Опис заходів для здійснення етапу
Про назву проєкту. «На крилах пісень» – перша збірка поетичних творів Лесі Українки, що вийшла друком у Львові 1892 р. за безпосередньої участі І.Франка.
Проєкт «На крилах пісень» передбачає відвідання його учасниками (творчою групою з 10-15 осіб) міст та місць, пов’язаних з класиками української літератури Т.Шевченком, С.Руданським, І.Франком, Лесею Українкою, твори яких представлені у сучасній музично-пісенній інтерпретації у фільмі «Коло ФрАнка» та у проєкті «Я 300-й», створених у 2023 р. за підтримки Мінмолодьспорту.
Основні заходи проєкту:
- кіновистави з показом фільму «Коло ФрАнка» (у окремих випадках показом відеороликів пісень з фільму або «живим» виконанням пісень) та творчими зустрічами і спілкуванням творців фільму з молоддю (у т.ч. зі старшокласниками та студентами) безпосередньо у музеях, молодіжних центрах та закладах освіти (гімназіях, школах, коледжах, університетах);
- відвідання творчою групою проєкту музеїв класиків української літератури та спілкування з адміністрацією щодо проблем та, зокрема, зацікавленістю та станом відвідуваності дітьми та молоддю;
- дискусії за участі провідних науковців-філологів та вчителів-словесників щодо впливу літературної класики на формування національної ідентичности української молоді;
- пресконференції для місцевих ЗМІ у містах проведення заходів проєкту;
- створення 40-хвилинного документального фільму «На крилах пісень» (з подальшим розміщенням на різних веб-ресурсах) про реалії та проблеми впливу літературної класики як важливого чинника на формування національної ідентичности української молоді на основі спілкування з працівниками музеїв, науковцями філологами, вчителями, учнями, студентами та творчою молоддю у процесі реалізації проєкту.
План реалізації проєкту.
1-й день. м.КИЇВ. Кінопоказ фільму «Коло ФрАнка» та пресконференція для ЗМІ у Будинку Кіно.
2-й день. м.ПЕРЕЯСЛАВ (Київська обл.). Відвідання Музею «Заповіту» Т.Шевченка.
Кіновистава та творча зустріч зі студентами в Університеті Г.Сковороди в Переяславі.
3-й день. м.КАНІВ (Черкаська обл.) Відвідання Шевченківського національного заповідника та музею «Тарасова гора».
Кіновистава та творча зустріч у Канівському фаховому коледжі культури і мистецтв зі студентами спеціальності «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво».
4-й день. с.ХОМУТИНЦІ (Вінницька обл.). Відвідання музею С.Руданського на його батьківщині.
м.ВІННИЦЯ. Кіновистава та творча зустріч з молоддю у Молодіжному центрі «Квадрат».
5-й день. с.ВІКНО (Тернопільська обл.). Відвідання кімнати-музею І.Франка.
м.ТЕРНОПІЛЬ. Кіновистава для учителів та учнів Тернопільської спеціалізованої школи №3. Відкрита дискусійна платформа вчителів-словесників* «Далекі близькі: класики української літератури і сучасна молодь».
6-й день. м.КАЛУШ (Івано-Франківська обл.). Відвідання народного музею-оселі родини Івана Франка. Кіновистава та творча зустріч з учнями Калуської гімназії.
с.ЛОЛИН (Івано-Франківська обл.). Відвідання музею Івана Франка.
7-й день. с.НАГУЄВИЧІ (Львівська обл.). Культурологічний семінар-дискусія з науковцями філологами** Львівського національного університету ім.І.Франка «Літературна класика – важливий чинник формування національної ідентичности української молоді» у Літературно-меморіальному музеї І.Франка на його батьківщині.
м. ЛЬВІВ. Кіновистава та творча зустріч зі студентами Львівського національного університету ім.І.Франка.
Відвідання могили І.Франка на території музею «Личаківський цвинтар».
8-й день. м.ЛУЦЬК (Волинська обл.). Відвідання музею «Лесина вітальня».
Кіновистава та творча зустріч зі студентами Волинського національного університету ім. Лесі Українки.
9-й день. м.ЗВЯГЕЛЬ (Житомирська обл.). Відвідання літературно-меморіального музею Лесі Українки на її батьківщині.
Кіновистава у Палаці культури ім. Лесі Українки (за можливості).
10-й день. м.ЖИТОМИР. Кіновистава та творча зустріч зі студентами Житомирського державного університету ім.І.Франка.
Примітки.
* Вчителі-словесники – це кращі вчителі української мови та літератури навчальних закладів Тернополя та заслужені вчителі України Ольга Кецмур-Лев (м. Калуш Івано-Франківської обл.) та Людмила Пристай (м. Кам’янець-Подільський Хмельницької обл.)
** Науковці філологи – це доктори філологічних наук, професори Львівського національного університету імені Івана Франка Ярослав Гарасим, Святослав Пилипчук, Володимир Галайчук та інші.
Про фільм та відеоролики можна ознайомитися на https://www.youtube.com/watch?v=1H4NLUXvuZY https://www.youtube.com/@studclub1999
Строк реалізації етапу
19 квітня 2024
—
28 квітня 2024
Відповідальний виконавець
Виговський Володимир, голова правління