Завдання
Виконати всі необхідні дії для реалізації заходу.
Опис заходів для здійснення етапу
1. Організація доставки команди організаторів та необхідної матеріально-технічної бази.
2. Організація та доставка до місця проведення квесту учасників.
3. Організація та доставка з місця проведення квесту учасників.
4. Вивіз команди організаторів та необхідної матеріально-технічної бази з місця проведення заходу.
Перший день квесту планується провести на відкритому просторі у с. Актове, Миколаївської області, загальною площею 20000 м2. Він буде складатися з двох блоків: розважально-спортивного та освітнього. Всі локації будуть з відповідним змістовним наповненням: спортивний інвентар, скеледром, лазертаг, історичний інвентар, історичний опис, тематичне устаткування. Територія заходу буде розділена на квест-локації. Загальна довжина маршруту від 3-5 км.
Розважально-спортивний блок складатиметься з 7-ми локацій. Протягом проходження квесту команда повинна виконати завдання та отримати один пазл карти України. Якщо команда не змогла виконати завдання на локації, то вони виконують додаткові завдання, виконання яких займає час, але дає змогу роздобути необхідну частину пазлу карти. По закінченю квесту кожна команда повинна зібрати повну карту України. Під час проходження локацій учасники пройдуть випробування на командність, згуртованість, позитивні людські якості. Додаткові завдання (питання з історії, культури та традицій України), які будуть виконуватись, якщо команда не змогла виконати завдання на станції, будуть спонукати молодь вивчати історію, культуру та традицій України.
“Січові стрільці” - стрільба з лазертагу
“Тернистий шлях” - смуга перешкод
“Чатовий на вежі” - дістати з дерева по канату підказку
“Володар гори” - альпінізм
“Заради кожного життя” - евакуація пораненого
“Подолання р. Мертвовод” - подолання річки дарабою
“Козацькі забави”- локація з завданнями в традиціях козаків
Ввечері пройде лекція “Стежками історії: від скіфів, козаків до кіборгів”
Другий день історично-просвітницький складатиметься з 6-ти локацій.
Територія маршруту буде поділена по локаціям, які будуть занурювати учасників в саме той історичний період завдяки стилізації, залученню акторів та наповненню кожного місця відносно певного періоду часу. Учасники квесту будуть виконувати різноманітні завдання пов’язані з історією та культурою України. Також протягом просування команд між станціями їх будуть очікувати несподівані зустрічі з випробовуваннями:
“Давньоруські перекладачі” (перед учасниками буде розміщена стилізована таблиця з абеткою, де кожен символ відповідає сучасній українській літері. Для ускладнення завдання деякі літери будуть пропущені. До абетки додаються зашифровані українські прислів’я (або крилаті вирази видатних історичних постатей), де звичайні українські літери замінені на давньоруські символи. Завдання для команди - якомога більше перекласти українських прислів'їв (або крилатих виразів видатних історичних постатей) за 2 хв.
“Історичне мистецтво” (перед учасниками буде розміщені картини (друковані кольорові зображення на А3) із зображенням видатних історичних постатей, українських захисників або історичних подій України. Також будуть роздані спеціальні стилізовані стікери, де будуть написані назви цих картин, імена особистостей. Завдання - правильно співвіднести назву та зображення, наліпивши стікер на картину (зображення). На виконання завдання дається 3 хв. Чим більше у команди правильних співвідношень, тим більше балів вона заробляє.
“Від стріл до рушниці” (перед учасниками будуть представлені муляжі різноманітної зброї різних історичних періодів. Завдання для команди - правильно співвіднести зброю та тих українських захисників, які її використовували. На виконання завдання надається 2 хв.
“Магічний український рушник” (для учасників на цій локації волонтер зачитає декілька уривків з описом унікальної стилістики українського рушника. Кожен український регіон мав свої особливості під час вишивання узорами на рушнику. По закінченню зачитування уривків команді будуть надані 4 картки із зображенням узорів на рушниках і 4 різні області України. Завдання — учасники повинні правильно відгадати до якої області притаманні ті чи інші орнаменти. На завдання дається 5 хв.
“Мапа українських діячів” (для учасників буде виготовлена спеціальна мапа з регіонами України. А також надруковані портрети видатних українців, які народилися в тому чи іншому регіоні. Завдання - команді потрібно правильно співвіднести діяча з областю, де він народився. На виконання завдання 5 хв.
“Що ? Де ? Коли ?” (остання локація, яка допоможе набрати недостаючі бали, завдяки знанням про особливості української культури, традицій, історії)
Строк реалізації етапу
01 червня 2022
—
30 червня 2022
Відповідальний виконавець
Грабовий Дмитро Русланович, голова правління ГО