Молодіжний історично - просвітницький проект "Повстанські ночі"
Статус
Переможець
Проєкт подано
04 лютого 2024 року
Період реалізації проєкту
01 травня 2024 - 31 серпня 2024
Номер проєкту
20240122-4384
Бюджет
356493 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Формування української громадянської ідентичності у населення на основі суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність).
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Формування української національної та громадянської ідентичності молоді на основі суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність), через участь у історично-просвітницькому проекті.
Актуальність програми
Основні завдання проекту: 􀀀підвищити рівень обізнаності молоді з історії національно- визвольних змагань українського народу в період Другої світової війни, шляхом проведення Молодіжного військово-історичного табору "Гурби. Зустріч поколінь" та історично-пошукового табору "Повстанські ночі". 􀀀 збільшити чисельність молоді зі сформованою національною та громадянською ідентичністю на основі суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність), через виготовлення і розповсюдження інформаційної брошури та мобільної презентації на тему : "Гурби. Героїчна історія спротиву." 􀀀 з метою передачі історичної пам'яті, доповнити інтерактивну карту місць, де відбувалися найбільш визначні події з історії національно-визвольних змагань та місць поховань на території Рівненської області; 􀀀 впорядкувати місця визначних подій та поховань, пов’язаних з національно-визвольними змаганнями українського народу в різні періоди становлення Української держави, встановивши інформаційні стенди.
Очікувані результати
Короткострокові
Результатом реалізації проекту є формування української національної та громадянської ідентичності у молоді на основі суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність), через участь у історично-просвітницьких заходах. Соціально-економічними результатами проведення заходу є формування ціннісних орієнтирів та утвердження національно-патріотичної свідомості дітей та молоді, шляхом залучення молоді до вивчення історії України, популяризації визначних місць державотворчого процесу Рівненської області, зокрема окрема увага буде приділена найбільшому бою УПА з військами НКВС, що відбувся біля с. Гурби.
Показати повний опис
Довгострокові
Довгостроковими результатами проєкту є: -набуття учасниками навичок історично-пошукової роботи, отримання досвіду планування, організації заходів з національно-патріотичного виховання та популяризації в подальшому ціннісних орієнтирів серед молоді; -створення інтерактивної карти (інформаційних стендів) визначних місць визвольних змагань та місць бойових зіткнень Рівненської області в системі GPS – навігації, яку у вільному доступі зможе використовувати громадськість для виховного процесу; - набуття учасниками проекту основ з стрілецької справи, мінно-вибухової безпеки та надання першої медичної допомоги.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
У результаті проведення проєкту буде охоплено 500 осіб шляхом розповсюдження 500 примірників Інформаційної брошури "Гурби. Героїчна історія спротиву" (загальне охоплення становитиме 5000 осіб, через поширення відповідної брошури в мережі інтернет та розміщення мобільної тематичної презентації "Гурби. Героїчна історія спротиву" . Крім того 90 осіб безпосередньо візьме участь у проекті, як результат — учасники ознайомляться з історією героїчної боротьби українського народу за Незалежність у середині 20-го сторіччі на території Рівненщини. (Період визвольних змагань ОУН-УПА та "УПА - Поліська січ" за незалежність).
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Учасники проекту ознайомляться з історією героїчної боротьби населення Рівненщини за державну незалежність в період ХХ ст., а чисельність населення України зі сформованою національною та громадянською ідентичністю збільшиться.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Захід 1. Військово-історичний табір "Гурби. Зустріч поколінь
Всього учасників (з них жінок)
50 (25) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
3 (1) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
5 (3) осіб
Захід
Захід 2. "Історично - пошуковий табір "Повстанські ночі"
Всього учасників (з них жінок)
40 (22) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
2 (1) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
5 (3) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Молодь віком від 12 до 35 років, зокрема: - молодь та студенти до призивного віку; - молодь з числа тимчасово переміщених осіб: - керівники та члени військово-патріотичних клубів, - вчителі з предмету «Захист України»; - учні місцевих шкіл, через яких пролягатиме маршрут проекту; - представники засобів масової інформації.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий етап
Завдання
Реалізувати інформаційну компанію серед молоді для підвищення рівня зацікавленості до історії визвольних змагань на Рівненщині у 20 сторіччі, зокрема діяльності ОУН-УПА. Відібрати безпосередніх учасників проекту.
Опис заходів для здійснення етапу
Розміщення статей в ЗМІ на відповідну тематику. Укласти та видати брошуру "Гурби. Героїчна історія спротиву". Виготовити та розмістити в навчальних закладах Рівненщини мобільну презентацію "Гурби. Героїчна історія спротиву". (14 плакатів на шильді - для наочної презентації одного з героїчних моментів визвольних змагань УПА за незалежність). Відбір учасників проєкту в групу волонтерів та безпосередніх учасників.
Строк реалізації етапу
01 травня 2024 — 31 травня 2024
Відповідальний виконавець
Ясвильчук Олександр, історик
Етапи реалізації
Військово-історичний табір "Гурби. Зустріч поколінь"
Завдання
Формування ціннісних орієнтирів та утвердження української національної та громадянської ідентичності у молоді.
Опис заходів для здійснення етапу
Військово-історичний табір приурочений до 80 - ї річниці найбільшої битви Української повстанської армії проти радянських загарбників. Табір проводитиметься поблизу с. Гурби та Гурбенського православного монастиря Рівненської області. Акція передбачає формування ціннісних орієнтирів та утвердження національної та громадянської ідентичності дітей та молоді, через участь молоді у наступних вишколах: - історичному вишколі (зустрічі з істориками та краєзнавцями, що вивчають історію визвольних змагань, презентація виставки - "Гурби. Героїчна історія спротиву." - вишколі військово-історичної реконструкції; - стрілецькому вишколі. Також програма передбачатиме: - проведення історично-пошукової роботи (впорядкування місць загибелі та поховань та встановлення інформаційних табличок та серії тематичних навчань; - історичну теренову гру; - навчання з мінної- вибухової безпеки та наданні першої медичної допомоги.
Строк реалізації етапу
27 червня 2024 — 30 червня 2024
Відповідальний виконавець
Ткачук Юрій, Гребенюк Олександр (реконстуктор).
Етапи реалізації
Проведення "Історично-пошукового табору "Повстанські ночі" - 2 захід
Завдання
Утвердження національної та громадянської ідентичності дітей та молоді, через передачу іcторичної пам'яті про визвольну боротьбі ОУН- УПА та УПА-Поліська січ в середині 20 ст. на території Рівненщини.
Опис заходів для здійснення етапу
Табір проводитиметься на річці Случ поблизу с. Губків Рівненської області. Акція передбачає формування ціннісних орієнтирів та утвердження національно-патріотичної свідомості дітей та молоді, через участь у стрілецькому вишколі, проведенні історично-пошукової роботи (впорядкування місць загибелі та поховань) та встановлення інформаційних табличок.
Строк реалізації етапу
15 серпня 2024 — 18 серпня 2024
Відповідальний виконавець
Ясвильчук Олександр (історик), Воловодик Богдан (краєзнавець)
Етапи реалізації
Підготовка звітної документації
Завдання
Привернути увагу громадськості до важливості національно-патріотичного виховання молоді, через проведення історично-просвітницьких заходів.
Опис заходів для здійснення етапу
Підведення підсумків. Презентація фото і відео матеріалів про реалізацію проєкту.
Строк реалізації етапу
19 серпня 2024 — 31 серпня 2024
Відповідальний виконавець
Ткачук Юрій
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Для висвітлення заходу в засобах масової інформації буде розроблений медіа-план, що

передбачає: - проведення прес-конференції на початку реалізації,; - розміщення зібраних

історичних матеріалів в місцевих та всеукраїнських ЗМІ. (Укрінформ, газета "Голос

України", "Суспільне . Рівне" телерадіокомпанія, - після завершення проєкту.

Розміщення фото і відео звіту на сторінці ГО «Фонд молодіжних ініціатив «Крила» в

фейсбуці: https://www.facebook.com/FondKrila та інформаційних сторінках Міністерства

молоді та спорту України.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Дана програма реалізовуються нашою організацією вже декілька років. І ми плануємо проводити подібні заходу в майбутньому. Для реалізації проекту будуть залучені власні кошти членів організації та наших партнерів.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux