
Проходження маршруту командою, отримання дозволів від місцевої влади, поліції, МНС, пошук та підготовка необхідного обладнання; Створення онлайн-анкети кандидатів для участі; поширення інформації про початок проекту
Строк реалізації етапу
01 червня 2024 — 30 червня 2024
Відповідальний виконавець
Бовталюк Костянтин, заступник голови ГО
Етапи реалізації
Основний етап (Реалізація)
Завдання
Проведення 5- ти денного мандрівного табору-вишколу "Шляхами УПА"
Опис заходів для здійснення етапу
Аналіз поданих заявок на участь; відбір та запрошення учасників проекту, збір усього обладнання; домомвленості про транспорт;Проведення 5- ти денного мандрівного табору-вишколу "Шляхами УПА"
Строк реалізації етапу
01 липня 2024 — 11 серпня 2024
Відповідальний виконавець
Денисюк Олександр керівник проекту
Етапи реалізації
Інформаційна кампанія
Завдання
Розповсюдження та популяризація результатів проекту
Опис заходів для здійснення етапу
Донесення через медія та соцмережі інфвормації про проект, його реалізацію, презентація таборової книжечки із маршрутом, поширення фото на фоні брендових банерів та ін
Строк реалізації етапу
01 серпня 2024 — 31 серпня 2024
Відповідальний виконавець
Денисюк Інна, комунікаційник
Етапи реалізації
Заключний етап
Завдання
Підготовка звітної документації
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка звітної документації. Здача звітної документації організатору конкурсу.
Строк реалізації етапу
19 серпня 2024 — 31 серпня 2024
Відповідальний виконавець
Денисюк Олександр, керівник проекту
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Для ефективного інформування громадськості про перебіг та результати проекту мандрівний табір-вишкіл "Шляхами УПА" будуть використані різі канали комунікації, з метою охоплення різних верств населення близько 50 000 людей через партнерські мережі та різні медіа-платформи:

  • Власні ресурси: Інформація буде поширюватися через наш інформаційний сайт https://horyn.info/ де буде доступна актуальна інформація про проект, його хід та досягнення.
  • Соцмережі -Facebook: Рівненська горинь (https://www.facebook.com/profile.php?id=100057276017277), Горинь.інфо (https://www.facebook.com/horyn.info), Кз "РОЦНПВТК" (https://www.facebook.com/RivnePatrioticCenter), КЗ "РОМПВЦ" (https://www.facebook.com/plast.rivne) та ін.- тут буде вся інформація про проект хід реалізації, команду та учасників; Instagram: Горинь.інфо (https://www.instagram.com/horyn_info?igsh=djFzN2pja3Vyc2Ix) та КЗ "РОМПВЦ" (https://www.instagram.com/rivne_plast.centre?igsh=aGc3bDV2MzRsa3l1) - тут будуть публікуватися фото та відео з заходів, а також оновлення проекту, прямі еіфри для взаємодії з аудиторією; Засоби масової інформаціїГоринь.інфо, Рівне Суспільне, ЧаРівне, Рівне Район, РвНьюз, Рівненські Новини, ПроРівне та ін.


Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
В подальшому напрацювання цього проєкту будуть використовуватися як з туристичною метою так і з виховною. Окрім того маршрут, що пролягатиме маленькими селами зможе привернути до життя цих громад увагу широкого кола зацікавлених і найголовніше у такій ненав єязливій методі молодь буде виховуватися на прикладах українських героїв УПА. Отримані учасниками знання можуть бути згодом використані у роботі їх громадських організацій та при проведенні інформаційно-просвітницьких кампаній. Цей кейс сприятме тому, що можливо у своїх громадах також учасники будут створювати подібні маршрути для популяризації та меморіалізації усіх українських героїв. Після завершення періоду фінансової підтримки, ці результати та зв'язки можуть бути використані для подальшого розвитку та самофінансування проектів, включаючи розробку та впровадження платних таборів, програм і тренінгів, підтримку мережі контактів, а також організацію волонтерських і соціальних ініціатив.
Документи проекту
Наказ
application/pdf
Завантажено: 20 листопада 2024 року
Кошторис
application/pdf
Завантажено: 20 листопада 2024 року
Положення
application/pdf
Завантажено: 20 листопада 2024 року
Договір
application/pdf
Завантажено: 20 листопада 2024 року
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux