Короткострокові
Короткострокові результати: під час реалізації проєкту планується дотримання короткострокових результатів, що зводиться до формування активного свідомого громадянина шляхом інтеграції української молоді у національному, культурному та цифровому вимірі для сприяння миру, підтримки постконфліктного примирення, підвищення обізнаності у власній національній ідентичності за допомогою участі у різноманітних заходах патріотичного спрямування. 4 навчальні сесії міститимуть 11 заходів, кожне з яких має мету та завдання, що в свою чергу містять результати (чіткі індикатори, показники), яких прагнуть не лише виконавці проєкту, а й усі учасники, хто долучений до нього.
Національно-патріотичні заходи можуть сприяти збереженню та відновленню культурних традицій, історичних пам'яток та національної спадщини. Це допоможе зміцнити національну ідентичність та гордість за власну країну. Проєкт дозволить сформувати та зміцнити почуття гордості, любові та відданості до власної країни серед населення. Це спонукає людей бути активними учасниками соціального та політичного життя, сприяє залученню молоді до державотворчих процесів та культурного розвитку.
Довгострокові
Довгострокові результати: Після реалізації проєкту довгостроковим результатом буде сайт, який системно оновлюватиметься на предмет розуміння користувачами національно-патріотичної символіки та усвідомлення громадянської активної позиції кожного громадянина України, зокрема тих, хто долучився до проєкту, а також зацікавлена молодь, що залишилась в Україні або планує повернутись в країну після виїзду з неї через повномасштабне вторгнення рф в Україну. Усі заходи, що будуть реалізовані у ході проєкту можуть бути проведені і після завершення проєкту, оскільки сучасна молодь постійно прагне до розвитку та удосконалення набутих компетентностей, навіть у воєнний та поствоєнний час. ГО "Інноваційні обрії України" подібні заходи для забезпечення довготривалого результату буде проводити на волонтерських засадах (в режимі онлайн), охоплюючи тим самим всю Україну.
Соціальний ефект (зміни) та користь від реалізації проєкту:
Соціальний ефект і користь від реалізації проєкту можуть бути різноманітними і залежать від конкретних обставин, що зводяться до збереження культурної та історичної спадщини, виховання патріотичних цінностей, підтримка національної єдності, підвищення самосвідомості та громадянської активності тощо.
У перспективі, проведені заходи, за бажанням громадян України, можуть бути повторені, оскільки формування активного свідомого громадянина шляхом інтеграції української молоді у національному, культурному та цифровому вимірі для сприяння миру, підтримка постконфліктного примирення, підвищення обізнаності у власній національній ідентичності відбувається щоденно. Заплановані заходи у подальшому можуть бути цінним інструментом для зміцнення національної єдності та соціальної стабільності в країні. Вони об’єднують різні соціальні групи, сприяють спілкуванню та взаєморозумінню, розвивають міжкультурну толерантність та сприяють зменшенню конфліктів. Реалізовані в ході проєкту заходи стимулюють саморозвиток та самосвідомість громадян.
Кількісні показники досягнення
Очікувані результати: орієнтовна кількість учасників, що задіяну у різноманітних заходах становить 1280 осіб. Серед них студенти віком від 17 до 23 років та молодь України, що мають статус ВПО. Включення активної молоді у 4 навчальні сесії: організація та проведення тренінгів, культурних заходів, наукової конференції, дебатів, круглого столу, молодіжного форуму, патріотичного артмобу, культурно-мистецького конкурсу обдарованої молоді; усвідомлення сучасною молоддю, ролі національних цінностей у глобальному вимірі, розвиток навичок медіаграмотності та створення цифрового культурного та мистецького контенту, спрямованого на просвітництво і збереження національної ідентичності. Оскільки під час проєкту буде здійснюватись формування активного свідомого громадянина на основі національних цінностей: честь, воля, гідність, свобода, то, відповідно усі заходи будуть розподілені на 4 навчальні сесії, що складає 11 заходів для сучасної молоді; розробка 1 сайту.
Показники та індикатори:
Напрямок ЧЕСТЬ: семінар-тренінг (3 заходи по 150 осіб); круглий стіл (1 захід, 30 осіб, 30 програм, 3 спікера), молодіжний форум (1 захід, 200 осіб, 200 програм, 200 );
Напрямок ВОЛЯ: патріотичний артмоб (1 захід, 100 учасників, 100 буклетів), міні-тренінг (1 захід, 50 учасників, 50 сертифікатів, 50 інструктивно-методичних матеріалів); навчальний воркшоп (1 захід, 100 учасників, 100 примірників інформаційно-методичних матеріалів);
Напрямок ГІДНІСТЬ: культурно-мистецький конкурс (1 захід, 100 осіб, переможців 50, дипломів 50, сертифікатів 50); дебати (1 захід, 4 команди по 4 особи, 4 членів-журі, 8 дипломів, 8 подяк);
Напрямок СВОБОДА: науково-практична конференція (1 захід, 150 осіб, 150 сертифікатів, 150 програм, 50 наукових публікацій), сайт (1).
До кожного заходу буде долучено 6 осіб із інвалідністю, із них 3 особи жінок.
Заплановані патріотичні заходи надихають людей діяти на користь своєї країни, брати участь у громадських ініціативах та просувати патріотичні цінності.
Якісні показники досягнення
Якісні показники проєкту: зміни в свідомості, активна участь у громадських заходах, розвиток громадянських якостей, створення позитивного іміджу країни, сприяння національному само сприйняттю, творчий внесок та прояви патріотизму, аналіз змін в світогляді, залучення медійного впливу, розвиток критичного мислення, емоційний стан та задоволення учасників. Для досягнення якісних показників проєкту варто здійснити такий підхід:
1. Презентація та роз’яснення поняття «національна ідентичність» та важливості її формування в сучасному українському суспільстві.
2. Вивчення історії, культури, традицій та цінностей українського народу для поглиблення розуміння власного національного досвіду.
3. Надання знань та навичок, які сприяють розвитку особистості з урахуванням української національної ідентичності.
4. Організація та проведення заходів національно-патріотичного спрямування, що сприяють збереженню та розширенню української культурної спадщини та історичної пам’яті.
5. Залучення молоді до активної участі в українському суспільстві та сприяння їхньому особистому зростанню як громадян України.
Вплив проєкту на жінок і чоловіків
Заплановані національно-патріотичні заходи можуть сприяти підтримці рівноправ’я між жінками і чоловіками, визнавати їхні права та можливості. Це може посилити гендерну рівність і сприяти розумінню та повагу до різних ролей в суспільстві.
Національно-патріотичні заходи можуть сприяти відображенню різноманіття суспільства у лідерських позиціях. Посилення участі жінок у політиці, громадському житті та інших сферах може показати, що кожна стать має значний внесок у розвиток країни. Організовані та проведені заходи національно-патріотичного спрямування можуть сприяти перегляду стереотипів та традиційних ролей статей.
Національно-патріотичні заходи можуть сприяти розумінню та прийняттю різних ідентичностей, включаючи гендерні. Широкий спектр представників суспільства може відчувати себе включеним та підтриманим в рамках національного патріотизму.