Наметовий табір "Пісня українського спротиву"
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
29 січня 2024 року
Період реалізації проєкту
15 травня 2024 - 01 жовтня 2024
Номер проєкту
20240123-4417
Бюджет
659258 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Популяризація та збереження культурної спадщини і культурних цінностей України.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Сформувати у залученої цільової аудиторії стійке твердження, що українська пісня, як складова нематеріальної української культурної спадщини була, є, та буде формою спротиву в боротьбі проти Російської Федерації, а також спонукати учасників табору творити україномовний пісенний контент.
Актуальність програми
Протягом останніх 30 років незалежності Український музичний простір в Україні фактично був російським де виконавці, які співали українською були в дуже обмеженій кількості. Така ситуація масово тривала до Революції Гідності і майже остаточно припинилася з моменту повномасштабного вторгнення військ Російської Федерації в Україну. Але в головах пересічних українців ще є бажання слухати російськомовний продукт. Особливої популяризації потребує українська народна пісня. Українські народні пісні мають звучати серед молодіжних тусовок, на хатніх застіллях та на радіохвилях.
Особливої уваги заслуговують українські стрілецькі та повстанські пісні, виконання яких було заборонено в СССР, і майже не співалися протягом 30 років незалежності. Сьогоднішній героїзм українських воїнів має бути оспіваний в піснях та закарбований пам’яті української нації протягом тисячоліть.
Сьогодні нам потрібно йти в наступ на культурному фронті де знищувати так звану «велику російську культуру» в наших головах, та будувати справді велику українську культуру, зокрема українську пісню, як складову нематеріальної української культурної спадщини.
Під час наметового табору «Пісня українського спротиву» учасники в процесі гутірок, презентацій та лекцій зможуть дізнатися чому українська пісня і українська культура в цілому є важливим елементом спротиву у війні з Російською Федерацією; послухати українські стрілецькі, народні та естрадні пісні у виконанні найбільш талановитих учасників табору.
Очікувані результати
Короткострокові
Організатори проєкту розраховують, що короткостроковими наслідком від реалізацію проекту буде те, що в залученої цільової аудиторії, а особливо учасників табору, з’явиться відраза до російської (російськомовної) пісні і небажання слухати музику, яка звучить російською мовою, а натомість з’явиться бажання слухати україномовну музику, в тому числі естрадну, та співати українські народні і стрілецькі пісні.
Показати повний опис
Довгострокові
Створення україномовного музичного контенту, в тому числі учасниками табору.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
У результаті реалізації проекту через використання соціальних мереж, ЗМІ буде охоплено біля 50 000 осіб з числа молоді. Кількість осіб, яка буде дотична до проведення заходу складе близько 1000 осіб. Безпосередню участь в заході візьме 180 учасників з більше як 9 регіонів (областей) України.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Захід матиме однаковий вплив як на чоловіків, так і на жінок. Залучення до заходу представників обох статей забезпечить конструктивну взаємодію і обмін міркуваннями про цінність і стереотипи чоловіків і жінок щодо патріотизму, та обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України. Під час проведення заходу взято до уваги принцип гендерної рівності, орієнтовний склад учасників буде становити (50%) жінок і (50%) чоловіків.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Наметовий табір "Пісня українського спротиву"
Всього учасників (з них жінок)
180
(90)
осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
10
(5)
осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
20
(10)
осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Безпосередні учасники проєкту: учні шкіл (в тому числі музичних), коледжів, ліцеїв, студенти та інша зацікавлена молодь – 180 учасників; учителі та представники відділу молоді і спорту, відділів освіти, керівники музичних шкіл, гуртків та інші виховники які займаються національно-патріотичним вихованням. Батьки та інші особи, які на пряму або дотично будуть залучатися до реалізації проекту загальною кількість 1000 осіб; безпосередні організатори проекту – біля 20 осіб;
Загальна кількість представників цільової аудиторії, яких буде охоплено проектом – 30 000 осіб.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
Створення умов для реалізації проекту.
Опис заходів для здійснення етапу
Планування з організаціями-партнерами детального плану підготовки і виконання проекту; інформаційне поширення про захід; координація з установами та організаціями з метою залучення учасників; залучення учасників через соціальні мережі та прямого контакту з освітньо-виховними закладами; купівля всіх необхідних засобів і предметів для проведення таборування, укладання договорів на закупівлю товарі та послуг необхідних для реалізації проекту.
Строк реалізації етапу
15 травня 2024
—
30 червня 2024
Відповідальний виконавець
Онищук Віталій, Голова правління
Етапи реалізації
Виконавчий
Завдання
Безпосереднє проведення табору
Опис заходів для здійснення етапу
Збір організаторів та волонтерів, заїзд і реєстрація учасників; проведення власне самого табору відповідно до програми; роз’їзд учасників;
Строк реалізації етапу
01 липня 2024
—
07 липня 2024
Відповідальний виконавець
Онищук Віталій, Голова правління
Етапи реалізації
Звітний
Завдання
Провести звітування про реалізацію проєкту.
Опис заходів для здійснення етапу
Публікація підсумків проведення наметового табору; звітування перед Міністерством молоді та спорту України та громадськістю про реалізацію проекту.
Строк реалізації етапу
08 липня 2024
—
01 жовтня 2024
Відповідальний виконавець
Онищук Віталій, Голова правління
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми
Інформування громадськості про перебіг та результати реалізації проекту буде здійснюватися на сторінках громадської організації - виконавця проекту та громадських
організацій - партнерів в соціальних мережах Фейсбук, Інстаграм та Тік Ток. Також можливе інформування на особистих сторінках в соціальних мережах безпосередніх виконавців проекту (керівників проекту, виховників, задіяних навчально-виховних закладах, лекторах, інструкторів тощо). У планах організаторів є також залучення засобів масової інформації до інформаційної компанії проекту.
Інформування громадськості про перебіг та реалізації програми заходу буде здійснюватися з 15.05.2024 до 01.11.2024, тобто буде включати всі етапи реалізації проекту та ще додатково один місяць.
Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
На місці реалізації проекту організація планує створити постійно-діючий табір де будуть реалізовуватися проекти схожі за змістом на самофінансуванні.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації