«Наші герої» - перша загальноукраїнська командно – штабна гра «Кіберджура».
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Формування української громадянської ідентичності у населення на основі суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність).
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Збільшення чисельності молоді, готової до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України шляхом реалізації проекту на виконаня Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30 червня 2021 р. No 673 (зі змінами).
Актуальність програми
Нинішній етап національно – визвольної війни України проти Росії набрав характер загальнонаціонального опору, проте висвітив проблеми в визначенні шляхів здобуття перемоги, ліквідувати які є справою виживання України як держави та українців як народу. Перемогти у війні проти кількісно переважаючого ворога ми зможемо лиш асиметричними методами, випередивши Росію в застосовуванні зброї вищого технологічного рівня, в компетентності та мотивації воїнів, які її застосовують. Початок підготовки майбутнього воїна повинна стартувати з шкільної лави, та починатися з формування цілісного світогляду молодого громадянина, в ногу з яким повинна йти військово - фахова підготовка в освоєнні технології війн ІІІ тисячоліття. У випадку перетворення нинішньої війни в позиційну війну малої інтенсивності чи інших сценаріїв «замороженого» конфлікту, збереження Росії як цілісної держави, їм буде потрібно, за думками різних аналітиків, 5 – 10 років для підготовки нового нападу. До цього часу ми так повинні підготувати молоде покоління, щоб бути підготовленим для відбиття нападу чи взагалі нейтралізації споконвічного ворога – Росії. Ідея командно-штабної гри «Кіберджура» виникла 2015 року, коли постала потреба в електронних картах й ефективному їх використанні для відсічі російської агресії на сході України. У 2014–2015 роках ми змогли зупинити московитів найперше завдяки ефективній роботі артилерії з використанням цифрових систем.
Очікувані результати
Короткострокові
Щонайменше в 15 областях України буде проведений конкурс з створення Навчально – тренувального походу і Туристичного маршруту «Наші герої»,. в технології ArcGIS OnLine. - Команди – переможці за рахунок гранту і волонтерської допомоги команди проекту зможуть апробувати в польових умовах свій варіант Навчально – тренувального походу і Туристичного маршруту «Наші герої» на сучасній матеріальній базі, протестують і прокачають свої знання та навички з предмету «Захист України», отримають уявлення про хмарну технологію ArcGIS OnLine, отримають мотивацію Період реалізації з 01.05.2024 року по 01.08.2024 року Адміністративно-територіальний рівень виконання Загальнодержавний Бюджет програми (проєкту, заходу), грн Державні кошти: 473 951,00 Власні кошти: 160 371,00 Загальні кошти: 634 322,00 Мета програми (проєкту, заходу) Збільшення чисельності молоді, готової до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України шляхом реалізації проекту на виконаня Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30 червня 2021 р. No 673 (зі змінами). Актуальність програми (проєкту, заходу) Нинішній етап національно – визвольної війни України проти Росії набрав характер загальнонаціонального опору, проте висвітив проблеми в визначенні шляхів здобуття перемоги, ліквідувати які є справою виживання України як держави та українців як народу. Перемогти у війні проти кількісно переважаючого ворога ми зможемо лиш асиметричними методами, випередивши Росію в застосовуванні зброї вищого технологічного рівня, в компетентності та мотивації воїнів, які її застосовують. Початок підготовки майбутнього воїна повинна стартувати з шкільної лави, та починатися з формування цілісного світогляду молодого громадянина, в ногу з яким повинна йти військово - фахова підготовка в освоєнні технології війн ІІІ тисячоліття. У випадку перетворення нинішньої війни в позиційну війну малої
Показати повний опис
Довгострокові
Проект пришвидшить становлення низової ланки національної системи підготовки мобілізаційного резерву через налагодження партнерство органів влади, ветеранських організацій, шкіл, учасників гри «Кіберджура», що в сумі дасть синергетичний ефект – новий поштовх в формуванні патріотичного молодіжного середовища, збільшення кількості молоді, готової до виконання свого конституційного обов’язку по захисту незалежності та територіальної цілісності України, становленні національної системи військового і національно-патріотичного виховання молоді, освоєння нових військових геоінформаційних спеціальностей.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Мінімум 600 учнів ознайомляться з ГІС-технологіями і приймуть участь у підготовці конкурсних проектів «Наші герої». В тестуванні розроблених переможцями Навчально – тренувального походу та Туристичного маршруту «Наші герої», прийме участь не менше 300 школярів, до 20 ветеранів, до 200 батьків учасників гри.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Через дослідження історії національно – визвольних воєн на своїй малій Батьківщині, створення і польового тестування Навчально – тренувального походу і Туристичного маршруту, їх учасник буде підведений до усвідомлення свої нерозривної єдності з «мертвими, живими, і ще не народженими» свого народу, потреби правильного розставляння маркерів «свій - чужий», необхідності військового вишколу, щоб зайняти своє місце в сучасному етапі національно – визвольної війни проти росії. Через проект учасник отримає мотивацію займатись грою «Кіберджура», освоювати в межах гри інтегровані знання з таких дисциплін, як інформатика, географія, історія, Захист України, опанувати сучасні технології і розвивати критичне мислення, а під час командно-штабної гри «Кіберджура» почне опановувати початкові базові основи кібернетичних військово-технічних спеціальностей. За рахунокArcGIS OnLine місцева історія, програми національно – патріотичного виховання та української ідентичності стануть цікавими для молоді, навички здобуті через проект допоможуть молоді бути більш конкурентними в умовах сучасної ринкової економіки. Через систематичну роботу в рамках «Кіберджури» учасники систематично удосконалюватимуть свій рівень, тому Україна в перспективі отримає іншу якість молодої людини – громадянина, спеціаліста, воїна. Проект є інноваційним, бо поєднуєі в єдине ціле здобуття школярами знань в високотехнологічній сфері кібертехнологій, виховну складову, розвиток місцевої громади та соціалізацію ветеранів. Українська «Кіберджура», завдяки успіхам в освоєнні ArcGIS, виступає нині лідером на рівні Європи, який вже долучив до неї наших європейських партнерів – школярів трьох країн Балтики і Польщі, ініціює спільні міжнародні проекти, через які долучатиме школярів з інших країн ЄС та впливатиме на формування в середині цієї спільноти проукраїнської позиції.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Конкурс проектів Навчально - тренувального походу і Туристичної мандрівки "Наші Герої"
Всього учасників (з них жінок)
600 (5) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
100 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Захід
Польове тестування Навчально - тренувального походу та Туристичного маошруту "Наші Герої".
Всього учасників (з них жінок)
150 (5) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
50 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Основною цільовою категорією є учнівська молодь. та різні представники суспільства, зацікавлені в цій тематиці.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
Забезпечити керованість проектом
Опис заходів для здійснення етапу
Створення Робочої групи з управління проектом Укладення договорів з виконавцями
Строк реалізації етапу
01 травня 2024 — 15 травня 2024
Відповідальний виконавець
Селецький Ігор Керівник проекту
Етапи реалізації
Конкурс проектів Навчально - тренувального походу і Туристичного маршруту "Наші Герої".
Завдання
активізувати молодіжну спільноту навколо інноваційного підходу до військової підготовки і розвитку своєї громади
Опис заходів для здійснення етапу
1. Оголошення конкурсу проектів Навчально - тренувального походу і Туристичного маршруту "Наші Герої" згідно Положення. 2. Консультації учасників конкурсу. 3. Оцінка отриманих робіт і визначення переможців. 4. Узгодження з командами - переможцями графіка польових тестувань.
Строк реалізації етапу
03 травня 2024 — 15 червня 2024
Відповідальний виконавець
Селецький Ігор. Керівник проекту
Етапи реалізації
Польове тестування проектів - переможців конкурсу.
Завдання
Визначити життєздатність Навчально - тренувальних походів і Туристичного маршруту кожного з 15 проектів - переможців і розробити рекомендації до їх удосконалення.
Опис заходів для здійснення етапу
Виїзд групи експертів Селецького І. - експерта з розвитку громад, Галенка І. - спеціаліст з геоінформаційних систем, побудови команд і їх мереж, Зінька Ю. - експерта з розвитку туризму до кожної з команд - переможців, польове тестування Навчально - тренувальних походів і Туристичного маршрут "Наші Герої"у, «мозковий штурм» з удосконалення Походу і Маршруту
Строк реалізації етапу
16 червня 2024 — 26 липня 2024
Відповідальний виконавець
Селецький Ігор - керівник проекту
Етапи реалізації
Звітнй етап.
Завдання
Підготовити звіти за проектом і надати їх грантодавцю
Опис заходів для здійснення етапу
Спільна робота Робочої групи з підготовки звітів
Строк реалізації етапу
27 липня 2024 — 31 липня 2024
Відповідальний виконавець
Селецький І. Галенко І, Зінько Ю. бухгалтер Піщацин О.
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

До висвітлення проекту буде залучений журналіста з інформаційної агенції «Армія

inform» та 1 телеоператор Центральної телерадіостудія (ЦТРС) МОУ, яка здійснюватиме

інформаційне супроводження проекту, створить десятихвилинний відеоролик про

проект в вересні і щонайменше тричі продемонструє його на своєму каналі.

Також буде здійснена розсилка освітнім закладам України матеріалів проекту на їх

сторінки в соціальній мережі Фейсбук та відповідним управлінням

облдержадміністрацій.

Зацікавленим особам і структурам, на їх прохання, будуть надані повні електронні версії

матеріалів проекту.

На заходах Квест - проектів здійснюватиметься відеозапис та публікація його в мережі

Фейсбук після проведення акцій з метою забезпечити безпеку учасників.

Буде створено сторінка Квест - проекту «Наші герої» в додатку « playseek » для

формування груп бажаючих прийняти в ньому участь.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Результати проекту будуть узагальнені в Аналітичному звіті, і будуть доступні зацікавленим сторонам на сторінці інформаційної агенції «Армія inform» та Центральної телерадіостудія (ЦТРС) МОУ, а також на сторінках юридичних – осіб задіяних в проекті. Команди учасники проекту матимуть змогу включитись в гру «Кіберджура», отримати доступ до програми ArcGIS і працювати в рамках «Кіберджура». В разі успішної реалізації проекту ветерани – підприємці – члени ГО «Ветеранський рух» закуплять комплекту лазертагобладнання для 20 осіб, необхідне для функціонування Навчально – тренувального походу і Туристичного маршруту «Наші герої», щоби школярі Львівщини і гості з поза меж області отримали можливість скористатись ним при проходженні Навчально – тренувального походу чи Туристичного маршруту «Наші Герої» - «Від Євгена (Коновальця) до Романа (Шухевича) », а також для тренування юнаків призивного віку навикам стрілецького бою, мобілізованих воїнів на Яворівському полігоні. Буде створена сторінка Квест - проекту «Наші герої» в додатку playseek - найсвіжішому стартапі українських айтішників ( Плейсікери - в дослівному перекладі - «ті хто шукає ігри», знаходять партнерів для групових занять, ігор, матчів.) що сприятиме формування команд бажаючих пройти Квест - проект «Наші герої».
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux