Дороги, які ведуть нас до перемоги: минуле та сучасність
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
05 лютого 2024 року
Період реалізації проєкту
30 квітня 2024 - 30 червня 2024
Номер проєкту
20240205-5084
Бюджет
293100 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Формування української громадянської ідентичності у населення на основі суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність).
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Формувати у дітей та учнівської молоді ціннісні орієнтири з основ національно-патріотичного виховання, заснованих на знаннях з історії та культури України, розумінні причинно-наслідкових зв’язків, еволюції суспільно-політичних та соціально-економічних процесів та їх впливу на вітчизняну історію. Здійснення серед дітей та учнівської молоді в умовах повномасштабного вторгнення росії в Україну культурно-просвітницької діяльності з метою формування важливих націотворчих векторів як основи національно-патріотичного виховання. Сформувати в учасників проєкту розуміння змісту поняття національної ідентичності та його імплементації до сьогодення, дати можливість окреслити свою громадянську позицію та візію.
Актуальність програми
Російсько-українська війна, розпочата ще у 2014 році привнесла свої корективи в життя всього українського суспільства на різних рівнях і в різних сферах. Особливо відчутно це торкнулося наших дітей, психіка яких була не готовою до таких катастрофічних явищ. Перед школярами, занадто рано постала низка викликів, зокрема й ті, які впливають на консолідацію української молоді, подолати які мають допомогти дорослі. При цьому надзвичайної уваги потребує розвиток національно-патріотичного виховання, оскільки воно є важливим чинником національної безпеки і зміцнення держави. Даний проєкт повинен сприяти громадянському та патріотичному вихованню, що є основоположним стрижнем виходячи з вимог і викликів сучасності, так і створити або ж розширити вже наявну базу для формування свідомості нинішніх і наступних поколінь, яких держава змотивує до особистісного розвитку, при цьому спираючись на ідеї гуманізму, соціального добробуту, демократії, свободи, толерантності, виваженості, відповідальності, здорового способу життя, готовності до змін виходячи з захисту національних інтересів і незалежності України
Очікувані результати
Короткострокові
учні старших класів розширять свої знання та уявлення про українські традиції, витоки української державності, національні інтереси, героїв як колишніх так і сучасних, які стояли та стоять на сторожі своєї Батьківщини, що лише посилить зв’язок своєї подальшої долі з Україною.
Показати повний опис
Довгострокові
Формування почуття патріотизму до України через культивування образу самодостатнього українця виходячи з ідей консолідації української нації, здатного до шанування культури своїх предків, героїчного минулого, який готовий відстоювати інтереси держави та суспільства
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Близько 500-1500 школярів матимуть можливість покращити свої знання з історії України та національно-патріотичного виховання, що посилить ідею єднання українців навколо держави. Також буде опубліковано додатково зібрання творчих есе усіх учасників-фіналістів проєкту, надісланих на адресу комісії в електронному варіанті у форматі .pdf.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Відгуки адміністрації загальноосвітніх закладів, безпосередні спостереження керівництва організації.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Дороги, які ведуть до перемоги: минуле та сучасність
Всього учасників (з них жінок)
1000 (400) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
50 (20) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
200 (100) осіб
Завантажити ще
План реалізації програми
Етапи реалізації
І етап
Завдання
Згуртування учнівської молоді навколо питань національно-патріотичного виховання.
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка та поширення інформації про Всеукраїнську акцію творчих есе «Дороги, які ведуть до перемоги: минуле та сучасність» через ЗМІ, соціальні мережі, відділи освіти МОН місцевого, районного та обласного рівнів. Далі формування комісії з числа науково-педагогічних працівників, яка буде займатися питанням відбору фіналістів акції, розробкою умов та концепції самого проєкту з подальшим опублікуванням на web-сторінці Університету Григорія Сковороди в Переяславі. Власне сам перший тур у дистанційному форматі, під час якого визначяться подальші учасники Всеукраїнської акції. У цьому турі зможуть прийняти участь усі школярі 9-11 класів загальноосвітніх шкіл, які виявлять бажання. Протягом відведеного часу учні мають підготовити есе та надіслати його на адресу комісії. Після завершення терміну буде відібрано 30 найкращих есе відповідно до критеріїв, розроблених організатором, які й потраплять на фінальну частину проєкту.
Строк реалізації етапу
30 квітня 2024 — 31 травня 2024
Відповідальний виконавець
Молоткіна Валентина, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії та культури України і спеціальних історичних дисциплін; Костенко Оксана, кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри загальної історії, правознавства і методик навчання.
Етапи реалізації
ІІ етап
Завдання
Долучення учнівської молоді до популяризації ідей про національну ідентичність українця у розрізі національно-патріотичного виховання, що підсилить образ патріота-громадянина України
Опис заходів для здійснення етапу
У ході реалізації другого етапу, який буде проходити протягом двох днів на базі Університету Григорія Сковороди в Переяславі фіналісти акції зможуть презентувати свої есе на всеукраїнський загал, де й буде визначено призерів Акції. На цьому етапі 30 фіналістів мають прихати до Університету Григорія Сковороди в Переяславі. Після фіналу буде опубліковано на сайті вишу збірку есе усіх фіналістів.
Строк реалізації етапу
18 червня 2024 — 19 червня 2024
Відповідальний виконавець
Молоткіна Валентина, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії та культури України і спеціальних історичних дисциплін; Костенко Оксана, кандидат історичних наук, доцент, завідувач кафедри загальної історії, правознавства і методик навчання.
Етапи реалізації
ІІІ етап
Завдання
Закріплення та узагальнення досвіду з питань ідентичності, згуртованості українців у контексті національно-патріотичного виховання
Опис заходів для здійснення етапу
У процесі реалізації Акції усі учасники-фіналісти та дорослі, які їх супроводжують будуть залучені на базі Університету Григорія Сковороди в Переяславі до тренінгу зі спеціалістами з національно-патріотичного виховання. Також плануються культурно-просвітницькі заходи для учасників Всеукраїнської акції творчих есе «Дороги, які ведуть до перемоги: минуле та сучасність». Зокрема, проведення екскурсій в місті-музей Переяслав, аби зосередити увагу молоді на питаннях витоку української державності, де Переяслав займав одне з провідних місць разом із Києвом та Черніговом та єднанні українців навколо України.
Строк реалізації етапу
20 червня 2024 — 20 червня 2024
Відповідальний виконавець
Водяний Олег, керівник ГО «Інститут соціальної трансформації», викладач кафедри публічного управління та адміністрування; Редзюк В'ячеслав, декан факультет гуманітарної освіти і соціальних технологій, доцент кафедри публічного управління та адміністрування
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Для інформування перебігу Всеукраїнської акції творчих есе «Дороги, які ведуть до перемоги: минуле та сучасність» протягом усього проєкту (після кожного проведеного заходу, який плануємо робити) буде проводитись інформування громадськості через соціальні мережі громадської організації, сайт Університету - партнера, сайти органів виконавчої влади (Переяславської міської ради, Київської обласної ради, Київської обласної військової адміністрації), сайти Інститутів післядипломної освіти областей, сайти відділів освіти та місцевого самоврядування, ЗМІ місцеві (ТБ Прослав, Інформатор), так регіонального. Також буде викладатись фото/відео звіти про проведені роботи на сайті Університету Григорія Сковороди в Переяславі, сторінці Фейсбук та Інстаграм.

Сроки інформування першого етапу: з 30 квітня - сайти інститутів післядипломної освіти, сайт Київської обласної військової адміністрації, Київської обласної ради, сайт Університету Григорія Сковороди, сайти відділів освіти громад, сайт університету, соціальні мережі громадської організації та партнерів.

Другий етап та третій етап будуть долучені знімальна група Прослав ТБ, зйомки відеороликів за підсумками проєкту та його супроводу.


Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
За рахунок благодійних внесків, членських внесків та пожертвувань фізичних і юридичних осіб, у тому числі іноземних.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux