«Чотирилапі захисники»
Статус
Припинено участь
Проєкт подано
11 лютого 2024 року
Період реалізації проєкту
20 травня 2024 - 31 жовтня 2024
Номер проєкту
20240211-5333
Бюджет
131164 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Збільшення чисельності молоді, готової до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Психологічна реабілітація за допомогою спеціально навчених собак, підвищення рівня натреновасті собак для населення та кінологічних підрозділів і формувань Сил Оборони; заохочення населення та збільшення чисельності молоді, готової до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України шляхом кінологічної діяльності.
Актуальність програми
В умовах повномасштабного вторгнення та життя у постійному емоційному стресі, на перший план виходить підтримка та допомога населенню країни у покращенні емоційного стану. В цьому може бути корисним робота з каністерапії. Каністерапія - це метод позитивного психосоціального та фізіореабілітаційного впливу на людей, які цього потребують. Цей вид лікування і реабілітації проводиться за допомогою спеціально відібраних і навчених собак під наглядом кваліфікованих фахівців (каністерапевтів). Каністерапія застосовується у роботі з людьми похилого віку, з інвалідністю, людьми з особливими освітніми потребами, із соматичними та психосоматичним захворюваннями. Заняття з собаками мають оздоровчий ефект: профілактика депресії, агресії, тривожних симптомів, локалізується стрес, покращується координація рухових функцій, адаптивність і комунікативність, активізуються розумові та емоційні здібності тощо. Каністерапія орієнтована на розвиток позитивних емоційних і розумових здібностей; поліпшення моторики і порушених рухових функцій; позбавлення від страху, тривоги, напруги, агресії, недовіри і неуважності; розвиток товариськості і дружелюбності; значне поліпшення фізичного стану. Проведення теоретично-практичних семінарів та тренінгів є актуальним ,тому що велика кількість кінологів силових підрозділів виконують завдання за своїми напрямами підготовки та потребують постійного вдосконалення своїх навичок та допомоги.
Очікувані результати
Короткострокові
Підвищення рівня обізнаності населення щодо дресирування собак та отримання знань щодо роботи з собаками у відповідності до потреб суспільства. Підвищення рівня безпеки життя з собаками в соціумі.
Показати повний опис
Довгострокові
Підвищення рівня безпеки поводження з собаками, допомога населенню у покращенні емоційного стану методом каністерапії, психологічне розвантаження, поліпшення ментального здоров’я. Соціальна психологічна адаптація чутливих верств населення, створення безпекового психологічного кейсу для дітей з особливими освітніми потребами, тимчасово переміщених осіб та осіб з інвалідністю.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
Орієнтовна кількість учасників у заходах – 100; за результатами заходу очікується збільшення кількості осіб, які отримали знання щодо роботи з собаками за різними напрямами.
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Підвищення рівня знань, навчання населення, військовослужбовців. Допомога населенню та кінологам відомчих служб у підготовці пошукових собак; у підготовці собак з пошуку в техногенних завалах, спорудах, різних природних середовищах. Підвищення рівня натренованності пошукових собак, які застосовуються на службі в умовах повномасштабного вторгнення ворога.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
«Чотирилапі захисники»
Всього учасників (з них жінок)
100 (60) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
10 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
0 (0) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Цивільне населення та військові, які виявили бажання отримати знання та оволодіти навичками каністерапії та роботи з собаками.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Підготовчий етап
Завдання
1. Розробка таймлайну проєкту із зазначенням заходів. 2. Ознайомлення з місцями проведення заходів. 3. Координаційна діяльність із залученими громадськими організаціями та волонтерами. 4. Інструктаж організаторів та представників обласних організацій ТСОУ.
Опис заходів для здійснення етапу
Розробка положення про захід, підготовка програми та сценарію. Підготовка місця проведення заходу, підготовка локацій. Узгодження заходів, що здійснюватимуться громадськими та волонтерськими організаціями. Закупівля необхідного інвентарю та обладнання. Робота зі ЗМІ. Підготовка символіки, банерів та атрибутики для учасників. Надсилання інформаційних листів та запрошень.
Строк реалізації етапу
20 травня 2024 — 20 червня 2024
Відповідальний виконавець
Федосенко Ірина, фахівець зі спорту ТСОУ
Етапи реалізації
Основний етап
Завдання
1. Забезпечення локацій. 2. Проведення заходу у формі семінарів-тренінгів за різними тематиками (каністерапія як метод реабілітації; основи дресирування собак; підготовка собак для виконання військової служби).
Опис заходів для здійснення етапу
Забезпечення локацій відповідно до тематики семінару в містах Києві, Черкасах, Кропивницькому. Координація всіх організаторів. Підготовка кави-брейку на локаціях. Поширення інформації про заходи.
Строк реалізації етапу
20 червня 2024 — 30 вересня 2024
Відповідальний виконавець
Федосенко Ірина, фахівець зі спорту ТСОУ
Етапи реалізації
Заключний етап
Завдання
1. Підготовка звітної документації.
Опис заходів для здійснення етапу
Підбиття статистичних показників. Підрахунок кошторису.
Строк реалізації етапу
01 жовтня 2024 — 31 жовтня 2024
Відповідальний виконавець
Федосенко Ірина, фахівець зі спорту ТСОУ
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

1. Сайт Товариства сприяння обороні України. 2. Фейсбук: сторінки Всеукраїнська громадська організація Товариство сприяння обороні України та Кінологія ГО " ТСО України", групи Центральний клуб собаківництва ТСО України, Черкаський обласний клуб службового собаківництва ТСО України, Кропивницький клуб службового собаківництва ТСО. Залучення місцевих ЗМІ для висвітлення заходів. 

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
У перспективі проведення заходів із залученням вмотивованого населення для поширення досвіду роботи з собаками, занять каністерапією для реабілітації та соціалізації дітей та дорослих, дітей з особливими освітніми потребами, осіб з інвалідністю, з наслідками ПТСР; проведення виставок, змагань, семінарів-тренінгів в інших обласних центрах та містах із охопленням більшої кількості залучених; розробка методичних та інформаційних матеріалів, подальша пропаганда та залучення молоді до заходів з національно-патріотичного виховання.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
 • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux