Вишколи з формування національної ідентичності
Статус
Переможець
Проєкт подано
28 січня 2024 року
Період реалізації проєкту
01 червня 2024 - 31 жовтня 2024
Номер проєкту
20240124-4440
Бюджет
236010 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Формування української громадянської ідентичності у населення на основі суспільно-державних (національних) цінностей (самобутність, воля, соборність, гідність).
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Формування ціннісних орієнтирів та утвердження національно-патріотичної свідомості молоді. Актуальність заходу полягає в ознайомленні учасників проєкту з цінностями українського народу, з тими цінностями, якими має володіти кожен свідомий українець для розвитку держави, знайомстві з відомими людьми, які формували підвалини української державності.
Актуальність програми
Даний проєкт спрямований на вивчення українських національних цінностей та чеснот. Проєкт покликаний зібрати українців із різних теренів України, представити їм історію розвитку та формування українських звичаїв та традицій, мови та культури, цінностей та харизми українського народу. Структура проєкту передбачає вишкільний табір та узагальнюючий семінар. Ці заходи сприятимуть формуванню ціннісних орієнтирів та утвердженню національно-патріотичної свідомості у дітей старшого шкільного віку та молоді через ознайомлення з виховними системами. Основною складовою заходів стане ознайомлення молоді з виховними концепціями, які формують ціннісні орієнтири у дітей та молоді. Національно свідомі громадяни на даний час є нагальною потребою для нашої держави, адже здатність громадян розвивати суверенну та незалежну державу є проявом успішного функціонування країни. Відповідно, слід приділяти особливу увагу формуванню ціннісних орієнтирів та утвердженню національно-патріотичної свідомості у дітей та молоді.
Очікувані результати
Короткострокові
Учасники проєкту отримають базові знання та навички, які сприятимуть формуванню української громадянської ідентичності та національної свідомості. Обговорюватимуть та аналізуватимуть отриману інформацію, дискутуватимуть та навчаться обґрунтовано відстоювати свою думку. Обмінюватимуться досвідом та продукуватимуть ідеї щодо розвитку української національної ідеї на своїх теренах.
Показати повний опис
Довгострокові
Отримані знання та навички учасники проєкту зможуть застосовувати та впроваджувати у своїх громадах, реалізовуватимуть ідеї, напрацьовані під час вишколу та семінару. Учасники зможуть більш ефективно займатися національно-патріотичним вихованням, поширювати українську ідею та протистояти ворожій пропаганді.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Фактичне охоплення проєкту в різних регіонах України – 70 осіб, опосередковане охоплення через передання отриманих знань та інформаційної кампанії – 2000 осіб. Захід матиме однаковий вплив як на чоловіків, так і на жінок. Залучення до заходу представників обох статей забезпечить конструктивну взаємодію і обмін міркуваннями про цінність і стереотипи чоловіків і жінок щодо лідерства, організаційної та виховної складової життя сучасної молодої людини.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Реалізація програми проєкту приверне більше уваги молоді до ціннісних орієнтирів та утвердження національно-патріотичної свідомості дітей та молоді. Очікується, що не менше половини учасників проєкту будуть і надалі активно сприяти формуванню національної свідомості, української громадянської ідентичності. Учасники проєкту, завдяки отриманим знанням та навичкам, зможуть самостійно організовувати такі ініціативи.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Вишкільний табір
Всього учасників (з них жінок)
40
(25)
осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0
(0)
осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
10
(5)
осіб
Захід
Узагальнюючий семінар
Всього учасників (з них жінок)
30
(20)
осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
0
(0)
осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
10
(5)
осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Зацікавлені особи, які мають провідницькі якості - активні учасники неформальних молодіжних об’єднань, учнівського та студентського самоврядування; - представники молодіжних організацій, які займаються національно-патріотичним вихованням або зацікавлені в ньому тощо.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий
Завдання
Підготовка до проведення семінарів
Опис заходів для здійснення етапу
Пошук місця проведення (з дотриманням безпекових вимог в часі війни), формування програми, інформаційна компанія
Строк реалізації етапу
01 червня 2024
—
07 липня 2024
Відповідальний виконавець
Іляш Юрій, керівник проекту
Етапи реалізації
Реалізація проекту
Завдання
Проведення вишкільного табору
Опис заходів для здійснення етапу
Реалізація напрацьованої програми табору, проведення заходу
Строк реалізації етапу
08 липня 2024
—
14 липня 2024
Відповідальний виконавець
Уляна Комар, голова Крайової Виховної Ради організації
Етапи реалізації
Реалізація проекту
Завдання
Проведення узагальнюючого семінару
Опис заходів для здійснення етапу
Інформаційна кампанія для підбору учасників, набір та відбір учасників, пошук місця проведення заходу, проведення заходу, підбиття підсумків заходу
Строк реалізації етапу
01 вересня 2024
—
31 жовтня 2024
Відповідальний виконавець
Уляна Комар, голова Крайової Виховної Ради організації
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми
● офіційні соціальні мережі СУМ в Україні
● офіційні сторінка ГО “СУМ в Україні” та самого проєкту у Facebook та Instagram;
● Всеукраїнські та регіональні онлайн-видання (зокрема Історична Правда, Радіо Свобода, Громадський простір, ресурсний центр Гурт та інші);
● лідери думок
Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Після закінчення проекту учасники продовжуватимуть свою громадську діяльність та передаватимуть отримані знання при подальшій співпраці з членами національно-патріотичних організацій
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації