Terra Cosaccorum
Статус
Переможець
Проєкт подано
05 лютого 2024 року
Період реалізації проєкту
20 квітня 2024 - 30 листопада 2024
Номер проєкту
20240126-4518
Бюджет
352830 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Підвищення рівня знань про видатних осіб українського державотворення, борців за незалежність України.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Мета проєкту "Terra Cosaccorum" (Земля Козацька) – підвищення рівня знань про видатних осіб українського державотворення, борців за незалежність України, шляхом реалізації проєкту в рамках Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 30 червня 2021 р. № 673 (зі змінами)
Актуальність програми
В умовах війни слід концентрувати увагу суспільства на героїчних і переможних сторінках історичної пам’яті народу, на успішних діяннях видатних представників українського державотворення. За висловом Грушевського «Завдяки історичній пам'яті людина стає особистістю, народ – нацією, країна – державою». Українська нація має у своїй історичній памяті сторінки трагічні і героїчні. На зразках перемог наших звитяжних предків ми маємо формувати культ української перемоги в сучасній війні. Маловідомою і малопопуляризованою сторінкою нашої історії є переможна військова кампанія Гетьмана Петра Конашевича Сагайдачного проти Московщини. Дещо більш відомі його морські походи та участь у битві під Хотином. Майже невідомі широкому загалу військові успіхи в протистоянні з Московщиною отамана Остафія Дашковича. Ці дві історичні постаті поєднує спільна територія – Трахтемирів, перша козацька столиця, де донині існує козацький некрополь. На прикладі цих двох видатних осіб українського державотворення та багатьох їхніх безіменних побратимів, що лежать в Трахтемирівській землі, наша організація планує реалізувати проєкт "Терра Козакорум" (Земля Козацька).
Очікувані результати
Короткострокові
Проведення заходу дасть можливість підвищити рівень знань про героїв боротьби Українського народу за незалежність. Збільшить кількість молоді, яка готова брати на себе відповідальність за розвиток Держави на прикладах героїв часів козацтва. Примножить кількість молоді, яка буде брати активну участь у громадському житті своїх регіонів і стане прикладом серед свого оточення.
Показати повний опис
Довгострокові
Довгострокові результати проєкту передбачають зростання активності молоді в діяльності громадських організацій та її участь у суспільному житті країни. Проєкт сприятиме підвищенню рівня знань учасників про видатних особистостей, які вплинули на українське державотворення, збільшенню числа інформованих молодих людей щодо героїчних аспектів історії та сучасності України. Крім того, захід сприятиме формуванню в молоді національного світогляду, громадянської ідентичності, збільшенню чисельності молоді, що готова до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
40 учасників, які візьмуть участь у таборі, підвищать рівень громадянської ідентичності шляхом отримання знань з історії та видатних постатей козацької доби. Опиняться в колі однодумців та вмотивуються працювати на благо країни. Інформаційною кампанією планується охопити близько 10 000 осіб як цільової аудиторії, так людей не знайомих з тематикою національно-патріотичного виховання, та змотивувати їх відвідувати подібні заходи. В рамках реалізації проєкту буде видано 4 000 буклетів про життя та діяльність Сагайдачного і Дашковича, які будуть роздаватися учасниками проєкту відвідувачам Трахтемирова, буде встановлено інформаційний стенд біля пам'ятника Сагайдачному.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
У результаті здійснення проєкту, учасники поглиблять рівень знань про козаччину, як приклад українського державотворення, дізнаються цікаві аспекти з історії козацтва, підвищать рівень національної та громадянської свідомості та отримають мотивацію змінювати простір навколо себе. На прикладах героїчних подвигів Петра Сагайдачного та Остафія Дашковича отримають мотивацію до прояву свого патріотизму в суспільстві. Продовжиться творення героїчного культу козацьких полководців на прикладі перемог над Московією. Завдяки виконанню вишкільних заходів програми, учасники поліпшать свої вольові якості, концентрацію та терпіння, розвиватимуться фізично, навчаться командній роботі, примножать знання з історії та утвердять свої переконання. Команда організаторів поглибитьвже немалий досвід організації та проведення заходів національно-патріотичного виховання молоді, що дозволить їм у майбутньому підвищувати якісні та кількісні результати заходів.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Таборування "Terra Cosaccorum"
Всього учасників (з них жінок)
40 (20) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
15 (5) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Юнацтво та молодь, зокрема діти бійців; діти вимушено переміщених осіб та ті, які проживають близько до лінії фронту. Також будуть залучені представники інших дитячих та молодіжних організацій, виховники гри "Джура".
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
Залучення учасників, організаційна робота, підготовка документів
Опис заходів для здійснення етапу
Будуть укладені угоди з виконавцями, проведена інформаційна кампанія із залучення учасників, організаційна робота на місцях проведення заходів, підготовка та узгодження документації з міністерством, укладання договорів з виконавцями, робота з ДКУ
Строк реалізації етапу
20 квітня 2024 — 01 липня 2024
Відповідальний виконавець
Ніцой Ярослав - крівник проєкту, Святослав Сиротюк - член організації, Поліна Сонечко - членкиня організації.
Етапи реалізації
Практична реалізація
Завдання
Проведення таборування "Terra Cosaccorum", роздача інформаційних матеріалів про Сагайдачного і Дашковича.
Опис заходів для здійснення етапу
Здійснення затвердженої програми та дотримання заходів безпеки впродовж табору.
Строк реалізації етапу
11 липня 2024 — 31 жовтня 2024
Відповідальний виконавець
Ніцой Ярослав - крівник проєкту (отаман табору), Святослав Сиротюк - член організації (бунчужний табору), Поліна Сонечко - членкиня організації (писарка табору).
Етапи реалізації
Підсумки
Завдання
Публікація результатів, звітування
Опис заходів для здійснення етапу
Буде здано фінансовий та тематичний звіти за проєктом, поширено фото/відео матеріали, зроблених учасниками заходу, опубліковано результати проєкту в електронних ЗМІ та соцмережах.
Строк реалізації етапу
01 листопада 2024 — 30 листопада 2024
Відповідальний виконавець
Ніцой Ярослав - крівник проєкту, Святослав Сиротюк - член організації, Поліна Сонечко - членкиня організації.
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Інформування про перебіг заходу відбуватиметься на офіційних сторінках ГО” Український студент” в Instagram, Telegram та Facebook, а також на особистих сторінках учасників та організаторів. Результати будуть висвітлені на тих самих офіційних сторінках ГО ”Український Студент” та на сторінках дружніх до них Громадських Організацій, місцевих електронних ЗМІ Канівщини, Трахтемирівщини, Черкащини, а також на сторінках/каналах лідерів думок, небайдужих до теми національно-патріотичного та громадянського виховання молоді. В рамках прое

єкту буде запущена таргетована реклама на офіційних сторінках у соціальних мережах організації із активним посиланням на офіційні джерела Міністерства молоді та спорту України. 

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Разом з отриманими позитивними емоціями та патріотичною мотивацією вихованцями табору також буде здобуто досвід організації та проведення таборів у польових умовах; проведення національно-патріотичного виховання, спрямованого на розвиток національної та громадянської ідентичності, який вони зможуть реалізувати серед свого оточення. Фото та відео матеріали, зроблені під час реалізації проєкту, будуть доступні й після його закінчення, що дозволить новим людям ознайомлюватися з тематикою таборів у польових умовах та національно-патріотичного виховання. Інформація буклетів буде використана молоддю в навчальних цілях, може реплікуватися відвідувачами Трахтемирова у спілкуванні, учасники проєкту зможуть роздати буклети своїм знайомим та друзям.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux