Тепле Поділля – скарб нації!
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Популяризація та збереження культурної спадщини і культурних цінностей України.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Метою проекту «Тепле Поділля – скарб нації!» є, популяризація та збереження культурної спадщини та культурних цінностей України, зокрема регіону (кластеру), що знаходиться на півдні Тернопільщини, Тепле Поділля. Завдання проекту: - провести 4 мандрівні табори по 36 учасників в кожному по регіону Теплого Поділля. - відвідування учасниками культурної спадщини Теплого Поділля. - активізація учасників до популяризації та збереження культурної спадщини та культурних цінностей України. - проведення гутірок про культурну спадщину Теплого Поділля. - прибирання місць навколо об’єктів культурної спадщини регіону. - привернути увагу громадськості та ЗМІ до популяризації та збереження культурної спадщини та культурних цінностей України. - розроблення та випущена друком буклет про культурну спадщину регіону Тепле Поділля.
Актуальність програми
Проект «Тепле Поділля – скарб нації!» спрямований на популяризація та збереження культурної спадщини та культурних цінностей України. Місце реалізації проекту - південь Тернопільщини багатий на природно – культурну спадщину України. Дністровський каньйон (регіон «Теплого Поділля») є місцем однієї із найбільших концентрацій об’єктів культурної спадщини в Україні, який налічує сотні пам’яток археології, етнографії, архітектури і фортифікацій, місць, що пов’язані з відомими людьми та подіями. Він по праву визнаний одним із 7 чудес України (за результатами всеукраїнського конкурсу 2008 року). Ці місця також є одними з найбільших каньйонів Європи. Природна і культурна цінність регіону засвідчена наявністю охоронюваних територій міжнародного та національного значення. Під час проведення мандрівних таборів учасники зможуть пізнати культурну спадщину регіону що сприятиме популяризації культурної спадщини України. Наші попередні проекти, зокрема, у 2020 році «Скарб Нації. 7 чудес України. Дністровський каньйон» - спрямований на популяризацію національної духовно – культурної спадщини, 2021 році «Від Мрії – до дії» - залучення волонтерів до облаштуванню інформаційних стендів культурної спадщини регіону та 2023 році «Тепле Поділля – скарб України» https://dnister.org/about - оцифрування об’єктів культурної спадщини та створення VR-турів (УКФ) дав поштовх громадам півдня Тернопільщини створювати кластер Теплого Поділля та сприяє популяризації та збереження культурної спадщини.
Очікувані результати
Короткострокові
Провести 4 мандрівні табори регіоном культурної спадщини Теплого Поділля. Популяризувати культурну спадщину серед 144 безпосередніх учасника таборів. Провести гутірки та екскурсії місцями культурної спадщини. Видати буклет про культурну спадщину регіону Тепле Поділля. Прибирання місця довкола об’єктів культурної спадщини по маршруту проведення таборів.
Показати повний опис
Довгострокові
Проект має довгострокові результати, зокрема учасники проекту зможуть використовувати здобуті знання при плануванні своїх заходів та поширювати здобуті навички про культурну спадщину та культурні цінності України. Розповсюдження інформаційного буклету дасть змогу популяризувати культурну спадщину та культурні цінності України регіону Теплого Поділля. Учасники проекту будуть долучені до соціальних сторінок громадської організації де регулярно публікуються різні можливості для залучення до популяризації культурної спадщини. Тому учасники зможуть і надалі приймати участь в різноманітних активностях нашої громадської організації та організацій наших партнерів. Також, реалізований проект матиме позитивний вплив на соціально – економічне становище громад Теплого Поділля, оскільки будуть популяризовані об’єкти культурної спадщини які розташовані безпосередньо в громадах регіону.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Залучення 144 безпосередніх учасника проекту, які є представниками не менше 14 областей України. Прибирання не менше 10 місць об’єктів культурної спадщини. Випущена друком 1000 буклетів про культурну спадщину регіону Тепле Поділля. Не менше 5000 людей буде охоплено інформацією про проект під час реалізації через публікації в соціальних мережах, ЗМІ та поширення буклету.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
144 безпосередніх учасника проекту відвідають об’єкти культурної спадщини регіону Теплого Поділля. Учасники зможуть доєднатися до прибирання території навколо об’єктів культурної спадщини від сміття. Проведенні гутірки про культурну спадщину регіону та культурні цінності учасники зможуть використовувати в подальшій діяльності. Також, планується проведення гутірок для планування подібних заходів. Оскільки інформаційні буклети планується розповсюджувати в територіальних громадах регіону, передаватися в молодіжні центри та іншим стейкхолдерам, це в майбутньому позитивно впливатиме на розвиток регіону а також створюватиме позитивний імідж Мінмолодьспорту, оскільки там буде розміщена інформація про проект. Даний проект можна використовувати як практику з утвердження української національної та громадянської ідентичності по залученню молоді до популяризації та збереження культурної спадщини та культурних цінностей України через відновлення регіонів. Через висвітлення інформації про проект у соціальних мережах. До реалізації проекту буде залучено громадські активісти які проживають в регіоні Тепле Поділля на волонтерських засадах.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Мандрівний табір № 1 "Тепле Поділля" з популяризації та збереження культурної спадщини та культурних цінностей України
Всього учасників (з них жінок)
36 (12) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
18 (6) осіб
Захід
Мандрівний табір № 2 "Тепле Поділля" з популяризації та збереження культурної спадщини та культурних цінностей України
Всього учасників (з них жінок)
36 (12) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
18 (6) осіб
Захід
Мандрівний табір № 3 "Тепле Поділля" з популяризації та збереження культурної спадщини та культурних цінностей України
Всього учасників (з них жінок)
36 (12) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
18 (6) осіб
Захід
Мандрівний табір № 4 "Тепле Поділля" з популяризації та збереження культурної спадщини та культурних цінностей України
Всього учасників (з них жінок)
36 (12) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
18 (6) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Для проведення проекту «Тепле Поділля -від мрії до дії!», планується залучати молодь, керівників туристичних гуртків, а також представники громадських організацій котрі будуть залучатися в якості інструкторів та лекторів. В проекті планується чотири наметових таборів по 36 учасника в кожному. Загальна кількість учасників планується 144 осіб включно із інструкторами – волонтерами. Вік основних учасників від 14 до 35 років. Оскільки на мандрівні заходи здебільшого зголошуються хлопці, то очікується що в ньому буде брати участь 96 чоловіків та 48 жінок.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
Підготувати програму заходів, гутірок та маршрутів наметових таборів. Визначити місця культурної спадщини для публікації в буклеті про Тепле Поділля. Домовленості з органами державної влади та місцевого самоврядування. Залучення волонтерів та інструкторів до проведення заходів, підбір учасників проекту. Збір контенту, макетування, вичитка, редагування, виготовлення буклетів про культурну спадщину Теплого Поділля та інформацією про проект. Проведення закупівель
Опис заходів для здійснення етапу
Підготовка програми, прокладання маршруту, домовленість про зустрічі з територіальними громадами, вирішення організаційних питань. Відбір учасників. Розробка буклетів про культурну спадщину Теплого Поділля. Проведення закупівель
Строк реалізації етапу
01 травня 2024 — 31 липня 2024
Відповідальний виконавець
Євтушок Павло, керівник проєкту, член організації
Етапи реалізації
Реалізація проекту
Завдання
Провести чотири мандрівні наметові табори для 144 осіб. Популяризація об’єктів культурної спадщини регіону "Тепле Поділля" через проведення програми таборів. Проведення гутірок про важливість збереження та популяризації культурної спадщини. Інформаційне висвітлення проведення проекту у соціальних мережах. Виготовлення 1000 інформаційних буклетів про культурну спадщину регіону "Тепле Поділля". Прибирання об’єктів культурної спадщини від пластикових пляшок, поліетиленових пакетів та іншого сміття, що позитивно вплине на збереження культурної спадщини та навколишнього середовища.
Опис заходів для здійснення етапу
Проведення 4 мандрівних наметових таборів. Проведення гутірок про важливість збереження та популяризації культурної спадщини та культурних цінностей України. Здійснення практичної роботи по прибиранню об’єктів культурної спадщини від сміття. Виготовлення 1000 інформаційних буклетів про культурну спадщину регіону Тепле Поділля. Написання та розповсюдження статей про проект в соціальні мережі.
Строк реалізації етапу
01 червня 2024 — 31 липня 2024
Відповідальний виконавець
Євтушок Павло, керівник проєкту, член організації
Етапи реалізації
Підсумковий
Завдання
Подача звітності, аналіз реалізованого проекту, планування продовження проекту на інші регіони України
Опис заходів для здійснення етапу
Написання підсумкового та фінансового звітів. Збір відгуків учасників проекту у соціальних мережах. Проведення підсумків реалізації проекту.
Строк реалізації етапу
01 серпня 2024 — 31 серпня 2024
Відповідальний виконавець
Євтушок Павло, керівник проєкту, член організації
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Під час підготовки, проведення та звітування про проведений проект планується залучати як і соціальні мережі так і представників регіональних та всеукраїнських ЗМІ. Оскільки під час проекту планується залучення чотирьох груп учасників по 35 осіб в різний період, то про захід планується інформувати регулярно. Тобто, буде довготермінова інформаційна кампанія про підготовку до кожного з етапів проекту та вже про відбутий захід. До написання статей планується залучення фахівців у сфері туризму, істориків та волонтерської діяльності. Під час кожного з етапів проекту планується проведення інформаційної кампанії. При завершенні проекту, кожному учаснику буде запропоновано написати розповідь про свої враження про проведений захід.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
В подальшому результати проекту будуть використовуватися учасниками для їхнього особистого розвитку: залучення до громадської активності. Таблички встановлюються на безстроковий період, що позитивно впливає на імідж організації та Міністерства.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux