"Вогник єдності"
Статус
Не допущено
Проєкт подано
05 лютого 2024 року
Період реалізації проєкту
01 травня 2024 - 02 вересня 2024
Номер проєкту
20240205-5135
Бюджет
120000 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Популяризація та збереження культурної спадщини і культурних цінностей України.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Розвиток національно-патріотичного виховання шляхом формування та утвердження української громадянської ідентичності, зокрема, популяризації та збереження культурної спадщини та культурних цінностей України на основі принципів любові і гордості за власну країну, громаду, її історію, пам’ятки архітектурної спадщини, традиції, мову. Досягнення мети передбачає виконання наступних завдань: - популяризація та збереження культурної спадщини та культурних цінностей України; - виховання почуття патріотизму та любові до рідного краю через пізнання українських традицій, обрядів; - формування практичних навичок із створення «українських оберегів» за автентичними зразками; - інтегрування внутрішньо переміщених осіб у життя громади, не лише як глядацької аудиторії, а як безпосередніх учасників створення культурного продукту; - створення умов для розвитку громадсько-патріотичного, духовно-морального виховання; - сприяння утвердженню сімейних цінностей та активного залучення сім’ї до процесу національно-патріотичного виховання; - залучення учасників та ветеранів війни до сфери національно-патріотичного виховання.
Актуальність програми
Через агресію російської федерації зросла потреба популяризації українських традицій та обрядів, у зв’язку з тим, що Бережанська громада прийняла велику кількість внутрішньо переміщених осіб, військових та їх сімей з різних куточків України. Сьогодні гостро постає питання адаптації, соціалізації та об’єднання всіх мешканців громади. Збереження нашої ідентичності є складовою національної безпеки та стратегічним питанням у збереженні нашої історичної пам’яті. Проект спрямований на збереження взаємозв’язку між поколіннями, виховання у молоді любові та поваги до своєї історії і культури. Це є обов’язкова складова процесу розвитку сучасного українського суспільства, побудованого на засадах любові, взаємоповаги, патріотизму та єдності. За платформу спілкування обираємо найдавнішу пам’ятку архітектури національного значення – Комплекс замку Синявських., де проводяться благодійні заходи щодо глибокого пізнання культури рідного краю. Проектом передбачається розширення, урізноманітнення серії заходів з метою допомоги ЗСУ та ВПО. Реалізація цього проекту забезпечить популяризацію пам’яток культурної спадщини України, зміцнення морального духу та єднання українців на шляху до Перемоги.
Очікувані результати
Короткострокові
Цей проект є продовження арт-проекту «Мистецькі грані Бережан: простір єднання», волонтерського проекту «Обійми», які складаються із серії заходів, що спрямовані на підтримку розвитку творчих ідей в умовах війни та заохочення майстрів народного мистецтва творити у нових реаліях. Реалізація запланованого проекту на сталій основі сприятиме формуванню поваги і любові до історії та пам’яток історико-культурної спадщини рідного краю та України. Саме це є фундаментальною складовою української ідентичності. З метою інтегрування внутрішньо переміщених осіб у життя громади, не лише як глядацької аудиторії, а як безпосередніх учасників створення культурного продукту: у якості майстрів, волонтерів, співорганізаторів. Проектом «Вогник єдності» планується провести низку заходів: - Етнофест «Гаївки», спрямований на активізацію народних майстрів, обмін досвідом між регіонами; - Серія майстер-класів «Код нації» із виготовлення українських оберегів за автентичними зразками; - Благодійний ярмарок для підтримки ЗСУ. - Аукціон за підсумками майстер-класів.
Показати повний опис
Довгострокові
Серія майстер-класів «Код нації» буде тривати упродовж року.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Учасниками заходів стануть 3 тис. осіб
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Реалізація проекту сприятиме: - промоції Бережанського замку, як туристичного магніту нашого регіону; - соціалізації та адаптації внутрішньо переміщених осіб, військових та їхніх родин в громаді; - залучення молоді до проведення серії благодійних заходів, вивчення історії та традицій українського народу; - надання можливості майстрам народного мистецтва презентувати свою творчість і реалізувати свої мрії, які надають впевненості у подальшому житті. Оскільки більшість чоловіків стоять на захисті країни, жінки мусять вчитися жити самостійно та бути самодостатніми.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Етнофест «Гаївки», благодійний ярмарок
Всього учасників (з них жінок)
2000 (1500) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
50 (25) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
800 (600) осіб
Захід
Серія майстер-класів «Код нації», який закінчиться аукціоном за підсумками майстер-класів
Всього учасників (з них жінок)
1000 (700) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
50 (25) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
400 (250) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
- Мешканці громади та гості міста; - Шкільна та студентська молодь Бережанської, Саранчуківської, Нараївської, Козівської, Тернопільської громад; - Військові та їхні родини; - Внутрішньо переміщені особи, які знайшли прихисток в Бережанах.
План реалізації програми
Етапи реалізації
1 етап – підготовчий.
Завдання
1.Налагодження комунікації з партнерами. 2.Управління проектом
Опис заходів для здійснення етапу
Робочі поїздки з метою налагодження співпраці. Розподіл обов’язків
Строк реалізації етапу
01 травня 2024 — 15 травня 2024
Відповідальний виконавець
Ганна Олексів – зав. відділу ОЕтаРП ДІАЗ у м. Бережани, член ГО «Бережанка», Любов Паньків – голова ГО «Бережанка», Оксана Муравльова – голова ГО «Український розмовний клуб «Файно».
Етапи реалізації
2 етап – реалізація проекту
Завдання
1. Підготовка та проведення етнофесту «Гаївки». 2.Проведення серії майстер класів «Код нації»
Опис заходів для здійснення етапу
Запрошення творчих колективів та майстрів народного мистецтва. Промоція заходу Придбання необхідного обладнання Проведення етнофесту «Гаївки» Організація благодійної торгівлі на підтримку ЗСУ Запрошення майстрів Придбання матеріалів Проведення майстер-класів
Строк реалізації етапу
15 травня 2024 — 02 вересня 2024
Відповідальний виконавець
Оксана Муравльова – голова ГО «Український розмовний клуб «Файно», Олекса Муравльов – член правління ГО «Український розмовний клуб «Файно», Олена Лугова – зав. НДіМП відділу ДІАЗ у м. Бережани, член ГО «Бережанка», Надія Ковальчук – науковий співробітник ДІАЗ у м. Бережани, член ГО «Бережанка». Ірина Дубницька – головний зберігач фондів ДІАЗ у м. Бережани, член ГО «Бережанка», Ганна Олексів – зав. відділу ОЕтаРП ДІАЗ у м. Бережани, член ГО «Бережанка»
Етапи реалізації
3 етап – підсумки реалізації проекту
Завдання
1. Аукціон за підсумками майстер-класів 2.Звіт проекту
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення заходу Підготовка звітної документації
Строк реалізації етапу
01 серпня 2024 — 02 вересня 2024
Відповідальний виконавець
Оксана Муравльова – голова ГО «Український розмовний клуб «Файно», Олекса Муравльов – член правління ГО «Український розмовний клуб «Файно», Любов Паньків – голова ГО «Бережанка», Ганна Олексів – зав. відділу ОЕтаРП ДІАЗ у м. Бережани, член ГО «Бережанка» Марія Сенчакович – головний бухгалтер ДІАЗ у м. Бережани, член ГО «Бережанка»
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

-         веб-сайт ГО «Бережанка» : https://berezhanka.org.ua/,  

-         веб-сайт ДІАЗ у м. Бережани: http://www.diaz.org.ua/, на офіційні сторінці ДІАЗ у м. Бережани у Facebook (активне посилання: https://www.facebook.com/Державний-історико-архітектурний-заповідник-у-м-Бережани-111321030623250  

-на офіційній сторінці ДІАЗ у м. Бережани в Instagram (активне посилання: https://www.instagram.com/diaz_berezhany/?igsh=eWVlb3A3cjBqd3Jx)

-         Офіційна сторінка ГО «Український розмовний клуб «Файно» у Facebook (активне посилання: https://www.facebook.com/groups/573859142746134/?ref=share),

-         БЕРЕЖанський ІНФОрмаційний портал Тернопільська область, м. Бережани: https://www.facebook.com/berezhinfo/?locale=uk_UA

-         а також на інших туристично-інформаційних ресурсах.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Завдяки великій кількості проведених майстер-класів, які стануть традиційними зросте зацікавлення у молодого покоління у пізнанні та дослідженні історії рідного краю, його культурної та архітектурної спадщини. Комплекс замку Синявських стане платформою для комунікації різних категорій населення, культурно-просвітницької діяльності та вивчення культурних традицій краю. Також ці заходи стануть арттерапією для ВПО, військових та їх сімей. Після завершення періоду фінансової підтримки для підтримання сталості проекту будуть залучатися грантові та благодійні кошти, а також кошти із місцевого бюджету.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux