Наметовий табір станиці Дрогобич Пласту Національної Скаутської Організації України
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
04 лютого 2024 року
Період реалізації проєкту
01 червня 2024 - 30 липня 2024
Номер проєкту
20240203-4887
Бюджет
405136 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Формування української громадянської ідентичності у населення на основі суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність).
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Розвивати духовні, інтелектуальні, соціальні і фізичні прикмети,плекати серед молоді традиції її предків, передавати знання і розуміння історії, культури та національних традицій.
Актуальність програми
Однією з причин низького рівня громадянської освіченості та активності є відсутність позитивного середовища, де дитина змалку мала б можливість всебічно розвиватися, пізнавати і досліджувати себе та свою ідентичність, розкривати власний потенціал, обмінюватися ідеями та знаходити однодумців для втілення необхідних змін у суспільстві.
Умови військової агресії росії проти України, створюють нові виклики виховання дітей та молоді. Саме Пласт, як скаутська організація входить в десятку перших, які були створені в світі, і наразі, є чи не єдиною з найактивніших українських молодіжних організацій.
Таким чином проведення наметового табору станиці Дрогобич є вирішенням проблеми якісного дозвілля молоді та сприятиме її духовному та фізичному розвитку.
Очікувані результати
Короткострокові
Значна кількість молодих людей, взявши участь у реалізації заходу, отримають додаткові знання, навички і уміння, а головне - усвідомлять необхідність фізичного та інтелектуального самовдосконалення та підвищення рівня громадської активності та свідомості. Важливим є розвиток свідомості молодих громадян та їх знань щодо культури та традицій української нації; вивчення історії минулого нашої країни, бойової та домедичної підготовки сучасної молоді (це життєво необхідні навички сьогодення). Учасникам таборування нададуть усю необхідну інформацію та навики з вищеперерахованих складових сучасної, розвиненої молодої особистості.
Взявши участь у таборі, молодь отримає важливі для сьогодення теоретичні а також практичні знання, вміння та навички,так званого “виживання в природі”, зокрема: пройде підготовку фізичної витривалості, отримає навики таборування за межами міста та орієнтування на пересічній місцевості, а також ознайомиться з етапами надання домедичної допомоги в польових умовах. Участь в таборі забезпечить формування інтелектуальних, фізичних та творчих навичок, набуття компетенцій, забезпечення мобільності молоді та розвиток Пластового руху.
Показати повний опис
Довгострокові
По завершенню табору учасники матимуть практичні навички проведення подібних заходів та можливість і надалі долучатися до туристично-спортивних проектів, вдосконалювати свої навички, брати участь у інших подіях. Також в процесі таборування великий акцент робиться саме на здоровий спосіб життя (загартування; вживання здорової їжі, заборона вживання тютюну та алкоголю тощо). Ці отримані навички молоді люди зможуть перенести у своє повсякденне життя після табору. У зв’язку з великою кількістю учасників ми зможемо популяризувати козацьке бойове мистецтво, історію предків – козаків, традиції та культурні цінності нашої держави. «Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього, хто не відає про славу своїх предків, той сам не вартий пошани», – безсмертний вислів М.Т. Рильського. Усвідомлення своєї історії та історії свого великого народу, отримані навики та знання сприятимуть тому, що наші діти з гордістю та силою зможуть вистояти за волю та незалежність кожної родини.
Закон України “Про визнання пластового руху та особливості державної підтримки пластового, скаутського руху” визнає понад столітню безперервну діяльність Пласту, котрий є українським скаутським рухом, має беззаперечний історичний внесок у громадянську освіту дітей та молоді, здобуття і становлення української державності та створює засади державної політики щодо сприяння розвитку Пласту в Україні. Тобто реалізація проекту, шляхом проведення табору є одним з етапів виховної системи Пласту, що побудована на продержавницькій позиції, ефективність якої доведена тривалою практикою. Про це свідчить значна кількість пластунів, які боронять Українську незалежність не тільки в лавах ЗСУ, а й активно долучаються до волонтерських ініціатив.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Планується залучити до прямої участі близько 80 дітей та молоді, які пройдуть навчання та отримають всю необхідну інформацію з використанням національно – патріотичного виховання, популяризацією здорового способу життя. Молоді люди пройдуть військовий вишкіл щодо правил користування зброєю, комунікацією з різними верствами населення, організацією подібних заходів, вмінням достойно себе захистити. Молодь матиме змогу навчитися живому спілкуванню, вирішувати будь-які труднощі без допомоги гаджетів та новітніх технологій, розвиватиме логічне мислення. Непряме інформаційне охоплення - близько 50 000 осіб. Здебільшого через соціальні мережі та засоби масової інформації.
Учасниками табору стануть близько 60 юних дівчат і хлопців, які протягом 10 днів здобуватимуть теоретичні знання та одразу застосовуватимуть їх на практиці. До організації буде залучено чимало кваліфікованих інструкторів та тренерів. Також в програмі табору передбачено “день відкритих дверей”, де буде запрошено батьків та рідних учасників а також місцеві ЗМІ, з метою популяризації пластового руху та залученню нових учасників.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Якісні показники виражатимуться у відгуках учасників після заходу за унікальним хештегом, через який кожен зможе надати оцінку проведеному заходу. Очікуємо в подальшому реалізації подібних заходів від молоді (зможемо виступати спочатку у ролі їх наставників, згодом це можуть бути вже самостійні заходи), підтримки традицій та культури українського народу.
Пластова виховна система ґрунтується на безперервному розвитку її основних реалізаторів - виховників. Підготовка виховника є тривалим процесом, оскільки потребує не лише оволодіння теоретичним матеріалом щодо спеціальних компетентностей. Пластові виховники мають бути носіями пластових цінностей, що здобуваються шляхом особистого практичного пластового досвіду, який отримується саме під час проведення таких таборів. Також, це свого роду підготовка підростаючого покоління як майбутніх виховників та наставників.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Наметовий табір станиці Дрогобич Пласту Національної Скаутської Організації України
Всього учасників (з них жінок)
80
(40)
осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0
(0)
осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
10
(5)
осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Діти віком від 6 до 14 років, молодь віком від 14-35 років
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
Підготовка території таборування
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка необхідного обладнання, визначення програми таборування
Строк реалізації етапу
01 червня 2024
—
20 липня 2024
Відповідальний виконавець
Нанівська Анна Ігорівна
Етапи реалізації
Облаштування таборування
Завдання
Облаштування умов наметового містечка
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення підготовчих робіт на території проведення таборування. Встановлення обладнання на цій території.
Строк реалізації етапу
01 червня 2024
—
20 липня 2024
Відповідальний виконавець
Нанівська Анна Ігорівна
Етапи реалізації
Реалізація проєкту
Завдання
Проведення 10-ти денного наметового табору станиці Дрогобич Пласту Національної Скаутської Організації України в селищі міського типу Східниця, Заповідник “Сколівські Бескиди”
Опис заходів для здійснення етапу
Таборування згідно Пластової програми : підйом, ранкова руханка (зарядка), сніданок, відкриття дня, спільна молитва, тренінги, спортивні заняття, купання, обід, вільний час, підвечірок, майстер клас, лекції, співи, вечеря, підсумок дня, вечірня ватра.
Строк реалізації етапу
01 червня 2024
—
20 липня 2024
Відповідальний виконавець
Нанівська Анна Ігорівна
Етапи реалізації
Заключний етап
Завдання
Підготовка звітної документації
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка та надання звітної документації організатора конкурсу.
Строк реалізації етапу
10 липня 2024
—
30 липня 2024
Відповідальний виконавець
Нанівська Анна Ігорівна
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми
Інформування планується провести згідно затвердженого контент-плану в процесі проведення заходу та після його завершення.
ЗМІ, з якими планується співпраця:
“Твоє радіо”
“Радіо Галичина”
“ Медіа Дрогобиччина”
“ Дрогобич - інфо”
“ Варто- Галицькі Новини”
“Високий Замок Дрогобиччина”
“ Дрогобицька міська рада”
“Франкова Земля”
Власних сторінок в соціальних мережах з відповідною цільовою аудиторією.
Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Наметовий табір - є одним з найважливіших етапів реалізації пластової програми в цілому. Адже саме тут відбувається застосування на практиці всіх здобутих за рік теоретичних знань. Реалізація схожих проєктів потребує фінансової підтримки з боку меценатів, спонсорів, залучення бюджетних коштів, грантів або власного внеску учасників.
В умовах війни - фінансування з місцевого бюджету не є пріоритетним, а не всі батьки фінансово спроможні оплачувати повну вартість табору. Пласт - є неприбутковою організацією, що виключає можливість оплачуваних посад і вся діяльність відбувається на волонтерських засадах.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації