Дорога до себе
Статус
Учасник конкурсу
Проєкт подано
02 лютого 2024 року
Період реалізації проєкту
03 червня 2024 - 31 жовтня 2024
Номер проєкту
20240131-4680
Бюджет
730000 гривень
Опис проєкту
Пріоритетне завдання
Популяризація та збереження культурної спадщини і культурних цінностей України.
Формат проведення проєкту
Проєкт
Показати повний опис
Мета програми
Провести комплекс заходів для гідного відзначення 90-ї річниці із дня народження лицаря української поезії Василя Симоненка та вшанування його пам'яті: 1. онлайн-марафон читців поезії В. Симоненка " Ми - це безліч всесвітів різних" (без вікових та географічних обмежень) з перспективою створення онлайн-альманаху; 2. всеукраїнський конкурс дизайну та інформаційного наповнення банерів " Можна думать - можна повторять" (6 штук) із кюар-кодами (для учнів старших класів (8-10) та студентів; 3. районні літературні студії (Лубенщина) "Україно, ти для мене - диво" на базі ЗОШ ім. В. Симоненка у с. Тарандинці та створення альманаху за результатами цього заходу; 4. створити літературну еко-стежину між селами Біївці і Тарандинці ( 6 банерів із кюар-кодами, 6 лавочок, альтанка для проведення літературних читань, семінарів, поетичних воркшопів); 5. організувати триденний кемпінг для переможців 1 та 2 частини проєкту та членів журі на березі річки Удай із сплавом на байдарках, відвідуванням хати-музею В. Симоненка у Біївцях, музею В. Симоненка у Тарандинцях, спортивно-патріотичним квестом "Народ мій є! Народ мій завжди буде!", літературним перформансом " Ти знаєш, що ти - людина".
Актуальність програми
У рамках одного проєкту поєднані як всеукраїнські, так і регіональні заходи, які сприятимуть національно-патріотичному вихованню, популяризації творчості В. Симоненка, комунікації між учнями та студентами на всеукраїнському рівні, створенню привабливої туристичної локації (еко-стежини) та об'єднанню української нації через любов до поезії, творчість, дослідницьку діяльність.
Очікувані результати
Короткострокові
Оскільки проєкт передбачає кілька заходів, то короткострокові результати будуть відповідати кожному заходові: 1. популяризація творів В. Симоненка, створення онлайн-альманаху; 2. вибір шляхом голосування найінформативніших банерів; 3. проведення трьох літературних студій з метою підтримки молодих літераторів, журналістів району; 4. облаштування еко-стежини; 5. проведення триденного кемпінгу на березі річки Удай. Крім того, у рамках проєкту ми плануємо капітальний ремонт хати-музею В. Симоненка, але про цей захід у даному конкурсі згадуємо лише як про пазл загальної картини, тому що кошти на ремонт музею виділять місцеві підприємці і селищна рада.
Показати повний опис
Довгострокові
Комплекс заходів допоможе гідно відзначити 90-у річницю із дня народження нашого земляка, поета-шістдесятника Василя Андрійовича Симоненка. Ми розуміємо, що постать поета знакова для української літератури. Будуть проводитись заходи у громаді, районі, області, регіоні, державі. Успішні результати нашого проєкту стануть частиною загальнонаціональних акцій щодо вшанування пам'яті В. Симоненка. У громаді- малій батьківщині письменника та журналіста -з'явиться нова туристична локація - літературна еко-стежина ( поряд гідрологічний заказник державного значення "Червонобережжя", знаменита на весь світ Гінцівська палеолітична стоянка, кургани кочовиків раннього залізного віку, Посульська лінія оборони часів Київської Русі, місця, пов'язані із козацтвом та національним відродженням ХІХ ст) У нас гарна транспортна розв'язка, поряд траса Київ - Харків, залізниця. Потенціал нашої громади - не лише родючі землі і переробна харчова промисловість, а й туризм, зокрема зелений туризм.Еко-стежина стане гарною інвестицією і ще однією привабливою локацією не тільки для учнів, студентів, літераторів, журналістів, а й для ширшого загалу відвідувачів. Для нащадків ми залишимо відремонтовану хату-музей поета. Під час проведення літературних читань відкриємо нові імена поетів-початківців. Під час проведення кемпінгу започаткуємо традицію спілкування на Симоненковій землі творчих, активних, ініціативних, небайдужих людей з усієї України. Проєкт плануємо масштабувати і через рік розробити низку заходів схожого формату для популяризації серед українців Гінцівської палеолітичної стоянки та гідрологічного заказника "Червонобережжя" із будівництвом на березі Удаю реабілітаційного центру для наших воїнів, ветеранів російсько-української війни.
Показати повний опис
Кількісні показники досягнення
У проєкті, за нашими підрахунками, може взяти участь до 600 осіб. Точну кількість можна буде визначити за кількістю отриманих конкурсних відео та макетів банерів. Плануємо провести три літературні студії і запросити до 10 осіб на кожну. На кемпінг плануємо запросити 42 особи, по 9 переможців із заходу 1 та 2, також 6 осіб із числа молодих письменників та журналістів та членів журі. Щодо матеріальних здобутків, то після проєкту матимемо 6 банерів, 6 лавочок, 1 альтанку, 4 байдарки, 6 наметів, комплекти спортивно-туристичного спорядження. Усе перераховане можна успішно використати і після закінчення проєкту, організовуючи наметові табори для захисників на ротації, студентів під час літньої практики, учасників семінарів різного спрямування ( від освіти, літератури , етнографії до бізнесових проєктів)
Показати повний опис
Якісні показники досягнення
Покращиться інфраструктурна привабливість громади, з'явиться нова туристична локація. Ознайомимо більшу кількість жителів та гостей громади із творчістю В. Симоненка, шістдесятників. Поряд із Симоненковими Біївцями знаходяться Лазірки В. Підпалого та криниця М.Коцюбинського, там впродовж ХІХ століття і на початку ХХ століття проводилися ярмарки, бували відомі люди як Полтавщини, так і України ( М. Коцюбинський, В. Милорадович) і ми працюємо над втіленням ще однієї ідеї: облаштування ярмаркової зони біля криниці М.Коцюбинського ( в народі - джерело Св.Параскеви) для проведення біля цієї пам'ятки культури еко-ярмарків крафтової продукції підприємців регіону), проєкт "Дорога до себе" може стати стартовим для інших схожих заходів як у громаді, так і в Україні. Такі акції спрямовані на збереження та примноження культурних пам'яток національного масштабу, на виховання патріотизму та гордості за історію і культуру свого народу. Зрештою, як писав В.Симоненко "Бо нива це - моя, тут я почну зажинок, бо кращий урожай не жде мене ніде". Любов до великої Батьківщини починається з любові до місця, де народився і живеш, повага до історії свого народу починається від історії рідного краю. Частина проєкту ( закупівля байдарок і наметів) стане першою цеглинкою до функціонування у майбутньому реабілітаційного центру на березі річки Удай ( поряд - гідрологічний заказник державного значення, траса Київ-Харків, залізниця; чиста вода, землі комунального призначення, багато історичних та культурних родзинок). Ще один пазл проєкту "Дорога до себе" - ремонт хати-музею В. Симоненка (кошти благодійників та місцевого бюджету) . Комплекс заходів всеукраїнського і регіонального масштабу дозволить гідно вшанувати пам'ять геніального поета-шістдесятника В. Симоненка. Популяризація його творчості - внесок у формування не лише національної ідентичності, а й гарних літературних смаків. А наші смаки - це наша совість.
Показати повний опис
Учасники програми
Захід
Онлайн-марафон читців поезій В.Симоненка ( кількість учасників орієнтовна, моніторили схожі акції ( всеукраїнські конкурси читців поезій Л.Українки, Т.Г.Шевченка, точну кількість зможемо вказати уже після завершення проєкту)
Всього учасників (з них жінок)
300 (150) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
5 (3) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
10 (5) осіб
Захід
Конкурс інформаційної наповненості та дизайну банерів
Всього учасників (з них жінок)
300 (150) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
5 (3) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
10 (5) осіб
Захід
Облаштування еко-стежини
Всього учасників (з них жінок)
10 (4) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
1 (0) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
2 (1) осіб
Захід
Літературні студії
Всього учасників (з них жінок)
30 (24) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
1 (1) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
2 (2) осіб
Захід
Кемпінг для переможців перших етапів проєкту
Всього учасників (з них жінок)
42 (21) осіб
Всього учасників осіб з інвалідністю (з них жінок)
2 (1) осіб
Всього учасників тимчасово переміщених осіб (з них жінок)
4 (4) осіб
Завантажити ще
Цільова аудиторія програми
Цільова аудиторія: у першу чергу молодь ( учні старших класів, студенти). Загалом ми не робимо акценту ні на вікових, ні на г'ендерних, ні на соціальних аспектах. Взяти участь у проєкті зможуть усі бажаючі.
План реалізації програми
Етапи реалізації
Онлайн-марафон читців поезій В.Симоненка
Завдання
Популяризація творчості поета, виховання естетичних та літературних смаків, створення онлайн-альманаху.
Опис заходів для здійснення етапу
Анонс акції в мережі інтернет, розробка цифрового контенту (анкета учасника), прийом відео-матеріалів, формування складу журі, запрошення до складу журі літераторів та діячів культури України), визначення переможців (по 3 на кожне призове місце)
Строк реалізації етапу
03 червня 2024 — 31 липня 2024
Відповідальний виконавець
Присяжна О.П.
Етапи реалізації
Конкурс дизайну та інформаційного наповнення банерів
Завдання
Створити туристичну локацію у громаді, доповнити інфраструктуру музею В. Симоненка
Опис заходів для здійснення етапу
Анонс у соцмережах, створення цифрового контенту (анкета учасника), прийом заявок і міні макетів банерів, запрошення членам журі ( літературознавці, дизайнери), оцінка конкурсних робіт, визначення переможців, затвердження
Строк реалізації етапу
03 червня 2024 — 31 липня 2024
Відповідальний виконавець
Сердюк С.О.
Етапи реалізації
Літературні студії
Завдання
Допомогти молодим письменникам, журналістам, налагодити комунікацію між літераторами району
Опис заходів для здійснення етапу
Анонс літературних читань у соцмережах, запрошення учасників, підготовка літературних читань, випуск альманаху із творами молодих письменників Лубенщини
Строк реалізації етапу
03 червня 2024 — 31 серпня 2024
Відповідальний виконавець
Жигала Л.С.
Етапи реалізації
Літературна еко-стежина
Завдання
Створити ще одну локацію, присвячену пам'яті про В. Симоненка , а також туристичну родзинку Новооржиччини.
Опис заходів для здійснення етапу
Замовлення та встановлення банерів із кюар-кодами, замовлення та встановлення лавочок, альтанки. Проведення першої екскурсії авторами, чиї ідеї дизайну та інформаційного наповнення здобули найбільшу кількість голосів, висвітлення події обласними ЗМІ.
Строк реалізації етапу
01 серпня 2024 — 08 серпня 2024
Відповідальний виконавець
Ковба В.П.
Етапи реалізації
Кемпінг на березі Удаю
Завдання
Замовлення наметів, туристичних комплектів ( спальний мішок, посуд), байдарок. Запрошення переможцям 1 і 2 етапів. Організація забезпеченням продуктами ( 3 дні). Обговорення програми ( до початку роботи табору). Комунікація із туристичними агенціями області щодо організації екскурсії еко-стежиною із можливістю провести ці екскурсії переможцями перших етапів проєкту.
Опис заходів для здійснення етапу
1 день: приїзд учасників, сніданок, розбиття наметового табору, екскурсія до хати-музею В.Симоненка, обід, перша екскурсія еко-стежиною 1, панельна дискусія за результатами екскурсії, вечеря біля багаття; 2 день: сніданок, екскурсія до музею ім. В. Симоненка у с. Тарандинці, екскурсія еко-стежиною 2, обід, сплав на байдарках по Удаю із інструкторами, перегляд відео-альманаху за результатами 1 заходу проєкту, вечеря біля багаття; 3 день; сніданок, екскурсія до Гінцівської стоянки, майстер-клас із різьби по дереву ( на волонтерських засадах - місцевий майстер), обід, екскурсія еко-стежиною 3, перформанс за творами В. Симоненка, вечеря біля багаття; 4 день - сніданок, виїзд гостей
Строк реалізації етапу
16 серпня 2024 — 19 серпня 2024
Відповідальний виконавець
Ковба В.П., Додон О.П.
Етапи реалізації
Завершення проєкту
Завдання
Підготувати описовий та фінансовий звіт, провести панельну дискусію між членами ГО, представниками місцевої адміністрації та бізнесу щодо масштабування проєкту
Опис заходів для здійснення етапу
Описовий та фінансові звіти - на сторінці ГО та сайті громади, обговорення ідей та шляхів масштабування проєкту, планування заходів із відзначення 90-річчя із дня народження В. Симоненка
Строк реалізації етапу
01 вересня 2024 — 30 вересня 2024
Відповідальний виконавець
Ковба В.П.
Завантажити ще
Способи інформування громадськості про хід та результати реалізації програми

Сторінка ГО у мережі "Фейсбук", сайт громади, висвітлення усіх заходів у районних та обласних ЗМІ ( після кожного заходу): газети "Лубенщина" та "Оржицькі вісті" ( газети), PTV. UA Полтава ( телебачення) Відкрите голосування жителів громади та усіх бажаючих в мережі "Інтернет" за 1 і 2 заходами проєкту.

Перспективи подальшого використання результатів виконання програми після завершення періоду фінансової підтримки за рахунок бюджетних коштів, можливі джерела фінансування та/або план використання організацією результатів реалізації програми
Проєкт має шанси масштабування. Еко-стежина стане туристичною локацією громади і частиною майбутнього проєкту "Дорога до себе 2" ( еко-стежина біля Гінцівської палеолітичної стоянки). Ми плануємо у майбутньому знайти джерела фінансування для закупівлі квадрацикла, спортивних велосипедів, щоб проводити вело-екскурсії літературною стежиною. Альтанка стане місцем для проведення у теплі пори року семінарів, тренінгів, майстер-класів не лише для освітян, літераторів, журналістів, а й для представників бізнесу, інвесторів. Також у перспективному плані громади - будівництво реабілітаційного центру для ветеранів російсько-української війни, окремі заходи проєкту стануть першими сходинками до функціонування такого центру ( еко-стежина, досвід організації кемпінгів, спорядження ( байдарки, намети, спальні мішки, набори посуду) Уже зараз місцеві бізнесмени зацікавились ідеєю створення реабілітаційного центру і готові надати посильну благодійну допомогу. Успішна реалізація нашого проєкту "Дорога до себе" стане гарним стимулом і прикладом для інших ГО громади, району. Наше головне завдання: 1. гідне вшанування пам'яті В.Симоненка ( ми розуміємо, що у 2025 році будуть приїжджати у громаду в зв'язку із 90-ю річницею з дня народження поета гості з усієї України і хочемо показати, що на малій батьківщині митця земляки роблять усе можливе, навіть в умовах війни, для того, щоб пам'ять про письменника жила: 2. розвиток громади, її інфраструктури, туристичного потенціалу і, як результат, інвестиційної привабливості.
Документи проекту
Простір електронних конкурсів працює в режимі дослідної експлуатації
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Завантажити
Доступний тільки з Windows 10
Доступно для
  • Windows
6.5%
людей використовує
цей браузер
Apple Safari
Завантажити
Доступний тільки з macOS
Доступно для
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux