Гирьовий спорт – ефективний засіб гармонійного розвитку молоді, формування свідомого та відповідального ставлення до власного здоров’я та культури безпеки життєдіяльності, підготовки молоді до захисту держави
Статус
Припинено участь
Проєкт подано
11 лютого 2024 року
Період реалізації проєкту
03 квітня 2024 - 07 квітня 2024
Номер проєкту
20240209-5277
Бюджет
601750 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Збільшення чисельності молоді, готової до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Мета – формування фізично та психічно здорової, гармонійно розвиненої та патріотично налаштованої молоді засобами гирьового спорту.
Актуальність програми
1. Майже 90 % учнів та понад 40 % здобувачів закладів вищої освіти мають відхилення у стані здоров’я, понад 50 % – незадовільну фізичну підготовленість, кожний 4 юнак в Україні за станом здоров’я не призивався до лав Збройних сил України. 2. Важкі соціальні та економічні умови, воєнний стан в Україні, велика кількість тимчасово переселених різних верств населення, суттєві зміни способу життя і трудової діяльності, проблеми гіподинамії тощо ставлять нові вимоги до проведення навчальних та тренувальних занять. (Вправи з гирями та гирьовий спорт не потребують великих фінансових затрат та спеціальних спортивних комплексів для занять). 3. Наразі в Україні відсутні критерії заохочення молоді до систематичних занять фізичними вправами і спортом, формування потреби у фізичному розвитку та вдосконаленні для забезпечення здоров’я і професійного довголіття. Ефективність занять вправами з гирями та гирьовим спортом визначається не примушенням, не всебічною регламентацією, а головним чином розумінням самими здобувачами мети, завдань, засобів і шляхів їх досягнення, внутрішнім ставленням до діяльності, прагненням займатися у міру сил і здібностей. При цьому мотивацію можна розглянути як спосіб досягнення мети фізичного виховання. Для цього здобувачів необхідно озброїти цілим арсеналом мотивів та інтересів до засобів рухової активності, розвинути потребу в ній, створити для цього сприятливі умови. Мета занять фізичними вправами (вправами з гирями) є формування мотивації до рухової активнос
Очікувані результати
Короткострокові
Короткострокові: підготовка і затвердження програм (модулів) для учнів загальноосвітніх шкіл та здобувачів закладів вищої освіти.
Показати повний опис
Довгострокові
Довгострокові: залучення учнів та здобувачів ЗВО до систематичних занять гирьовим спортом всеукраїнського масштабу.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Кількісні показники: видання монографії на англійській мові за кордоном, видання навчальних посібників і методичних розробок в Україні, проведення конференцій та семінарів для вчителів та тренерів на всеукраїнському рівні та обласних, місцевих громад, створення місцевих осередків «Любителів гирьового спорту», проведення спортивних свят, зустрічей та змагань, участь у показових виступах гирьовиків на всеукраїнських і обласних святах, створення навчальних фільмів, проведення круглих столів, виступи в пресі та на телебаченні.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Якісні показники: рівень мотивації до занять руховою активністю, рівень фізичної підготовленості, стан здоров’я, спортивні досягнення учнів та здобувачів, бажаючі йти до лав Збройних сил України, придбання спортивного інвентарю та обладнання для шкіл, ЗВО та місцевих осередків.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Фінальний Всеукраїнський вишкіл, серед школярів 10-11 кл. та студентів ЗВО
Всього учасників (з них жінок)
300 (100) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
50 (25) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Цільова аудиторія проекту: учні старших класів загальноосвітніх шкіл та здобувачі закладів освіти, в тому числі дівчата і жінки.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовка до Фінального Всеукраїнського вишколу
Завдання
Організувати місце проведення заходу
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка та облаштування місця проведення вишколу
Строк реалізації етапу
03 квітня 2024 — 04 квітня 2024
Відповідальний виконавець
Бербеничук Валентин - президент СГСУ
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Телебачення та інтернет ресурси, соціальні мережі. Через сайт СГСУ. Мінмолодьспорту та Комітету фізичного виховання та спорту МОН України. Сайти зацікавленизакладів вищої освіти та шкіл.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Пропонується: 1. Впровадити вправу Р-12 до фізичного виховання у заклади середньої та вищої освіти України (аудиторні та позааудиторні, секційні заняття). 2. Проводити змагання, спортивні свята, відкриті заняття серед учнів та здобувачів за вправою Р-12. Для підвищення національно-патріотичного виховання молоді вказані заходи проводити у військовій формі. 3. Ввести вправу Р-12 до програми змагань серед здобувачів закладів вищої освіти (Універсіади) та серед школярів. Для цього закупити та надати закладам освіти, де є фахівці з гирьового спорту серед науково-педагогічного складу, комплекти гир (від 4 до 24 кг з кроком 2 кг) та методику розвитку рухових якостей у процесі занять з гирями. Провести експеримент щодо ефективності впровадження Р-12 до фізичного виховання у заклади середньої та вищої освіти України.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux