Молодіжно-патріотичний форум "Молодь Діє": бачення молоді у збереженні культурної спадщини Чернігівщини
Статус
Не допущено
Проєкт подано
03 лютого 2024 року
Період реалізації проєкту
15 травня 2024 - 01 жовтня 2024
Номер проєкту
20240124-4445
Бюджет
594280 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Популяризація та збереження культурної спадщини і культурних цінностей України.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Підвищення обізнаності молоді про свою історико-культурну ідентичність, зацікавленість у вивченні власної історії та збереженні культурної спадщини шляхом проведення дослідницької роботи для створення 10 відеороликів про забуту історичну спадщину Чернігівщини й проведення молодіжно-патріотичного форуму протягом травня-вересня 2024 року.
Актуальність програми
Ідея проєкту виникла після повномасштабного вторгнення рф. З перших днів війни росія знищує не тільки військові об’єкти України, інфраструктуру, житлові комплекси, а й музеї, архіви, бібліотеки, театри, філармонії та об’єкти культурної спадщини. З перших днів війни російські війська цинічно руйнують не лише українську культурну спадщину, а й руйнують спільноти та зв'язки між ними (адже багато українців виїхало за кордон). Ідея проведення Молодіжно-патріотичного форуму "Молодь Діє": бачення молоді у збереженні культурної спадщини Чернігівщини" сприятиме становленню національної ідентичності через культуру, яка є м'якою силою національної ідентичності. Актуальність проєкту полягає у залученні молодих людей до збереження матеріальної та нематеріальної культурної спадщини України, а саме Чернігівщини, через заплановані заходи: організацію дослідницької роботи, фіксацію цікавих історико-культурних фактів у вигляді 10 відеороликів, обговорення й пошук ідей зміцнення національної ідентичності через культуру під час молодіжно-патріотичного форуму. Значимість даного заходу в тому, що завдяки розповсюдженню відеоконтенту буде не тільки наочно збережено історико-культурну спадщину Чернігівщини, але й продемонстровано роль молоді, як активного рушія змін, популяризовано історико-культурні надбання далеко за межами країни, що сприятиме поверненню українців додому.
Очікувані результати
Короткострокові
до короткострокових результатів відноситься проведення дослідницької роботи 10-ма молодими людьми разом з науковими керівниками з виявлення цікавих історичних фактів у 10 локаціях Чернігівської області; знято й розповсюджено через соціальні мережі Facebook, Instagram та YouTube-канал 10 відеороликів; проведено 1 молодіжно-патріотичний форум у м. Ніжин; форум відвідає орієнтовно від 110 осіб (з організаторами та волонтерами - від 125); учасники проєкту будуть більше поважати власну історію та культуру, пишатимуться історичним минулим та сьогоденням своєї держави; відбудеться розвиток особистих ресурсів учасників проєкту, таких як оптимізм, патріотизм та самооцінка.
Показати повний опис
Довгострокові
Результати проєкту будуть у вільному доступі на соціальних мережах Facebook, Instagram ГО "ЕкоАртПлатформа" та на сайтах партнерів. Під час переглядів відеоконтенту в YouTube постійно підвищуватиметься обізнаність молоді про свою історико-культурну спадщину; 2. Планується поширення від регіональних об'єктів культурної спадщини, як мета досліджень, до Всеукраїнських; 3. Зацікавленість в національній самоідентичності і культурній спадщині не лише громадян України та представників української діаспори, а й іноземців.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
1. 10 молодих людей разом з науковими керівниками проведуть дослідницьку роботу з виявлення цікавих історичних фактів на 10 локаціях Чернігівської області; 2. Знято й розповсюджено через соціальні мережі Facebook, Instagram та YouTube-канал 10 відеороликів; 3. Проведено 1 молодіжно-патріотичний форум у м. Ніжин; 4. Форум відвідає орієнтовно від 125 осіб; 5. Розповсюджено близько 50-ти постів у соцмережах організаторів проєкту та партнерів.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Завдяки проєкту буде вирішено ряд проблем, що мають неабиякий суспільний резонанс та досягнуто таких результатів: буде створено умови для перебігу міжкультурного та міжрегіонального співробітництва на базі популяризації та вивченні історико-культурного надбання України; буде привернута увага молоді та й суспільства загалом до проблем збереження історико-культурної спадщини України в сучасних умовах; зміцнюється база для розв'язання проблем національної та культурної самоідентичності на тлі розуміння єдиного коріння та спільної історичної долі; вирішується проблема налагодження діалогу між культурою та суспільством; підвищено обізнаність молоді та й суспільства загалом про свою історико-культурну ідентичність.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Науково-дослідна діяльність
Всього учасників (з них жінок)
12 (5) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
1 (0) осіб
Захід
Зйомка відеороликів
Всього учасників (з них жінок)
15 (5) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
1 (0) осіб
Захід
Молодіжно-патріотичний форум "Молодь Діє"
Всього учасників (з них жінок)
125 (75) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
5 (3) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
20 (10) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Цільовою аудиторією проєкту є молоді люди (віком від 15 до 25 р.), серед них внутрішньо-переміщені особи (як жінки, так і чоловіки) та особи з інвалідністю.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Початковий етап
Завдання
Укласти домовленості з виконавцями робіт, узгодити часові рамки відвідування локацій для зйомок та підготувати учасників проєкту до дослідницької роботи.
Опис заходів для здійснення етапу
1. Підписати угоди з усіма виконавцями проєкту; 2. Підібрати учасників науково-дослідної роботи, які цікавляться історіє та культурою рідного краю (серед студентів Ніжинського фахового коледжу культури та мистецтв імені Марії Заньковецької та студентів Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя; 3. Узгодження часових рамок відвідування обраних локацій; 4. Настановча робота з потенційними юними дослідниками, робота в архіві.
Строк реалізації етапу
15 травня 2024 — 16 червня 2024
Відповідальний виконавець
Прядко Марина, Голова правління ГО "ЕАП"; Приходько Алла, бухгалтер; Федько Марина, керівник проєкту; Потапенко Максим, кандидат історичних наук, доцент, експерт-консультант; Руденченко Алла Андріївна, завідувачка кафедри декоративно-прикладного мистецтва, доктор педагогічних наук, професор, Член спілки дизайнерів України
Етапи реалізації
Етап реалізації
Завдання
Провести дослідження в обраних локаціях, розробити сценарій, відзняти 10 відеороликів, провести форум, провести інформаційну кампанію.
Опис заходів для здійснення етапу
1. Дослідницька діяльність 10-ти молодих людей на обраних локаціях: м. Ніжин, м. Мена, м. Козелець, с. Смичин, м. Батурин, с. Олешня, с. Оленівка, с. Седнів, м. Чернігів, с. Качанівка; 2. Узгодження теоретичної частини та влиття до сценарію; 3. Розробка сценарію; 4. Зйомка 10-ти відеороликів на вище перерахованих локаціях; 5. Проведення Молодіжно-патріотичний форуму у м. Ніжин, на якому буде представлено 10 відеороликів. Під час форуму буде представлено дослідницьку групу та її роботу; 6. Інформаційна кампанія (розповсюдження інформації про хід проєкту з 17.06.-по 08.09. 2024); 6. Під час форуму планується проведення в групах гри "Як я цього не знав"; 7. Залучення до роботи в групах експертів: Парубець Ганна, директорка Музейного комплексу НДУ ім. М. Гоголя; Литвин Катерина, кандидатка історичних наук, заступник начальника відділу туризму та промоції міста управління культури та туризму Чернігівської міської ради; Пилипенко Володимир, кандидат історичних наук, доцент, докторант Інституту археографії та джерелознавства ім. М. Грушевського НАН України.
Строк реалізації етапу
17 червня 2024 — 08 вересня 2024
Відповідальний виконавець
Федько Марина, керівник проєкту; Іванюк Сергій Олександрович -режисер-постановник, Коваль Денис Володимирович - відеооператор, Лісовицький Віталій Володимирович - асистент оператора, Потапенко Максим Васильович - кандидат історичних наук, доцент, експерт-консультант; Руденченко Алла Андріївна - завідувачка кафедри декоративно-прикладного мистецтва, доктор педагогічних наук, професор, Член спілки дизайнерів України; Сурай Андрій Миколайович - фотограф, Федько Валентина Володимирівна - комунікаційний менеджер проєкту, Мокрецов Андрій Павлович - ВПО, волонтер на форумі
Етапи реалізації
Заключний етап
Завдання
Розповсюдження відеороликів в YouTube, звітування
Опис заходів для здійснення етапу
1. Підготовка описового та фінансового звітів. 2. Підготовка медіа-звіту. 3. Розміщення відеороликів в YouTube.
Строк реалізації етапу
09 вересня 2024 — 01 жовтня 2024
Відповідальний виконавець
Прядко Марина, Голова ГО; Приходько Алла, бухгалтер; Федько Марина, керівник проєкту; Федько Валентина, комунікаційний менеджер проєкту.
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

При інформуванні учасників проєкту буде врахована безпекова складова: про зустріч на локаціях учасники повідомлятимуться особисто. Команда проєкту інформуватиме про проведення заходів на всіх етапах реалізації проєкту (але після їх здійснення) з 15.05. - по 15.09.2024 року: з початку дослідної роботи, зйомок відеороликів та проведення форуму на таких ресурсах:

http://www.ndu.edu.ua/index.php/ua/

https://nukim.org.ua/

https://mynizhyn.com/

https://www.facebook.com/profile.php?id=61551071257205 - інформаційні пости про початок проєкту та перебіг подій, запрошення на молодіжно-патріотичний форум та пост про реалізацію форуму.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100050389064893 - інформаційні пости про початок проєкту та перебіг подій, запрошення на молодіжно-патріотичний форум та пост про реалізацію форуму.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100022767471095 - інформаційні пости про початок проєкту та перебіг подій, запрошення на молодіжно-патріотичний форум та пост про реалізацію форуму.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100060633585724 - інформаційні пости про початок проєкту та перебіг подій, запрошення на молодіжно-патріотичний форум та пост про реалізацію форуму.

       Інформація про реалізацію проєкту буде розміщена на офіційних сайтах обраних для проєкту громад Чернігівської області: м. Ніжин, м. Мена, с. Оленівка, м. Чернігів, м. Козелець, м. Батурин, село Смичин, смт. Седнів, с. Олешня, с. Качанівка. 

Про проєкт інформуватиме і команда проєкту на своїх власних сторінках Facebook, Instagram.

Результат проєкту - 10 відеороликів буде розміщено на YouTube каналі та в соцмережах організаторів заходу Facebook, Instagram. 

Інформування про захід здійснюватиметься і через місцеві ЗМІ: газета "Ніжинський вісник" та газета "Вісті".

Для фіксації кількості учасників молодіжно-патріотичного форуму буде розроблена реєстраційна анкета. 

Молодіжно-патріотичний форум "Молодь Діє: бачення молоді у збереженні культурної спадщини Чернігівщини буде проводитися в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя, який має сертифіковане укриття та може розмістити велику кількість людей. Про час та дату форуму учасники повідомлятимуться особисто.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
ГО "ЕАП" реалізує власний проєкт "Вивчай, шануй та збережи нащадкам", в рамках якого будуть використовуватися матеріали досліджень та відеоконтент, створений в результаті проєкту. Після реалізації проєкту схожі проєкти будемо подавати на інші гранти та проводити більш грунтовні активності. Планується розширення науково-дослідної роботи молоді від регіональних об'єктів культурної спадщини до Всеукраїнських.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux